Reklama

Niedziela Legnicka

Wszystkie drogi prowadzą do... pokoju!

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace umieszcza w zapalnych punktach naszego globu
ołtarze, przy których ludzie szczególnie modlą się o pokój i pojednanie. Na zdjęciu papież Franciszek
błogosławi jednemu z ołtarzy, który pojedzie do Korei Południow

Archiwum autora

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace umieszcza w zapalnych punktach naszego globu ołtarze, przy których ludzie szczególnie modlą się o pokój i pojednanie. Na zdjęciu papież Franciszek błogosławi jednemu z ołtarzy, który pojedzie do Korei Południow

Czas wakacji, to czas wybierania dróg na odpoczynek, wyjazdy, urlopy. Możliwości jest wiele. Znamy też dobrze powiedzenie, które mówi, że „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Wiemy, że określenie to jest bardzo symboliczne. Ale w tych słowach zechciejmy odnaleźć piękną podpowiedź stęsknionego świata za … pokojem.

Wszystkie drogi prowadzą do pokoju. Skoro wszystkie drogi prowadzą do Rzymu, trzeba było się tam wybrać. To był 7 czerwca 2017 r. Wyjątkowe spotkanie z Namiestnikiem Chrystusa, który głosi światu orędzie pokoju. Okazją było poświęcenie kolejnego, wyjątkowego ołtarza, jako zewnętrznego znaku jednoczącego ludzi w modlitwie o pokój. Tego dnia podczas audiencji generalnej, Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do Polaków i zachęcił, aby w czasie nabożeństw czerwcowych, ku czci Serca Jezusowego, szczególnie modlić się o pokój. Pozdrowił również Stowarzyszenie Communita Regina della Pace. Dla naszej parafii w Czarnym Borze, poświęconej Sercu Jezusowemu, to wezwanie jest znamienne. A Stowarzyszenie jest nam bliskie ze względu na obecność jednego z ołtarzy, jaki gościł w naszej parafii – ołtarza Donum Caritas et Pax (Dar Miłości i Pokoju).

Reklama

W Rzymie Papież powiedział: – Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Communita Regina della Pace z Radomia. W ramach inicjatywy „12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju”, realizuje ono projekt ustanowienia w świecie 12 centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych. Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: „Adoratio Domini in unitate et pace” przeznaczony dla sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa.

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace realizuje dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Jest to projekt mający na celu utworzenie na świecie dwunastu Międzynarodowych Centrów Modlitwy, zwanych „Gwiazdami”, gdzie prowadzona jest nieustanna modlitwa o pokój i wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Powstają one w miejscach szczególnie dotkniętych wojną, konfliktami zbrojnymi czy nieporozumieniami między wyznawcami różnych religii. Widzialnym znakiem tej duchowej idei są ołtarze adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z monstrancją, która nawiązuje do wizerunku Matki Bożej. Istnieją już następujące „Gwiazdy”: kaplica Wieczystej Adoracji przy kościele Groty Mlecznej w Betlejem w Ziemi Świętej, sanktuarium Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie, kościół św. Jakuba w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, a także sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ten właśnie ołtarz gościliśmy w naszej parafii. Zostaną utworzone kolejne „Gwiazdy”: sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie, sanktuarium św. Jana Ewangelisty w Dagupan na Filipinach oraz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Północnej. Ołtarze swoim niesamowitym pięknem służą oddaniu czci żywemu Bogu i otwierają osoby adorujące na obfite łaski płynące ze spotkania Chrystusa Eucharystycznego. Wędrujemy różnymi drogami. Ale dobrze wiemy, jak bardzo nasze drogi są pełne niepokoju, wrogości, nienawiści. Niech będzie to dla nas zachęta do modlitwy o tak potrzebny pokój na świecie, zwłaszcza tam, gdzie go brakuje. Prośmy o nawrócenie grzeszników, a także o łaskę pojednania na Ziemi, abyśmy napełnieni Światłością, nieśli to Światło wszędzie tam, gdzie jesteśmy posłani i obecni, a także byśmy ucząc się od Maryi płonącej Bożą Miłością, przekazywali tę Miłość wszystkim spotykanym na swojej drodze.

Idźmy drogą pokoju każdego dnia.

2017-07-06 10:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Nie ma świątyni bez ołtarza

Namaszczenie olejem ołtarza w kościele w Kościnie

Ks. Robert Gołębiowski

Namaszczenie olejem ołtarza w kościele w Kościnie

Abp Andrzej Dzięga dokonał uroczytego poświęcenia nowego kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Kościnie

Więcej ...

80 lat temu o. Kolbe zgłosił się w Auschwitz na śmierć za współwięźnia

Archiwum

29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin o. Maksymilian Kolbe zgodził się dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka.

Więcej ...

Młodzi Ormianie zwiedzają Polskę

2021-07-29 15:42

Maciej Orman/Niedziela

Na zaproszenie Fundacji Armenian Foundation i przy współpracy z Business Education Partnership Foundation z Armenii na wakacje do Polski przyleciała grupa 20 dzieci ormiańskich.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2021 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2021 r.

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Polska

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii...

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Przyjaciele Pana

Święci i błogosławieni

Przyjaciele Pana

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Polska

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia...

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Kościół

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

Polska

Tłumy pożegnały rodzinę zastrzeloną w Borowcach

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Kościół

O. Leon Knabit o Mszy św. trydenckiej

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...

Jasna Góra

Najdłuższa w Polsce pielgrzymka z Helu na Jasna Górę -...