Reklama

„Zapal świecę!” – rusza tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

2025-11-30 14:37

Caritas

Wraz z pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczyna się dystrybucja świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wierni w całej Polsce mogą nabyć świece, które zapalane na wigilijnym stole stają się znakiem solidarności z najmłodszymi potrzebującymi. Caritas informuje, że świece dostępne są w około dziesięciu tysiącach parafii w całym kraju.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Akcja trwa nieprzerwanie od 1994 roku. W tym czasie na polskie stoły trafiło już około 51 milionów świec, które - jak podkreśla Caritas - „tworzą polską Wigilię”. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie dzieci, szczególnie tych pochodzących z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Dzięki środkom z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas organizuje wakacyjne wyjazdy dla dzieci z najuboższych rodzin, prowadzi programy stypendialne Skrzydła i Dwa Talenty skierowane do młodych osób zdolnych, a jednocześnie potrzebujących wsparcia finansowego, oraz finansuje plecaki z wyprawką szkolną w ramach inicjatywy Tornister Pełen Uśmiechu. Ze środków tych wspierana jest także codzienna działalność około pięciuset placówek dla dzieci prowadzonych przez Caritas diecezjalne, w tym świetlic socjoterapeutycznych, domów dziecka, domów samotnej matki czy hospicjów dla dzieci.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co roku część dochodu przeznaczana jest na pomoc zagraniczną. W tym roku Caritas wesprze najmłodszych mieszkańców Kuby, poszkodowanych w wyniku huraganu Melissa. Współpracując z Caritas Kuba, organizacja planuje przeznaczyć środki na pomoc psychospołeczną, dożywianie oraz wyposażenie czterdziestu tamtejszych świetlic.

Hasło „Zapal świecę!”, które rozświetliło fasadę stadionu PGE Narodowy, symbolicznie ogłosiło rozpoczęcie tegorocznej edycji jednej z najstarszych akcji Caritas. Organizacja przypomina, że wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można poprzez nabycie świecy w parafii lub placówce Caritas, dokonanie wpłaty na stronie caritas.pl/swieca, przelew BLIK na numer telefonu z dopiskiem „SWIECA” lub wpłatę tradycyjnym przelewem na konto Caritas z takim samym tytułem.

Podziel się:

Oceń:

+4 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dziś rozpoczyna się Adwent - czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela

Bożena Sztajner

Dziś, w niedzielę 1 grudnia, Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.

Więcej ...

Złapani w sieć

2025-12-09 11:49

Niedziela Ogólnopolska 50/2025, str. 12-15

Adobe Stock

Początki są niewinne – kilka minut dziennie na TikToku, Instagramie... i nagle nakręca się spirala uzależnienia. Tymczasem ciągłe scrollowanie może mieć konsekwencje dla funkcjonowania mózgu i negatywnie wpływać na stan psychiczny, na co szczególnie narażone są nastolatki.

Więcej ...

Poświęcenie sztandaru i strażnicy

2025-12-10 18:47

Biuro Prasowe AK

– Na tle tego ludzkiego przemijania objawia się potęga Boga. On jest ponad wszelkimi ludzkimi dziejami i ponad wszelką ludzką historią – powiedział abp Marek Jędraszewski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kalendarz Adwentowy: Odpoczynek dla zmęczonych serc

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Odpoczynek dla zmęczonych serc

Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej

Święci i błogosławieni

Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej

Gizela Jagielska zwolniona ze szpitala w Oleśnicy

Wiadomości

Gizela Jagielska zwolniona ze szpitala w Oleśnicy

Rzeszów: Ojciec Tadeusz Rydzyk stawił się na...

Kościół

Rzeszów: Ojciec Tadeusz Rydzyk stawił się na...

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Wiadomości

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania...

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Nowy początek!

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Wiara, która otwiera oczy

Kalendarz Adwentowy: Miasto na wiecznej Skale

Wiara

Kalendarz Adwentowy: Miasto na wiecznej Skale