Reklama

Vincentiana 2018

2018-05-07 14:58

kl. Łukasz Szcządała

kl. Łukasz Szcządała

Ludzie, wiara, muzyka. To trzy hasła, które chyba w najkrótszy i najlepszy z możliwych sposobów opisują Przegląd Piosenki Religijnej „Vincentiana”. W dniach 27 – 29 czerwca w Piekarach pod Krakowem odbędzie się jego 33. edycja. Przegląd zgromadzi niemalże pół tysiąca młodych osób z całej Polski, którzy z radością, wspólnie chcą wyśpiewać swoją wiarę.

Vincentiana to również czas trzydniowych rekolekcji, dzięki którym każdy uczestnik może pogłębić swoją relację z Panem Bogiem i poznać charyzmat św. Wincentego a Paulo. Centralnym punktem każdego dnia jest Eucharystia. Ponadto, młodzi mają możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz indywidualnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Reklama

– Vincentiana to raj na ziemi dla każdego miłośnika dobrej muzyki. Nie brakuje na niej koncertów czy też wspólnego śpiewu podczas Eucharystii – zaznacza Julka, członkini zwycięskiego w ubiegłym roku zespołu Bella Voce. Będzie to już piąta Vincentiana z jej udziałem. W tym roku na naszej scenie tradycyjnie już wystąpią zwycięzcy poprzedniej edycji oraz zespół klerycki „Lazaryści”. Kto będzie główną gwiazdą – nadal pozostaje w tajemnicy. W minionych latach byli to m.in.: Sound’n’Grace, Siewcy Lednicy, Arka Noego, czy TGD.

Co zrobić, by przeżyć niesamowitą przygodę z Panem Bogiem i muzyką, wspólnie z vincentianową społecznością? Do 26 maja wyślij swoje zgłoszenie poprzez formularz znajdujący się na: vincentiana.misjonarze.pl. Koszt udziału w wydarzeniu: 60 zł. Czekamy na Ciebie! Bieżące informacje: fb.com/vincentianafestiwal

kl. Łukasz Szcządała
Tagi:
festiwal

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze