Reklama

Trzecie spotkanie z kolędą i pastorałką dzieci specjalnej troski

To już trzeci raz w sali gimnastycznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Szczecinie spotkali się uczniowie, nauczyciele i opiekunowie, aby najpiękniej jak potrafią, zaśpiewać kolędy i pastorałki oraz zaprezentować jasełka bożonarodzeniowe. Impreza odbyła się 8 stycznia br. na Wyspie Jaskółczej w ramach "Trzeciego Spotkania z Kolędą i Pastorałką" dla dzieci młodzieży uczącej się w szkołach specjalnych oraz specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie miasta i województwa zachodniopomorskiego.
Bardzo gorąco wszystkich uczestników spotkania powitała dyrektor szkoły Bożena Połom-Malinowska, która poprosiła bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza o uroczyste otwarcie trzeciej edycji. Ksiądz Biskup życzył młodym artystom radosnych przeżyć, niezapomnianych wrażeń, a gospodarzom tego kolędowania gratulował pomysłu i życzył wytrwałości w kontynuowaniu tej imprezy.
Swoje programy przedstawili uczniowie z szesnastu placówek - w sumie ok. 300 uczniów ze Stargardu Szczecińskiego, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Chojny, Suliszewa, Polic, Waniorowa i Szczecina. Występy uczniów oceniało jury w składzie: Elżbieta Berczyńska-Kus, Danuta Prandecka, Irena Perkowska i ks. Tomasz Sałapata TChr. Scenografię i nagłośnienie przygotowali gospodarze we współpracy z akustykiem zespołu wokalnego "Serduszka"
Oprócz 16 zespołów biorących udział w spotkaniu, poza konkursem, z pięknym koncertem kolęd wystąpił zespół wokalny "Serduszka", który pod kierunkiem Elżbiety Berczyńskiej-Kus zachęcał wszystkich uczestników tej imprezy do wspólnego kolędowania. Poza konkursem wystąpili także uczniowie Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w
Szczecinie. Ci wykonawcy w sposób bardzo profesjonalny zaprezentowali wspaniałe umiejętności gry na różnych instrumentach.
Uczniowie szkół specjalnych nie często mają okazję przedstawiać swoje przygotowanie wokalno-recytatorskie i teatralne poza własną szkołą.
Tegoroczne spotkanie z kolędą i pastorałką to trzecie już spotkanie o tak szerokim zasięgu, którego celem jest promocja dorobku i osiągnięć szkolnictwa specjalnego od podstawówki przez gimnazja do szkół zawodowych.
Komisja, która w każdym występie oceniała interpretację kolęd i pastorałek, oryginalność prezentowanego repertuaru i wdzięk wykonawcy, miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Tegoroczne programy były bardzo ciekawe, posiadały staranną oprawę muzyczną i bogate stroje. Gdy członkowie jury udali się na naradę, czas oczekiwania na wyniki wypełnił grą na gitarze i śpiewaniem kolęd ks. Tomasz Kalisz SAC, który w bardzo spontaniczny sposób wspólnym kolędowaniem zintegrował młodych artystów.
Decyzją komisji grand prix otrzymali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Szczecinie. I wyróżnienie przyznano uczniom z SOSW w Waniorowie, II wyróżnienie zespołowi z SOSW dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach i dwa III wyróżnienia zespołowi z SOSW w Suliszewie i SOSW w Kamieniu Pomorskim.
Dzieci i młodzież szkolnictwa specjalnego wymagają szczególnej troski i autentycznej miłości ze strony swoich wychowawców, nauczycieli i opiekunów. Śpiew dla tych uczniów jest często jedyną formą zaistnienia w dzisiejszej, trudnej rzeczywistości.
Żegnając się z serdecznością gospodarzy, uczestnicy dziękowali za trud i mówili: "Do zobaczenia za rok".

Wybrane dla Ciebie

Co z postem w Wielką Sobotę?

Niedziela łowicka 15/2004

Bożena Sztajner/Niedziela

Więcej ...

Kraków: Kard. Marian Jaworski trafił do szpitala

2020-04-10 14:05

Mazur/episkopat.pl

Bp Marian Jaworski

Arcybiskup senior archidiecezji lwowskiej kard. Marian Jaworski trafił w nocy z czwartku na piątek do krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Dietla. Przebywa na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej.

Więcej ...

Reklama

#ODKUPIENI

Projekt Niedzieli na Wielki Post

#ODKUPIENI

Najpopularniejsze

Małopolskie: Brak podejrzenia przestępstwa ws. śmierci...

Kościół

Małopolskie: Brak podejrzenia przestępstwa ws. śmierci...

Co z postem w Wielką Sobotę?

Co z postem w Wielką Sobotę?

Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry

Kościół

Transmisja Mszy św. z Jasnej Góry

Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB

Niedziela Małopolska

Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB

Ostre: interwencja policji w sprawie zbyt dużej liczby...

Polska

Ostre: interwencja policji w sprawie zbyt dużej liczby...

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Wielki Post

Niedziela Palmowa w tradycji Kościoła

Jak przeżywać Wielki Tydzień

Wiara

Jak przeżywać Wielki Tydzień

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem...

Kościół

Ponad 100 tys. osób codziennie modli się różańcem...

Lublin: terapia innowacyjna u pacjentów z COVID-19...

Zdrowie

Lublin: terapia innowacyjna u pacjentów z COVID-19...