Reklama

Artur Stelmasiak/Niedziela

Biuro Prasowe KEP: oświadczenie ws. artykułu w "Rzeczpospolitej"

2016-03-07 14:51

BPKEP / Warszawa / KAI

Specustawa dotycząca Światowych Dni Młodzieży jest inicjatywą strony rządowej, a jej celem jest jak najlepsze przygotowanie tego światowej rangi wydarzenia. Zawarte w artykule twierdzenia są oparte na głosach nieokreślonych osób i nie oddają aktualnego stanu procedowania - brzmi oświadczenie Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski w odpowiedzi na dzisiejszy artykuł w "Rzeczpospolitej".

Poniżej pełny tekst oświadczenia:

Oświadczenie ws. artykułu "Armia ochroniarzy kontra papież"

1. W artykule pt. „Armia ochroniarzy kontra papież” (T. Krzyżak, Rzeczpospolita, 7.03.2016, s. A5) czytamy, że organizatorem Światowych Dni Młodzieży jest strona kościelna. Jednak nie odpowiada to rzeczywistości. Papież będzie przyjmowany w Polsce jako następca św. Piotra i jako głowa państwa Watykan. Dlatego za organizację Światowych Dni Młodzież odpowiada zarówno strona kościelna jak i państwowa.

Reklama

2. Przygotowywana specustawa o organizacji Światowych Dni Młodzieży jest inicjatywą strony rządowej, mającą na celu jak najlepsze przygotowanie tego światowej rangi wydarzenia. Główne kontrowersyjne twierdzenia, co do projektu przygotowywanej specustawy, zawarte w artykule, są oparte na głosach nieokreślonych osób i nie oddają aktualnego stanu procedowania.

3. W kwestii współpracy strony kościelnej i państwowej wiążąca pozostaje tutaj opinia bp. Artura Mizińskiego, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r.: „Bardzo dobrze oceniam przygotowania do Światowych Dni Młodzieży ze strony rządowej. Myślę, że wzajemne relacje i współpracę można określić jako otwarte i partnerskie. Cieszę się z zaangażowania rządu i z wielką nadzieją patrzę w przyszłość”.

Biuro Prasowe KEP

Tagi:
episkopat oświadczenie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Liturgia Wigilii Paschalnej

Liturgia Wigilii Paschalnej

Życzenia abp. Wacława Depo

Życzenia abp. Wacława Depo

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Wchodzimy w dialog

Wchodzimy w dialog

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Gorzów - Wigilia Paschalna w parafii Pierwszych Męczenników Polski 2019

Gorzów - Wigilia Paschalna w parafii Pierwszych Męczenników Polski 2019

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Wigilia Paschalna z abp. Józefem Kupnym

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rezurekcja w parafii św. Barbary w Wieluniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem