Reklama

Z papieżem Franciszkiem na Adwent i Święty Rok Miłosierdzia

Częstochowskie Wydawnictwo Archidiecezjalne „Regina Poloniae”, Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie oraz Studio Telewizyjne Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przygotowały pomoce duszpasterskie na Adwent. Wpisują się one doskonale w Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Pomoce duszpasterskie na tegoroczny Adwent – „Szczęśliwi miłosierni” – nawiązują w swojej treści do Świętego Roku Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia br. – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i będzie przeżywany pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Zestaw pomocy duszpasterskich na Adwent 2015 jest odpowiedzią na zachętę papieża Franciszka, by podczas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia chrześcijanie przemyśleli uczynki miłosierdzia względem duszy i względem ciała.
Książka „Szczęśliwi miłosierni” to zbiór krótkich tematycznych kazań. Siedem pierwszych wprowadza nas w Święty Rok Miłosierdzia. Ich autorem jest abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Następnych czternaście odnosi się do poszczególnych uczynków miłosierdzia względem duszy i względem ciała. Są to kazania biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Antoniego Długosza. Warto zaznaczyć, że każda z tych wypowiedzi jest utrwalona na płytach DVD i CD, trwa nie dłużej niż 2 minuty. Można je odtworzyć w formie wideo bądź audio. Chętni znajdą na płytach także propozycję roratniego utworu „Tatusiu, przebacz nam”, który wykonuje zespół „Mała Armia Jezusa”.
Do kompletu materiałów adwentowych dołączone są: kontrolki roratnie, naklejki oraz baner adwentowy (200 x 85 cm), który przedstawia Pana Jezusa Miłosiernego i może być wykorzystywany przez cały Święty Rok Miłosierdzia. Warto podkreślić, że z tymi pomocami związany jest też konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Mój adwentowy uczynek miłosierdzia”, który organizuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Za tydzień na łamach „Niedzieli” ukaże się wywiad z ks. dr. Andrzejem Kuliberdą, dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, na temat m.in. Świętego Roku Miłosierdzia. Ks. Kuliberda jest koordynatorem projektu pomocy duszpasterskich „Szczęśliwi miłosierni”.
Szczegółowe informacje i zamówienia: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie: tel. (34) 365-12-04. Zamówienia można też składać drogą elektroniczną: aszuta@poczta.onet.pl .

Skład i druk: Częstochowskie Wydawnictwo Archidiecezjalne „Regina Poloniae”
ul. Ogrodowa 24/44
42-200 Częstochowa
tel. (34) 368-05-60, fax 368-05-59
e-mail: cwa@cwa.com.pl

2015-11-25 08:59

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież rozpocznie filipińską nowennę przed Bożym Narodzeniem

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek odprawi 15 grudnia Mszę św. rozpoczynającą Simbang Gabi - nowennę adwentowych Eucharystii, przygotowujących do świąt Bożego Narodzenia. Tradycja ta jest żywa na Filipinach od XVII wieku.

Więcej ...

Jak przygotować się do modlitwy?

2022-12-05 08:51

Karol Porwich/Niedziela

Wszelki wysiłek mający na uwadze doskonałość serca zmierza zawsze do tego, aby osiągnąć stan trwałej i nieprzerwanej modlitwy, oraz, na ile na to pozwala ludzka ułomność, aby zachować niezmącone skupienie umysłu i stałą czystość. W tym właśnie celu ochoczo i wytrwale ćwiczy swoje ciało i nie przestaje szukać okazji do skruchy serca. Istnieje przy tym wszystkim pewien wzajemny i nierozerwalny związek. Otóż, jeśli budowlę cnót wznosi się po to, aby dojść do doskonałej modlitwy, to bez tego zwieńczenia (modlitwy), które mocno wiąże je wszystkie ze sobą, nie będą one nigdy dostatecznie silne i trwałe.

Więcej ...

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Wiara

Św. Mikołaj - biskup, nie krasnal

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Kościół

Jezuici: zakaz działalności publicznej dla o. Marko Ivana...

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Święci i błogosławieni

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla...

Litania do św. Mikołaja

Wiara

Litania do św. Mikołaja

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...