Reklama

Jasna Góra

Premier RP podziękował rodzinom za „podtrzymywanie i pielęgnowanie” polskości

Premier Mateusz Morawiecki

Grzegorz Gałązka

Premier Mateusz Morawiecki

Z pierwszą wizytą jako polski premier na Jasną Górę przybył Mateusz Morawiecki. Uczestniczył on w 27. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po zakończonej Mszy św. szef rządu ze szczytu podziękował tym wszystkim, dzięki którym Polska przetrwała. Dziękował rodzinom, takim jak te zgromadzone na jasnogórskich wałach, którym „zawdzięczamy, że polskość przez wieki, ale również w ostatnich dziesięcioleciach przetrwała, rozwija się i kwitnie”.

Polski premier podkreślił, że „Jasna Góra zawsze była duchową stolicą Polski”. - Na przestrzeni wieków broniła nas, dawała nam pocieszenie w najtrudniejszych czasach. Polskie serca biły tutaj bardzo mocno i dzisiaj również nasze polskie serca biją tutaj bardzo mocno, bo Jasna Góra to symbol ducha, nadziei, polskości i symbol oporu; symbol obrony i oporu przed złem - powiedział Morawiecki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Premier zauważył, że tak jak wieki temu, poza normalnym obstrzałem klasztoru, „wróg próbował podkopać się podstępem, zrobić przekop, tak samo już w czasach wolnej Polski przez 25 lat, ale nawet i do dzisiaj, jeszcze cały czas, różni nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod Polskę, podkop pod polskość, pod nasze tradycyjne wartości: rodziny, patriotyzmu, pod marzenia o wielkiej, wspaniałej Polsce”.

- Dla was szanowni państwo podziękowanie za to, że polskość zawsze była w waszych sercach, że dbaliście o nią – mówił Morawiecki. Dodawał: „my za Polskę nie tylko nie chcemy się wstydzić, my za Polskę nie przepraszamy. My za Polskę dziękujemy”.

Podziękował też „tym wszystkim, dzięki którym Polska przetrwała”. - To przede wszystkim są polskie rodziny. Polskie rodziny, również wielopokoleniowe. Naszym dziadkom, babciom, którzy służą radą, naszym opiekuńczym rodzicom i rezolutnym dzieciom. Wielopokoleniowym rodzinom, które są wielką wartością Polski, wszystkim tym rodzinom dziękujemy – mówił szef rządu. Podkreślał, że „o Polskę trzeba walczyć”. - O Polskę trzeba dbać na wszystkich możliwych odcinkach frontu, również kupując polskie produkty - mówił Mateusz Morawiecki.

Reklama

Podkreślał, że „Polskę chcemy budować również z tymi, którzy są naszymi oponentami”. - Prosimy ich o współpracę, o spokój, o wiarę w Polskę. Możemy się różnić, ale niech każdy przede wszystkim o Polskę dba, o Polsce myśli o Polskę się troszczy - apelował premier.

Po Mszy św. premier Mateusz Morawiecki przeszedł do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na krótką modlitwę. Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra poprosił obecnych w tym czasie w Kaplicy pielgrzymów o modlitwę w jego intencji. To pierwsza wizyta na Jasnej Górze Mateusza Morawickiego jako premiera RP. Zgodnie z paulińskim zwyczajem otrzymał kopię jasnogórskiego Wizerunku. W pamiątkowej księdze szef rządu podziękował zakonnikom za ich posługę i odwagę w umacnianiu wiary w naszej Ojczyźnie oraz wieki starań, mądrości i wiary. Prosił słowami maryjnej pieśni, by Matka Boża wzięła w opiekę Naród cały, który żyje dla Jej chwały”.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2018-07-08 20:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Premier Morawiecki: Fundusz Odbudowy nie może zastąpić polityki spójności i polityki rolnej

BP KPRM

"Unia Europejska potrzebuje bodźca rozwojowego. Jednak Fundusz Odbudowy nie może zastąpić polityki spójności i polityki rolnej. O to walczymy!" - napisał na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki, który jest w Brukseli, gdzie trwa dwudniowy szczyt UE.

Więcej ...

Z prośbą o bezpieczną przyszłość przybyli maturzyści diec. bielsko-żywieckiej

2024-04-19 16:59
Młodzież w bazylice jasnogórskiej

BPJG

Młodzież w bazylice jasnogórskiej

Z prośbą o bezpieczną przyszłość, opiekę Matki Bożej nad Polską i o pokój na świecie modlili się maturzyści z diecezji bielsko-żywieckiej. Dziś na Jasną Górę przyjechało ponad 800 młodych. Modlił się z nimi diecezjalny biskup Roman Pindel.

Więcej ...

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach i porzucaniu stanu kapłańskiego

2024-04-19 22:02

Karol Porwich/Niedziela

Przyczyny kryzysów księży w Polsce i porzucania stanu kapłańskiego były tematem ogólnopolskiej sesji zorganizowanej przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce przy Komisji Duchowieństwa KEP, która obradowała w piątek Warszawie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Św. Ekspedyt - dla żołnierzy i bezrobotnych

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous