Kamil Stoch na podium Mistrzostw Świata

Kamil Stoch w Bischofshofen (2017)

wikipedia.pl

Kamil Stoch został wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Zawody rozgrywane był w Oberstdorfie.

Mistrzem świata został Norweg Daniel Andre Tande. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Richard Freitag. Z planowanych 4 serii rozegrano ze względu na warunki pogodowe tylko 3 serie. W ostatniej serii, dzięki świetnej próbie nasz reprezentant zdołał wyprzedzić Freitaga.

Dobrze spisali się pozostali nasi reprezentanci. Dawid Kubacki zajął 10. miejsce, Stefan hula był 13. A Piotr Żyła uplasował się na 17. pozycji.

W niedzielę zostaną rozegrane zawody drużynowe, w których Polacy są jednymi z głównych faworytów do medalu.

2018-01-20 17:54

PŚ w skokach - Kubacki wygrał kwalifikacje w Wiśle, dziewięciu Polaków w konkursie

Dawid Kubacki

PAP/Grzegorz Momot

Dawid Kubacki wygrał w Wiśle kwalifikacje do pierwszego w tym sezonie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę o punkty powalczy dziewięciu Polaków.