Reklama

Relacja z konferencji dr. inż. Antoniego Zięby wygłoszonej 1 lutego br. w Rzeszowie z okazji 10-lecia Stowarzyszenia "TAK ŻYCIU"

Czy uda się obronić cywilizację życia? (cz. 2)

Niedziela rzeszowska 10/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Federacja w swoim protokole spisała propozycję: "Rzeczpospolita Polska nie będzie zobowiązana do uczestniczenia w finansowaniu działań sprzecznych z artykułami dotyczącymi ochrony życia człowieka". Kiedy parlament słowacki przyjął deklarację o suwerenności tego kraju w dziedzinie moralności i ochrony życia, głosowało za nią m.in. 20 % komunistów. U nas wszyscy komuniści głosowali przeciw i oczywiście przegraliśmy.
Pierwszym krajem w Europie XX w., który zalegalizował aborcję był Związek Radziecki (1920 r.), drugim - Niemcy (1933 r.). Hitler dążył do utworzenia czystej biologicznie mocnej "rasy panów". Kazał więc zabijać dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. W 1942 r. mówił: "Jest dla nas bardzo korzystne, jeśli dziewczęta i kobiety mają możliwie najwięcej aborcji". Szef jego kancelarii mówił z kolei: "Płodność Słowian jest niepożądana".
W Anglii w latach 80. jeden z posłów złożył interpelację, dowiedziawszy się, że w jednym z londyńskich szpitali zainstalowano rozdrabniarkę do odpadów kuchennych, w celu rozczłonkowania ciał zabitych podczas aborcji dzieci (nawet w 26 tygodniu od poczęcia). Otrzymał odpowiedź, że nie ma co się denerwować, bo to zainstalowano w całym kraju w ramach usprawnienia pracy szpitali.
Z kolei Francuzi wykorzystują tony zwłok dzieci po aborcji do produkcji kosmetyków. W tym celu zwozi się tam całe chłodnie z Węgier czy z Rosji. Niemcy wykorzystali ich ok. 50 tys. ton jako ulepszacz do produkcji asfaltu pod Berlinem. Czy naprawdę minęła już epoka Auschwitz?
Wspomnianą pigułkę wczesnoporonną RU 486 produkuje ta sama firma, która wytwarzała gaz cyklon B do masowej zagłady. "I. G. Farben" po klęsce hitlerowskich Niemiec, ze względów marketingowych zmieniła tylko nazwę na "Höchst".
Mówi się o różnych plusach wejścia Polski do Unii, ale nikt nie podjął zasadniczej dyskusji moralnej - czy katolik może głosować za wejściem do organizacji, która domaga się legalizacji aborcji, finansuje ludobójstwo, odrzuca Invocatio Dei, promuje związki homoseksualne itd.
Jakoś nikt nie zauważa nielogiczności Unii w podejściu do życia ludzkiego. Wszystkim krajom członkowskim i kandydującym postawiła warunek wykreślenia kary śmierci z kodeksów karnych, natomiast toleruje masową aborcję. Wynika z tego, że wartość życia jakiegoś zbrodniarza jest wyższa niż niewinnej, małej istoty.
W poł. lat 80. niemiecki lekarz, jeden z przywódców europejskiej organizacji pro-life, powiedział, iż eksperci oszacowali, iż Europa ma kilkanaście lat na wstrzymanie fali aborcji i że słowa Matki Teresy, w których wskazuje ją, jako główne zagrożenie pokoju są bardzo słuszne. "Jeżeli nie uda im się tego zatrzymać, to będzie taka wojna, że Auschwitz to było sanatorium - mówił dr Zięba. - Jeśli Europa ma odejść od aborcji, to kto ma to zacząć - wy, Polacy, katolicy. Wy macie Papieża". W 1993 r. Polska stała się pierwszym krajem na świecie, który w warunkach demokracji odrzucił ustawę aborcyjną z 1956 r. Budzi się nadzieja, że zwycięstwo polskich obrońców życia rozpocznie w Europie przywracanie fundamentalnego prawa człowieka.
Matka Teresa z Kalkuty mówiła: "Największym zagrożeniem dla pokoju jest zabijanie nienarodzonych dzieci".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2003-12-31 00:00

Wybrane dla Ciebie

Gietrzwałd: spotkanie rzeczników diecezjalnych

2024-04-24 11:09

BP KEP

W dniach 22-24 kwietnia br. w Gietrzwałdzie, w archidiecezji warmińskiej, spotkali się rzecznicy diecezjalni. Głównym tematem spotkania była dyskusja nad tworzeniem informacji o Kościele dla mediów oraz sposobem reagowania na aktualne wyzwania Kościoła w Polsce.

Więcej ...

Abp Gądecki: chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo

2024-04-24 20:12

Karol Porwich / Niedziela

„Chrześcijaństwo zawsze wysoko ceniło męstwo i ze szczególnym szacunkiem odnosiło się do najwyższych jego postaci, czyli do bohaterstwa, heroizmu i męczeństwa za wiarę” - mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św. w kościele pw. św. Jerzego z okazji 25. rocznicy konsekracji poznańskiej świątyni.

Więcej ...

Konferencja naukowa „Prawo i Kościół” w Akademii Katolickiej w Warszawie

2024-04-24 17:41

ks. Marek Paszkowski i kl. Jakub Stafii

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”. Wzięło w niej udział ponad 140 osób. Celem tego wydarzenia było stworzenie przestrzeni do debaty nad szeroko rozumianym tematem prawa w relacji do Kościoła.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Wiadomości

W siedzibie MEN przedstawiono szokujący ranking szkół...

Bóg pragnie naszego zbawienia

Wiara

Bóg pragnie naszego zbawienia

Droga nawrócenia św. Augustyna

Święci i błogosławieni

Droga nawrócenia św. Augustyna

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...