Reklama

Archiwum ks. Krzysztofa Domaraczeńki

15. Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa

2016-08-18 09:34

Ks. Krzysztof Domaraczeńko, Koordynator Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa
Edycja podlaska 34/2016, str. 8

W dniach od 3 do 9 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbywały się jubileuszowe, 15. Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Wzięło w nich udział 21 zawodników, w tym brat zakonny, klerycy i po raz pierwszy siostra zakonna, reprezentujący 11 archidiecezji i diecezji, w tym drohiczyńską. Główną nagrodą była pielgrzymka na Kretę ufundowana przez Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „ARCUS” z Bydgoszczy. Wygrał ją ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Po raz piąty ufundowano puchar fair play. Nagrodę tę otrzymała s. Zofia Buszta, która nie przestraszyła się 20 mężczyzn, wystąpiła i dzielnie walczyła w mistrzostwach. Również po raz piąty przyznano nagrodę za najpiękniejszą partię mistrzostw, którą zdobył ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn.

Po raz czwarty była przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Po raz trzeci zwyciężyli księża z archidiecezji przemyskiej z 34 punktami: ks. Stanisław Bąk, ks. Andrzej Kuzio i ks. Konrad Dyrda. W klasyfikacji generalnej szachów klasycznych po raz drugi zwyciężył ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. Wicemistrzem Polski został ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn. Trzecie miejsce zajął ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Reklama

Rozegrano też Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. Zwycięzcą okazał się ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej. Drugie miejsce zajął kl. Fabian Domagalski z WSD w Kaliszu. Trzecie – ks. Sławomir Pawłowski, pallotyn. W szachach szybkich również zwyciężył kl. Fabian Domagalski z WSD w Kaliszu. Drugie miejsce zajął ks. Wojciech Sola z diecezji tarnowskiej, a trzecie – ks. Stanisław Bąk z archidiecezji przemyskiej.

Kategorie szachowe podwyższyli lub zdobyli kategorię – drugą ks. Piotr Kubicz z diecezji sandomierskiej i ks. Andrzej Skarżyński, marianin. Czwartą – kl. Wojciech Wolny i s. Zofia Buszta. Piątą – kl. Łukasz Chamier-Ciemiński.

Nowością mistrzostw były wieczorne analizy rozegranych partii prowadzone przez sędziego Zygmunta Wielickiego z Gdańska.

Kolejne, 16. Mistrzostwa planowane są w 2017 r. w Ołtarzewie.

Tagi:
szachy mistrzostwa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem