Reklama

W wolnej chwili

IV Ogólnopolski Festiwal Polskich Tańców Narodowych dla uczniów ogólnokształcących szkół baletowych

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” tańczy i śpiewa na całym świecie

Archiwum Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” tańczy i śpiewa na całym świecie

Od 14 do 17 maja 2018 r. potrwa w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

w Koszęcinie czwarta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych. Organizatorami są: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. W Festiwalu weźmie udział 63 uczniów z czterech szkół baletowych.

Festiwal ma na celu propagowanie polskiej, ludowej kultury tanecznej, polskich tańców narodowych oraz twórczości wybitnych polskich kompozytorów nawiązujących do polskiego folkloru – w tym roku będzie to Stanisław Moniuszko. Intencją organizatorów jest także rozwijanie i promowanie osiągnięć szczególnie uzdolnionych uczniów, a także umożliwienie nauczycielom prezentacji swoich dokonań w zakresie nauczania tańca i wymiany doświadczeń pedagogicznych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W konkursowe szranki staną uczniowie czterech ogólnokształcących szkół baletowych: Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

Konkurs przeprowadzany będzie w dwóch kategoriach: polskie tańce narodowe i stylizacja polskiego folkloru tanecznego. Uczestnicy obowiązkowo zatańczą co najmniej dwa polskie tańce narodowe, a w kategorii stylizacja folkloru tanecznego są zobowiązani do wykonania układu choreograficznego w dowolnej technice tańca, ale z nawiązaniem do polskiego folkloru i wykorzystaniem elementów polskich tańców ludowych. W obydwu kategoriach zatańczą duety i zespoły, w stylizacji polskiego folkloru zaprezentują się także soliści. Każda ze szkół baletowych zobowiązana jest także do prezentacji co najmniej jednego układu. Na zakończenie 17 maja o godz. 16:00 laureaci wyłonieni w poszczególnych kategoriach konkursowych zaprezentują się w koncercie galowym (Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej – siedziba Zespołu „Śląsk”, wstęp wolny).

Reklama

Kierownictwo artystyczne IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych objęła pani Aleksandra Stanisławska, wicedyrektor ds. artystycznych Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Koordynacja Festiwalu – Michał Mazur, kierownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Program IV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych

14 maja 2018 r.

godz. 19.00 – Inauguracja Festiwalu – Sala Widowiskowa – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

15 maja 2018 r.

godz. 11.00 – 14.00 Prezentacja sceniczna uczestników w kategorii polskie tańce narodowe (Sala Widowiskowa – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej)

16 maja 2018 r.

godz. 11.00 – 14.00 Prezentacja sceniczna uczestników w kategorii stylizacja polskiego folkloru tanecznego (Sala Widowiskowa – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej)

17 maja 2018 r.

godz. 16.00 – Koncert galowy Festiwalu – Sala Widowiskowa – Pawilon im. Elwiry Kamińskiej

Podziel się:

Oceń:

2018-05-10 16:34

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Festiwal „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2017

Bartłomiej Zawadzki

„Idźcie i głoście” – pod takim hasłem odbył się 24. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2017. 13 i 14 maja w Bielskim Domu Kultury młodzi ludzie prezentowali swoje talenty. Spośród 29 podmiotów jury wyłoniło laureatów

Więcej ...

Rozważania na niedzielę: Jak rozpoznać oszusta?

2024-04-19 08:48

Mat.prasowy

Zaczęło się dość zwyczajnie – od zakupu żelazka w jednym z domów handlowych. Piękne, błyszczące, z obietnicą trwałości i gwarancji. Niestety, rzeczywistość szybko zweryfikowała te obietnice. To moje doświadczenie stało się punktem wyjścia do głębszej refleksji o tym, jak w naszym świecie pełnym najemników i chwilowych obietnic trudno jest znaleźć prawdziwą odpowiedzialność i wsparcie.

Więcej ...

Austria: w archidiecezji wiedeńskiej pierwszy „Dzień otwartych drzwi kościołów”

2024-04-19 19:06
Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

Joanna Łukaszuk-Ritter

Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu

W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w ramach projektu „Otwarte kościoły” ponad 800 budynków kościelnych w archidiecezji wiedeńskiej będzie otwartych przez cały dzień. W pierwszym „Dniu otwartych drzwi kościołów” zainteresowani mogą z jednej strony odkryć piękno przestrzeni sakralnych, a z drugiej znaleźć przestrzeń do modlitwy i spotkań, podkreślił kierownik projektu Nikolaus Haselsteiner na stronie internetowej archidiecezji wiedeńskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza