Reklama

Graziako/Niedziela
Ks. Marcin Gołębiewski – nowy redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”

Zmiana na stanowisku redaktora „Niedzieli Podlaskiej”

2016-09-01 09:56

Edyta Hartman
Edycja podlaska 36/2016, str. 3

Decyzją biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa 1 września 2016 r. nowym redaktorem odpowiedzialnym „Niedzieli Podlaskiej” został mianowany ks. Marcin Gołębiewski. Zastępuje on ks. Mariusza Boguszewskiego, który blisko 6 lat pracował na tym stanowisku

Ksiądz Marcin Gołębiewski urodził się 9 kwietnia 1983 r. Pochodzi z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stoczku. W 2002 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Antoniego Dydycza 21 czerwca 2008 r. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Przez dwa kolejne lata posługiwał jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. W 2010 r. został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat, a obecnie przygotowuje pracę doktorską.

Dziękując ks. Mariuszowi za lata wspólnej pracy na rzecz „Niedzieli”, za każdy wysiłek i każdą inicjatywę, które podejmował, by poprzez swoją działalność na polu ewangelizacji stała się ona droga i bliska każdemu wierzącemu mieszkańcowi diecezji drohiczyńskiej, życzymy nieustannej opieki Matki Słowa, jak w redakcji zwyczajowo nazywamy Maryję. A nowe, jakże odpowiedzialne zadania, które stanęły na drodze jego kapłańskiego posługiwania – praca w polskiej sekcji międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie – niech przyniosą jak najwięcej spełnienia i radości. Za wszystko dobro, które stało się naszym udziałem dzięki posłudze ks. Mariusza, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Reklama

Ks. Marcinowi na progu nowej misji w Kościele drohiczyńskim życzymy, by pod jego opieką edycja podlaska „Niedzieli” nadal prężnie się rozwijała, docierając do wszystkich zakątków diecezji, i poprzez swoją działalność coraz mocniej ją integrowała. Niech Maryja Matka Kościoła, Patronka naszej diecezji, wspiera wszelkie inicjatywy, które ks. Marcin podejmie jako redaktor odpowiedzialny „Niedzieli Podlaskiej”, a zarazem dyrektor nowej jednostki w kurii drohiczyńskiej – Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

Tagi:
Niedziela Niedziela

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Podsumowanie  385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Podsumowanie 385. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

Wizyta studyjna u duchaczy

Wizyta studyjna u duchaczy

Międzynarodowy kongres

Międzynarodowy kongres "Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej"

INSIEME znaczy razem

INSIEME znaczy razem

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem