Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Medale „Mater Verbi” 2013

Bożena Sztajner

Podczas tegorocznej XVII Pielgrzymki Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela” na Jasną Górę (21 września), która odbyła się pod hasłem „Głosić Chrystusa wszystkim”, ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny TK „Niedziela”, wręczył Medale „Mater Verbi” osobom zaangażowanym w apostolat Słowa i tkwiącym w obszarze medialnym Kościoła polskiego i Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Tego dnia zostali również nagrodzeni laureaci konkursu literackiego „Niedzieli” - List w Roku Wiary. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem i z homilią bp. Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej, w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 9.30. O godz. 11.30 w auli redakcji odbyło się spotkanie z uczestnikami pielgrzymki, podczas którego wykład nt. „Miejsce i rola kas kredytowych wśród instytucji finansowych” wygłosił senator Grzegorz Bierecki, prezydent Światowej Rady Unii Kredytowych. Wśród wyróżnionych z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Medalem „Mater Verbi” są:

Stanisława Bzymek

Pani Stanisława Bzymek pracuje w szczecińskiej edycji „Niedzieli” od 2008 r. Jest bardzo zaangażowana w wypełnianie swoich obowiązków sekretarki i księgowej, ale nadto wkłada całe swoje serce w promocję TK „Niedziela” zarówno w parafiach Szczecina, archidiecezji, jak i w różnych grupach i stowarzyszeniach kościelnych.

Ks. prał. Antoni Chodakowski

Ks. prał. Antoni Chodakowski jest od prawie 30 lat (od 1984 r.) proboszczem parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie. W tym roku wspólnota parafialna przeżywała podwójne uroczystości jubileuszowe: 625-lecia poświęcenia kościoła Świętej Trójcy i klasztoru Augustianów oraz 40-lecia erygowania parafii pw. Świętej Trójcy; jednocześnie odbyła się rekonsekracja kościoła i konsekracja ołtarza. Ksiądz Prałat odbudował także jeden z największych i najpiękniejszych kościołów Pomorza Zachodniego - świątynię Mariacką w Chojnie, gdzie od ponad 20 lat odbywają się spotkanie ekumeniczne Polaków i Niemców. Nadto wkłada wiele serca w promocję Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz zabiega, by informacje o różnych wydarzeniach kościelnych ziemi chojeńskiej znajdowały swoje odbicie na łamach naszej gazety.

Ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski

Ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski jako wikariusz posługuje w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach. Był też organizatorem czterokrotnych Archidiecezjalnych Dni Młodych zarówno w Choszcznie, jak i w Gryficach. Jest bardzo czynnie zaangażowany w duszpasterstwo młodzieżowe naszej archidiecezji. Tę posługę wspaniale połączył z promowaniem Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przez nadsyłanie różnych i licznych artykułów z duszpasterstwa młodzieżowego, a także całego nadbałtyckiego regionu archidiecezji.

2013-10-02 09:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

"NIEDZIELA" NIE MA Z TYM NIC WSPÓLNEGO

peddhapati / Foter.com / CC BY

Więcej ...

Watykan: obradowała Rada Kardynałów

2022-12-07 13:38

Grzegorz Gałązka

Synod o synodalności, wyzwania ekologiczne, ochrona małoletnich w Kościele a także aktualna sytuacja Kościoła to główne tematy odbywającej siłę w dniach 5 i 6 grudnia w Domu Świętej Marty sesji Rady Kardynałów.

Więcej ...

Irak: ONZ uznał zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom

2022-12-07 20:01

Karol Porwich/Niedziela

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała, że chrześcijanie w Iraku padli ofiarą zbrodni wojennych ze strony Państwa Islamskiego. Takie uznanie na szczeblu międzynarodowym przywraca nam godność i stanowi przestrogę na przyszłość – komentuje chaldejski arcybiskup Irbilu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Wiara

Nie zmuszać młodych do modlitwy?

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji