Reklama

Dzień Wolontariusza w „Alternatywy 21”

2017-12-06 14:41

Anna Wyszyńska

W Dniu Wolontariusza, który przypada 5 grudnia, częstochowska klubokawiarnia „Alternatywa 21”, którą prowadzi Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że alternatywa 21”, wystąpiła z propozycją specjalną – zorganizowała wspólne pieczenie pierniczków, które następnego dnia stały się mikołajkowymi prezentami dla najbliższych.

W pieczeniu wzięli udział podopieczni funkcjonującej tutaj na co dzień placówki dziennego wsparcia osób niepełnosprawnych oraz wspierający ich wolontariusze. – Chęć pieczenia pierniczków zgłosiło 25 naszych podopiecznych. W przygotowaniu i formowaniu ciasta, a później w dekoracji wypieków, pomagało im dziesięciu wolontariuszy, uczniów Liceum im. J. Słowackiego w Częstochowie – mówi Paulina Ziembacz wiceprezes zarządu Fundacji Oczami Brata. – Grupa wolontariuszy z tego liceum jest bardzo aktywna, towarzyszy nam w różnych działaniach. Są to nie tylko działania związane z funkcjonowaniem placówki wsparcia dziennego, ale także inne projekty.

Klubokawiarnia Alternatywa 21 jest miejscem różniącym się od innych kawiarni w mieście. Fundacja prowadzi tutaj Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży, Teatr Oczami Brata, warsztaty artystyczne dla osób o różnej sprawności. Realizowany jest tu projekt „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”, jest promowana twórczość osób niepełnosprawnych. W kawiarni zatrudnione są osoby z niepełnosprawnością. Do tego m.in. faktu nawiązuje jej nazwa – praca w kawiarni jest alternatywą dla osób, którym trudno byłoby znaleźć zatrudnienie gdzie indziej. AKW

Tagi:
wolontariat

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze