Reklama

Archiwum ks. Krzysztofa Domaraczeńki

15. Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa

2016-08-18 09:34

Ks. Krzysztof Domaraczeńko, Koordynator Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa
Edycja podlaska 34/2016, str. 8

W dniach od 3 do 9 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbywały się jubileuszowe, 15. Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Wzięło w nich udział 21 zawodników, w tym brat zakonny, klerycy i po raz pierwszy siostra zakonna, reprezentujący 11 archidiecezji i diecezji, w tym drohiczyńską. Główną nagrodą była pielgrzymka na Kretę ufundowana przez Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARCUS” z Bydgoszczy. Wygrał ją ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Po raz piąty ufundowano puchar fair play. Nagrodę tę otrzymała s. Zofia Buszta, która nie przestraszyła się 20 mężczyzn, wystąpiła i dzielnie walczyła w mistrzostwach. Również po raz piąty przyznano nagrodę za najpiękniejszą partię mistrzostw, którą zdobył ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn.

Po raz czwarty była przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Po raz trzeci zwyciężyli księża z archidiecezji przemyskiej z 34 punktami: ks. Stanisław Bąk, ks. Andrzej Kuzio i ks. Konrad Dyrda. W klasyfikacji generalnej szachów klasycznych po raz drugi zwyciężył ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. Wicemistrzem Polski został ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn. Trzecie miejsce zajął ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Reklama

Rozegrano też Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Zwycięzcą okazał się ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. Drugie miejsce zajął kl. Fabian Domagalski z WSD w Kaliszu. Trzecie – ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn. W szachach szybkich również zwyciężył kl. Fabian Domagalski z WSD w Kaliszu. Drugie miejsce zajął ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej, a trzecie – ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Kategorie szachowe podwyższyli lub zdobyli kategorię – drugą ks. Piotr Kubicz z diecezji sandomierskiej i ks. Andrzej Skarżyński, marianin. Czwartą – kl. Wojciech Wolny i s. Zofia Buszta. Piątą – kl. Łukasz Chamier-Ciemiński.

Nowością mistrzostw były wieczorne analizy rozegranych partii prowadzone przez sędziego Zygmunta Wielickiego z Gdańska.

Kolejne, 16. Mistrzostwa planowane są w 2017 r. w Ołtarzewie.

Tagi:
szachy mistrzostwa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 43/2019

w perspektywie nieba • koniec czy nowy początek?

Jan Paweł II zawsze był z nami

Jan Paweł II zawsze był z nami

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Z innej perspektywy

Z innej perspektywy

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem