Reklama

Bernadetta Motyka

XVI Ogólnopolski Wyścig Kolarski - Zagrodno 2016

2016-06-08 13:59

Bernadetta Motyka

W dniu 05 czerwca 2016r. w Zagrodnie został zorganizowany XVI Ogólnopolski Wyścig Kolarski pod patronatem parafii rzymsko-katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie oraz Wójta Gminy Zagrodno. Motywem przewodnim było: uczczenie rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Diecezji Legnickiej i poświęcenia dzwonów w kościele parafialnym w Zagrodnie oraz promocja Gminy Zagrodno.

Zawody poprzedzone były polową Mszą Św., odprawioną o godzinie 11,00 przez ks. proboszcza Roman Zonia i o. Tomasza. Ojciec Tomasz w homilii ukazał świętego Jana Pawła II jako wzór człowieka, który nauką i własnym przykładem podkreślał wartość modlitwy i sportu w życiu człowieka.

Reklama

Bernadetta Motyka

W wyścigu wzięli udział zawodnicy zrzeszeni w klubach i niezrzeszeni (dzieci, młodzież i dorośli, kobiety i mężczyźni). Największą grupę stanowiły dzieci i młodzież w liczbie 98. Wśród nich jechał najmłodszy uczestnik Antoś - lat 3. Najstarszym uczestnikiem wyścigu był pan Alfred - lat 82. Wyścig był niezwykle wielkim przeżyciem oraz wspaniałą okazją do popularyzacji kolarstwa, jak również do aktywnego i zdrowego stylu życia. Długość trasy wyścigu była uzależniona od kategorii wiekowej. Zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez ks. proboszcza Romana Zonia i wójta Tadeusza Szklarza z Zagrodna. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy uczestnik wyścigu wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród m.in. rowerów, albumów, książek poświęconych Janowi Pawłowi II. Po zakończonym wyścigu zawodnicy wraz z rodzinami oraz mieszkańcami Zagrodna wspólnie biesiadowali przy muzyce i poczęstunku przygotowanym przez parafianki z Zagrodna. Imprezę uświetnili swoimi występami dzieci ze szkoły im. Jana Pawła II z Zagrodna śpiewając piosenki o Papieżu Polaku. Radosne wspólne spotkanie trwało kilka godzin.

Tagi:
Lednica

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Pieśni Boleści

Pieśni Boleści

Bp Andrzej Przybylski o chrześcijańskiej wspólnocie

Bp Andrzej Przybylski o chrześcijańskiej wspólnocie

Msza św. Krzyżma w Częstochowie

Msza św. Krzyżma w Częstochowie

Pieśni Wielkopostne

Pieśni Wielkopostne

Przegląd nr 16/2019

Przegląd nr 16/2019

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

Modlitwa Więźniarek Ravensbrück

"Dobranoc, Głowo Święta" - Liturgia Wielkiego Piątku w katedrze

Liturgia Męki Pańskiej w parafii św. Wawrzyńca w Wołowie

Liturgia Męki Pańskiej w parafii św. Wawrzyńca w Wołowie

Liturgia Męki Pańskiej w Archikatedrze Częstochowskie

Liturgia Męki Pańskiej w Archikatedrze Częstochowskie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem