Reklama

Wiara

Po USA i Kanadzie czas na Meksyk - peregrynacja w obronie życia

Artur Stelmasiak

Dobiega końca amerykański etap peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie życia. Tysiące wiernych ze stanu Arizona oraz kilku sąsiednich przyjadą 1 listopada do Phonix, gdzie po 85 tys. kilometrów wędrówki zakończy się II etap tej peregrynacji. Modlitewne czuwanie potrwa przez całą noc, po czym Ikona rozpocznie peregrynację wśród środowisk latynoskich oraz po Meksyku.

Podczas przejazdu przez Stany Zjednoczone Ikona Częstochowska odwiedziła ok. 200 miejscowości w 47 stanach. Zatrzymała się w 10 sanktuariach, 16 katedrach, 6 bazylikach, 6 kościołach greckokatolickich, 250 parafiach rzymskokatolickich oraz 18 cerkwiach prawosławnych. Przeszła w procesji Strefą Zero w Nowym Jorku oraz pod kanadyjskim parlamentem w Ottawie. Wizytowała także liczne zakony, domy dla samotnych matek, ośrodki dla seniorów i hospicja oraz towarzyszyła modlitwie przed wieloma placówkami aborcyjnymi, z których kilkanaście już zamknięto. - Wiele dzieci zostało uratowanych. Była nawet w kanadyjskim więzieniu. Pielgrzymce patronował światowy ruch obrony życia Human Life International – informuje Ewa Kowalewska, międzynarodowy koordynator peregrynacji

Główne uroczystości wieńczącę peregrynację w Ameryce Północnej odbędą się 1 listopada w prowadzonej przez księży chrystusowców Polskiej Misji Pastoralnej Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix, stolicy stanu Arizona. Mszy św. polowej będzie przewodniczył o. Jacek Buda OP. Spodziewany jest przyjazd tysięcy wiernych z całego stanu Arizona oraz kilku sąsiednich. Czuwanie i adoracja będą trwały przez całą noc.

Podczas tych uroczystości ks. Peter West - wiceprezydent Human Life International ds. Misji, który przez 14 miesięcy pełnił funkcję kustosza i koordynatora pielgrzymki w Ameryce Północnej, przekaże opiekę nad Ikoną ks. Jamesowi Heyd, który jest duszpasterzem środowisk latynoskich oraz znanym obrońcą życia, aby poprowadził dalszą pielgrzymkę Czarnej Madonny do Meksyku.

Reklama

Po zakończeniu uroczystości w Phoenix Ikona pojedzie do Chicago, gdzie w ramach preludium pielgrzymki do Meksyku w dniach od 8 do 28 listopada będzie odwiedzała parafie, które prowadzą duszpasterstwo dla licznie tam mieszkających osób pochodzenia latynoskiego, głównie meksykańskiego. Z pewnością przyłączą się też Polacy.

W dniu 28 listopada Czarna Madonna wyruszy do Meksyku, gdzie odwiedzi dziewięć głównych miast, a we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe 12 grudnia nastąpi historyczna wizyta peregrynującej Ikony Częstochowskiej w stolicy w najsławniejszym sanktuarium maryjnym Ameryki, gdzie znajduje się nie uczyniony ludzką ręką wizerunek Maryi – Morenity z Tepeyac – na tilmie św. Juana Diego.

Cała trasa łącznie peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w I i II etapie wynosi już ok. 150 tys. km. I etap od Władywostoku do Fatimy liczył 65 tys. km. II etap przez Amerykę Północną to ok. 85 tys. Peregrynacja rozpoczęła się w 28 stycznia 2012 roku poświęceniem Ikony przeznaczonej do peregrynacji na Jasnej Górze oraz przyłożeniem jej do oryginału i cały czas trwa.

Reklama

ww.odoceanudooceanu.pl

2014-10-30 18:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ratuje od wieków

Magdalena Wojtak

Mężczyźni pragną, aby Warszawiacy poznali historię objawień Matki Bożej i duchowo przygotowali się do 100. rocznicy Cudu nad Wisłą

Warszawskie parafie nawiedza obraz Patronki stolicy i Strażniczki Polski, która 100 lat temu objawiła się podczas Cudu nad Wisłą

Więcej ...

Sto lat temu na Jasnej Górze rozpoczęła się nowenna błagalno–pokutna przed Bitwą Warszawską

2020-08-07 13:34

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Sto lat temu, 7 sierpnia 1920 r., na Jasnej Górze rozpoczęła się wielka nowenna przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która stała się błagalno-pokutnym wołaniem o ocalenie Ojczyzny w przededniu Bitwy Warszawskiej.

Więcej ...

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt nowej listy leków refundowanych

2020-08-07 20:57

Adobe Stock

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w piątek projekt nowej listy leków refundowanych, która miałaby obowiązywać od września. Po raz pierwszy znalazła się tam wstępna lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dwóch księży i raper parodiują znany hit

W wolnej chwili

Dwóch księży i raper parodiują znany hit "Przejmujemy...

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

W diecezjach

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Niedziela Wrocławska

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce i Europie, wcześniej...

Kościół

Od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce i Europie, wcześniej...

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Kościół

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory

Wiadomości

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory