Reklama

Adwent Bożego Miłosierdzia w parafii archikatedralnej

Niedziela częstochowska 6/2003

W grudniu ub. r. w parafii archikatedralnej rozpoczął się roczny Adwent Bożego Miłosierdzia przed nawiedzeniem Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w archikatedrze, które będzie miało miejsce w dniach 28-30 listopada 2003 r. Czas oczekiwania na to wydarzenie wypełniony będzie modlitwą, pokutą i apostolskim działaniem. Proboszcz parafii Świętej Rodziny ks. prał. Marian Duda przedstawił parafianom 10-punktowy program duszpasterski oczekiwania na nawiedzenie Obrazu Miłosierdzia - "10 przykazań miłosierdzia", z których wiele jest już dziś realizowanych.
1. Koronka do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem kapłana, prowadzona w kaplicy adoracji przez parafialną Wspólnotę Miłosierdzia Bożego - codziennie o godz. 15.00. Do modlitwy Koronki dołączony jest post o chlebie i wodzie w każdy piątek.
2. Adoracja przed Najświętszym Sakramentem i Obrazem Miłosierdzia Bożego, animowana przez Diakonię Ewangelizacyjną parafii archikatedralnej: trzeci piątek miesiąca, godz. 19.00 - młodzież, godz. 20.00 - Wspólnota Miłosierdzia Bożego i Caritas, godz. 21.00 - Akcja Katolicka, godz. 22.00 - siostry i księża, godz. 23.00 - Żywy Różaniec, godz. 24.00 - Msza św.
3. Procesja ewangelizacyjna z Krzyżem Katedralnym do poszczególnych części parafii, aby przeżyć tam Apel Miłosiernego Jezusa: piątki Wielkiego Postu, godz. 18.00 i w okresie wielkanocnym, godz. 19.00.
4. "Ognisko Miłosierdzia" - nabożeństwo ewangelizacyjne przy obrazie Jezusa Miłosiernego w każdej większej posesji na terenie parafii. Gospodarz "Ogniska Miłosierdzia" zaprasza sąsiadów do siebie, gdzie ma miejsce liturgia domowa oraz poświęcenie i przekazanie w darze obrazków Jezusa Miłosiernego oraz tekstu Koronki do Miłosierdzia Bożego rodzinom, które jeszcze ich nie mają. Praktyczna nauka odmawiania Koronki - II piątek miesiąca, godz. 19.00.
5. Msza św. oraz modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem ks. dr. Włodzimierza Cyrana - II sobota miesiąca, godz. 18.00.
6. Wspólne czytanie i rozważanie Pisma Świętego pod przewodnictwem ks. dr. Włodzimierza Cyrana - III piątek miesiąca, godz. 17.00. Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. Codzienny dyżur w konfesjonale w godz. 11.00-12.00 i 18.00-19.00 w oczekiwaniu na wiernych, którzy chcą przeżyć spowiedź dogłębnie, zwłaszcza spowiedź generalną z całego życia czy też tych, których Jezus Miłosierny obdarzy szczególną łaską nawrócenia.
8. Nowenna dziewięciu kolejnych piątków poprzedzających nawiedzenie Obrazu, począwszy od 26 września do 21 listopada 2003 r. - uroczysta Msza św. z homilią o godz. 18.00.
9. Rekolekcje ewangelizacyjne o Miłosierdziu Bożym w dniach 23-27 listopada 2003 r.
10. Rozwijanie wyobraźni miłosierdzia przez wzmożenie akcji charytatywnej w parafii, rozbudowanie parafialnej Caritas oraz pomoc międzysąsiedzką, zwłaszcza wobec osób starszych, chorych i zaniedbanych dzieci. W ramach tego punktu zorganizowano w parafii Świętej Rodziny składanie darów w naturze w czasie niedzielnych Mszy św. - kosz dla najbardziej potrzebujących.
Wierni parafii Świętej Rodziny wraz ze swymi duszpasterzami zawierzyli swe roczne przygotowania Pani Katedralnej, czczonej w łaskami słynącym wizerunku, Miłosiernej Ucieczce Grzeszników.
Przypominamy, że w parafii archikatedralnej od wielu lat działają: stołówka archikatedralna, Sekcja Caritas, Punkt Pomocy Pielęgniarskiej "Caritas", spotkania AA, Przychodnia Lekarska "Święta Rodzina".

Wybrane dla Ciebie

Podczas Igrzysk Olimpijskich transmisje Mszy św. na antenie TVP2

2021-07-23 19:43

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas trwania Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, od soboty, 24 lipca do niedzieli, 8 sierpnia, wszystkie Msze św. transmitowane do tej pory w TVP1, będą emitowane w TVP2. Zmiana dotyczy również programu „Między Ziemią a Niebem”, który też będzie można oglądać w Dwójce - przekazała TVP w przekazanym KAI komunikacie.

Więcej ...

Ksiądz na wakacjach

Karol Porwich/Niedziela

Więcej ...

Bo daje nadzieję

2021-07-25 11:33
Bogdan „Kryzys” Krzak był gościem spotkania w parafii pw. św. Brata Alberta w Nowej Hucie

Norbert Polak

Bogdan „Kryzys” Krzak był gościem spotkania w parafii pw. św. Brata Alberta w Nowej Hucie

- Moje życie jest teraz w takim miejscu, że mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwy – wyznał w czasie spotkania Bogdan „Kryzys” Krzak

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Jutro - 25 lipca, w Dniu Dziadków, można uzyskać...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Znak obecności Pana

Wiara

Znak obecności Pana

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Kościół

Bp Batut: Motu proprio papieża Franciszka w sprawie Mszy...

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania

Święci i błogosławieni

Św. Maria Magdalena – pierwszy świadek Zmartwychwstania