Reklama

TER
Biskup senior Edward Frankowski podczas rozmowy z rodzicami prezydenta Andrzeja Dudy

Rodzice Prezydenta na Świętym Krzyżu

2016-09-29 08:52

Władysław Burzawa
Edycja kielecka 40/2016, str. 8

W uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego rodzice prezydenta RP Andrzeja Dudy – prof. Janina Milewska-Duda i prof. Jan Duda nawiedzili Święty Krzyż, modlili się w świętokrzyskiej bazylice mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej i oddali cześć relikwiom Drzewa Krzyża Świętego. W tym dniu odbywało się w sanktuarium Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Państwo Dudowie 14 września przebywali w Kielcach i postanowili odwiedzić najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich.

Dostojnych gości powitał w progach sanktuarium superior klasztoru o. Zygfryd Wiecha. W krótkiej rozmowie przybliżył historię sanktuarium. Mówił o latach świetności i poniżenia klasztoru oraz wielu łaskach otrzymywanych przez rzesze ludzi modlących się z wiarą w tym szczególnym miejscu. Dziękując rodzicom Prezydenta za przybycie, gratulował syna.

Reklama

Z rodzicami Prezydenta Dudy spotkał się także biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza. Przewodniczył on czuwaniu. W modlitwie wzięli udział pątnicy z ponad 30 diecezji: m.in. z gdańskiej, ełckiej, szczecińsko-kamieńskiej, płockiej, legnickiej, siedleckiej, białostockiej, legnickiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. Modlono się w intencji wynagradzania za grzechy osobiste i społeczne, za sprawujących władzę w Polsce, za prezydenta Andrzeja Dudę, a także o rychłą beatyfikację sługi Bożej Rozalii Celakówny. Po Apelu i adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 23.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Frankowskiego. Wraz z nim przy ołtarzu modliło się kilkunastu kapłanów przybyłych z grupami pielgrzymów. W homilii Ksiądz Biskup apelował o zawierzenie życia Bogu. – Jeżeli nasz naród zwróci się ku Jezusowemu sercu – to zwróci się ku miłości, zapanuje ład, porządek, a nasza ojczyzna odrodzi się duchowo. Mówił również o prezydencie Rzeczypospolitej. – Przez ostatnie osiem lat modliliśmy się, błagaliśmy Boga i dziś możemy dziękować Mu za Pana Prezydenta, za rząd, który podjął się naprawy Polski – powiedział.

Po Eucharystii wierni ucałowali relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Modlitwa w sanktuarium trwała całą noc.

Tagi:
prezydent

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Europejskie spotkanie Taizé odbędzie się w Polsce

Pielgrzymka z Kamieńska

Pielgrzymka z Kamieńska

Bajki kontra choroba

Bajki kontra choroba

Gdy katolik ma dość

Gdy katolik ma dość

Przegląd nr 29/2019

Przegląd nr 29/2019

O koncertach życzliwości

O koncertach życzliwości

Odpust w karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu

Odpust w karmelitańskiej parafii pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu

Święta szata

Święta szata

Święto Policji w Toruniu

Święto Policji w Toruniu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem