Reklama

Andrey Cherkasov/fotolia.com

Ku wyzwoleniu

2018-08-14 11:07

Ewa Monastyrska
Edycja zamojsko-lubaczowska 33/2018, str. I

Sierpień został uznany za miesiąc trzeźwości. W tym czasie osoby chcące modlić się za uzależnionych i współuzależnionych odmawiają sobie nie tylko spożywania napojów alkoholowych, ale powstrzymują się od zakupu i proponowania innym trunków wysokoprocentowych. W myśl słów Chrystusa, że istnieją demony, które „można wyrzucić tylko modlitwą i postem” (Mt 17,21), Polacy ofiarowują swoje wyrzeczenie w imię trzeźwości osób bliskich, a także całego narodu. W tym roku księża biskupi zachęcają, by owa wstrzemięźliwość trwała nie tylko przez miesiąc, ale przez 100 dni dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaapelował o to Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie wyszło w tym roku z inicjatywą warsztatów dla osób współuzależnionych, prowadzonych przez o. Adriana Lorysia. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowane.

– Pierwsze warsztaty były zorganizowane z myślą o osobach, które mają w domu osobę uzależnioną i doświadczają ciężarów współuzależnienia. To była szkoła życia. Brało w niej udział ok. 70 osób z terenu diecezji. Oprócz zaplanowanych tematów były otwarte pytania do ojca i to był najpiękniejszy czas, bo uczestnicy dzielili się sobą i odkrywali prawdę o mechanizmach uzależnienia i współuzależnienia. Była to ewangelia pisana życiem. Słuchacze cenili sobie wskazówki o. Adriana. Nie jest to teoretyk, ale praktyk uczący godnego życia – powiedział o warsztatach ks. Piotr Jakubiak.

Reklama

Przez cały sierpień w krasnobrodzkim sanktuarium trwają modlitwy w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych. Natomiast 1 września, w pierwszą sobotę miesiąca, zaplanowano kolejne warsztaty z o. Adrianem Lorysiem.

– Tym razem idziemy dalej. Będzie to pierwszy krok w szkole życia. Sam o. Adrian Loryś mówi o tych warsztatach, że będzie to szkoła godnego życia. W kolejnych miesiącach będziemy pokonywać kolejne kroki. Serdecznie zachęcam do udziału, bo wiem, że warto – dodał ks. Piotr Jakubiak.

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej krasnobrodzkiego sanktuarium, na plakatach i pod numerem tel. 606 956 486.

Tagi:
trzeźwość

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Liturgia Wigilii Paschalnej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Życzenia abp. Wacława Depo

Życzenia abp. Wacława Depo

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Wigilia Paschalna w częstochowskiej katedrze

Liturgia Wielkiego Piątku w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta

Liturgia Wielkiego Piątku w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie...

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem