Reklama

TER
Biskup senior Edward Frankowski podczas rozmowy z rodzicami prezydenta Andrzeja Dudy

Rodzice Prezydenta na Świętym Krzyżu

2016-09-29 08:52

Władysław Burzawa
Edycja kielecka 40/2016, str. 8

W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy – prof. Janina Milewska-Duda i prof. Jan Duda nawiedzili Święty Krzyż, modlili się w świętokrzyskiej bazylice mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej i oddali cześć relikwiom Drzewa Krzyża Świętego. W tym dniu odbywało się w sanktuarium Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Państwo Dudowie 14 września przebywali w Kielcach i postanowili odwiedzić najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich.

Dostojnych gości powitał w progach sanktuarium superior klasztoru o. Zygfryd Wiecha. W krótkiej rozmowie przybliżył historię sanktuarium. Mówił o latach świetności i poniżenia klasztoru oraz wielu łaskach otrzymywanych przez rzesze ludzi modlących się z wiarą w tym szczególnym miejscu. Dziękując rodzicom Prezydenta za przybycie, gratulował syna.

Reklama

Z rodzicami Prezydenta Dudy spotkał się także biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza. Przewodniczył on czuwaniu. W modlitwie wzięli udział pątnicy z ponad 30 diecezji: m.in. z gdańskiej, ełckiej, szczecińsko-kamieńskiej, płockiej, legnickiej, siedleckiej, białostockiej, legnickiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Modlono się w intencji wynagradzania za grzechy osobiste i społeczne, za sprawujących władzę w Polsce, za prezydenta Andrzeja Dudę, a także o rychłą beatyfikację sługi Bożej Rozalii Celakówny. Po Apelu i adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 23.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Frankowskiego. Wraz z nim przy ołtarzu modliło się kilkunastu kapłanów przybyłych z grupami pielgrzymów. W homilii Ksiądz Biskup apelował o zawierzenie życia Bogu. – Jeżeli nasz naród zwróci się ku Jezusowemu sercu – to zwróci się ku miłości, zapanuje ład, porządek, a nasza ojczyzna odrodzi się duchowo. Mówił również o prezydencie Rzeczypospolitej. – Przez ostatnie osiem lat modliliśmy się, błagaliśmy Boga i dziś możemy dziękować Mu za Pana Prezydenta, za rząd, który podjął się naprawy Polski – powiedział.

Po Eucharystii wierni ucałowali relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa w sanktuarium trwała całą noc.

Tagi:
prezydent

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem