Reklama

Niedziela Podlaska

Zmiana na stanowisku redaktora „Niedzieli Podlaskiej”

Graziako/Niedziela

Ks. Marcin Gołębiewski – nowy redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”

Decyzją biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa 1 września 2016 r. nowym redaktorem odpowiedzialnym „Niedzieli Podlaskiej” został mianowany ks. Marcin Gołębiewski. Zastępuje on ks. Mariusza Boguszewskiego, który blisko 6 lat pracował na tym stanowisku

Ksiądz Marcin Gołębiewski urodził się 9 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku. W 2002 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Antoniego Dydycza 21 czerwca 2008 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Przez dwa kolejne lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. W 2010 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat, a obecnie przygotowuje pracę doktorską.

Dziękując ks. Mariuszowi za lata wspólnej pracy na rzecz „Niedzieli”, za każdy wysiłek i każdą inicjatywę, które podejmował, by poprzez swoją działalność na polu ewangelizacji stała się ona droga i bliska każdemu wierzącemu mieszkańcowi diecezji drohiczyńskiej, życzymy nieustannej opieki Matki Słowa, jak w redakcji zwyczajowo nazywamy Maryję. A nowe, jakże odpowiedzialne zadania, które stanęły na drodze jego kapłańskiego posługiwania – praca w polskiej sekcji międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie – niech przyniosą jak najwięcej spełnienia i radości. Za wszystko dobro, które stało się naszym udziałem dzięki posłudze ks. Mariusza, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Reklama

Ks. Marcinowi na progu nowej misji w Kościele drohiczyńskim życzymy, by pod jego opieką edycja podlaska „Niedzieli” nadal prężnie się rozwijała, docierając do wszystkich zakątków diecezji, i poprzez swoją działalność coraz mocniej ją integrowała. Niech Maryja Matka Kościoła, Patronka naszej diecezji, wspiera wszelkie inicjatywy, które ks. Marcin podejmie jako redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”, a zarazem dyrektor nowej jednostki w kurii drohiczyńskiej – Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

2016-09-01 09:56

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Redaktor naczelny „Niedzieli” podczas Apelu Jasnogórskiego: Wiara wymaga od nas odwagi

2020-07-30 09:56

TV Trwam

- Bycie chrześcijaninem nigdy nie było i nie jest łatwe. Ono wciąż zobowiązuje i stawia przed nami nowe wyzwania - mówił w środę podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Więcej ...

Papież: radość bycia z Panem przyciąga i jest zaraźliwa

2020-08-08 14:46

Grzegorz Gałązka

„Powinniśmy pozwolić Panu, aby zawsze był z nami zjednoczony. W ten sposób będzie nas przemieniał dzień po dniu, czyniąc nasze serca coraz bardziej podobnymi do swojego Serca” – tymi słowami Papież Franciszek zwrócił się w specjalnym przesłaniu do zgromadzenia Małych Sióstr Franciszkanek od Najświętszego Serca.

Więcej ...

Toruń: poświęcono Park Pamięci Narodowej

2020-08-08 21:27

PAP/Tytus Żmijewski

Park Pamięci Narodowej został dziś poświęcony w Toruniu. Jest to inicjatywa środowiska, skupionego wokół rozgłośni Radia Maryja i jej dyrektowa o. Tadeusza Rydzyka. Nad wejściem do Parku widnieje napis "Zachowali się jak trzeba". Jest to także upamiętnienie Polaków, którzy w czasie niemieckiej okupacji ratowali Żydów mimo że groziła za to kara śmierci.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

W diecezjach

Zmarł śp. ks. prof. dr hab. Henryk Szmulewicz

Abp Gądecki apeluje o stworzenie możliwości przyjmowania...

Kościół

Abp Gądecki apeluje o stworzenie możliwości przyjmowania...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Dwóch księży i raper parodiują znany hit

W wolnej chwili

Dwóch księży i raper parodiują znany hit "Przejmujemy...

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Niedziela Wrocławska

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory

Wiadomości

Szumowski: wprowadzamy dodatkowe obostrzenia i rygory