Reklama

Konkurs biblijny w Radzyminie

S. Maria Paula Nikiel
Edycja warszawska (st.) 18/2004

Trzecia już edycja konkursu biblijnego „Z Biblią na co dzień”, dla uczniów gimnazjów została przeprowadzona w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie. Konkurs mobilizował uczniów do pogłębiania wiedzy religijnej, pobudzał do szlachetnej rywalizacji w zakresie znajomości Pisma Świętego i ukazywał ponadczasowe wartości Biblii.

Tematyka obejmowała wiedzę ze Starego Testamentu, szerszą niż przewiduje program katechezy dla gimnazjum. Podzielona ona była na kategorie: słowa i cytaty, pytania rzeczowe, miejsca i wydarzenia, ludzie i historie, rośliny, zwierzęta i liczby, pytania różne, pojęcia-hasła.
Zaproszenia do udziału w konkursie rozesłane zostały do wielu najbliższych gimnazjów. Odpowiedziały gimnazja ze Słupna, Duczek, Dąbrówki, Marek-Strugi i Radzymina. Do 10 marca został przeprowadzony I etap konkursu. Zespoły złożone z 5 najlepszych uczniów przyjechały do Radzymina na II etap. Tu przeprowadzono finał konkursu biblijnego.
Młodzież, na wylosowane pytania odpowiadała wyczerpująco i poprawnie, dlatego różnice w ogólnej punktacji były bardzo małe. Wiedzą swych wychowanków zaskoczeni byli sami katecheci.
Rywalizacja nie przeszkodziła uczestnikom w zawarciu znajomości i przyjaźni, wytworzeniu atmosfery życzliwości, otwartości i radości.
W przerwie konkursu, młodzież miała okazję podzielić się wrażeniami i obejrzeć wystawę prac plastycznych, przygotowanych przez dzieci na konkurs z okazji 530. rocznicy erygowania parafii w Radzyminie.
Najlepszymi okazali się: 1. Anna Woźniak - (kl. 1) z Radzymina; 2. Piotr Stawicki - (kl. 3) z Marek - Strugi; 3. Rafał Kamiński - (kl. 3) z Dąbrówki.

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze