Ksiądz infułat Jan Sobczak był najstarszym kapłanem Archidiecezji Łódzkiej wyświęconym na kapłana 14 czerwca 1953 roku. Był magistrem teologii ATK, kanonikiem seniorem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej (od 20 kwietnia 1986 roku), kapelanem Jego Świątobliwości (15 XII 1986), prałatem Jego Świątobliwości (6 XII 1992), protonatariuszem apostolskim (5 IV 2000). Po przejściu na emeryturę pozostał w swojej parafii Najświętszego Serca Jezusowego, posługując miejscowej wspólnocie dopóki starczyło mu sił. W ostatnich miesiącach przebywał w Domu Księży Emerytów Archidiecezji Łódzkiej.
Blisko trzy lata temu, 14 czerwca 2023 r. ksiądz infułat Jan Sobczak długoletni proboszcz i budowniczy kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, obchodził jubileusz 70- lecia swoich święceń kapłańskich. Z tej okazji uroczystej mszy św., którą poprzedziło nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, przewodniczył abp Grzegorz Ryś. Koncelebrowali ją licznie kapłani pracujący obecnie i niegdyś w retkińskiej parafii, a także wychowankowie Jubilata. – Pamiętajmy o tym, by budzić w sercu miłość, umacniać się i dziękować Bogu. I szerzyć w ten sposób Królestwo Boże. Dziękuję za serdeczne życzenia i wspomnienia. Księdzu arcybiskupowi Grzegorzowi w sposób szczególny chciałbym wyrazić całym sercem wdzięczność i przeżycie składania Najświętszej Eucharystii w obecności ekscelencji. Kościół cały - kapłani, biskupi, dziękuję za ten zaszczyt, który mnie spotkał. Dziękuję za życzenia i zapewniam o modlitwie za księży biskupów. Wszystkim dziękuję za wyrażone tutaj życzenia – mówił wtedy wyraźnie wzruszony ks. infuat Jan Sobczak.
Szczegóły o uroczystościach pogrzebowych Księdza Infułata zostaną podane w najbliższym czasie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...
Pomóż w rozwoju naszego portalu




