Niedziela podlaska 18/2015, str. 8

Zawodnicy PUKS

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

Zawodnicy PUKS "Fides" Węgrów potwierdzili wysoka formę szachową

W sobotę 18 kwietnia zostały rozegrane 3. Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach. Miłą niespodziankę sprawiła zawodniczka Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fides” Węgrów Gabriela Izdebska, wygrywając w kategorii gimnazjum.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych rywalizowało 51 szachistów. Jakub Żurawicki potwierdził dobrą formę, zajmując bardzo wysokie 3. miejsce. Dobrą formę potwierdziła też 8-letnia Aleksandra Żurawicka, zajmując 13. miejsce, 14. miejsce zajął Piotr Orzełowski, 16. – Tomasz Orzełowski, 23. – Patryk Krawczyk.

W kategorii dorosłych startowali Artur Orzełowski i Andrzej Izdebski.

Patronat nad mistrzostwami objęli bp Kazimierz Gurda – ordynariusz diecezji siedleckiej i Wojciech Kudelski – prezydent Siedlec.

Cele turnieju to m.in. budowanie, integracja i wzmacnianie wspólnoty miłośników gry królewskiej w oparciu o wiarę, a także popularyzacja szachów. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut namysłu dla zawodnika.

Zawodnicy PUKS „Fides” Węgrów kolejny raz potwierdzili wysoką formę szachową dzięki systematycznym treningom, a także pracy w domu nad szachownicą. Turniej był bardzo dobrą okazją do sprawdzenia się przed kolejnymi turniejami w Siedlcach i Mistrzostwami Polski w Poroninie, na które w najbliższym czasie udaje się Tomasz Orzełowski.

Dziękuję serdecznie trenerce Agnieszce Dżbik za przygotowanie zawodników do turnieju.

2015-04-28 15:52