Reklama

Ks. Krzysztof Gryz

Święty Roch – do tańca i do różańca!

2017-08-30 12:21

Ks. Krzysztof Gryz
Edycja częstochowska 36/2017, str. 7

Ostatnie tygodnie w parafii pw. św. Rocha w Radomsku-Stobiecku Miejskim obfitowały w liczne wydarzenia. Dwa odpusty – ku czci św. Joachima i Anny oraz św. Rocha – festyn charytatywny i zbliżające się już wielkimi krokami dożynki wyraźnie ożywiły życie parafian.

Szczególnym wydarzeniem był tegoroczny odpust ku czci patrona parafii. Świętowanie dnia św. Rocha w tym roku zbiegło się z wizytacją kanoniczną parafii, którą przeprowadził bp Antoni Długosz. Podczas pierwszej Mszy św. w zabytkowym odpustowym kościółku z XVI wieku – przed 6 laty poddanym gruntownej renowacji – wygłosił kazanie do zgromadzonych wiernych i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po Eucharystii zgromadzonym dzieciom i młodzieży rozdawał egzemplarze Ewangelii wg św. Marka i tłumaczył przy tym historię jej powstania oraz zachęcał do czytania.

Po udaniu się na modlitwę na cmentarz, a przed Sumą odpustową w kościele pw. św. Joachima i Anny, której przewodniczył, bp Długosz zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru, co spotkało się z radością zgromadzonych parafian. W kazaniu przypomniał rolę Bożego Miłosierdzia w życiu człowieka i wskazał na postać św. Rocha jako tego, który w swym życiu szczególnie umiłował pełnienie posługi miłosierdzia.

Reklama

W niedzielę 20 sierpnia w parafii odbył się również festyn charytatywny. Zebrane podczas niego środki zostaną przeznaczone na pomoc dla młodego parafianina Marcina Kalasińskiego, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił nogę. Liczba przybyłych osób i zainteresowanie, jakie wzbudził festyn, przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Aby wesprzeć Marcina obecnością i przysłowiową złotówką, przybyło mnóstwo ludzi – nie tylko z parafii, ale również z całego Radomska i okolic. Wielką popularnością cieszyły się stoiska gastronomiczne z kiełbaskami, karkówką czy z lodami i watą cukrową. Dla najmłodszych przygotowane były trampoliny i dmuchańce. Odbył się również pokaz ratowniczy Straży Pożarnej z wypadku samochodowego. Wszystko to przy dobrej muzyce, którą DJ-e grali aż do godz. 22.

Teraz parafia czeka na jeszcze jedno ważne wydarzenie – dożynki. Już przygotowywane są dekoracje. Będzie to okazja do podziękowania Panu Bogu za tegoroczne plony, a także do kolejnego wspólnego świętowania. Bo Stobiecko takie już jest – i do tańca, i do różańca!

Tagi:
parafia odpust

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Sztandar dla strażaków z Będzina

Sztandar dla strażaków z Będzina

Wstańcie, chodźmy

Wstańcie, chodźmy

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry”

"Wstańcie, chodźmy..."

Potrzebujemy siebie nawzajem

Potrzebujemy siebie nawzajem

Młodzi kochający Teatr

Młodzi kochający Teatr

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Bp Ignacy Dec uhonorowany  tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Bp Ignacy Dec uhonorowany tytułem doktora honoris causa Papieskiego Wydziału...

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Klaretyńskie Dni Młodych 2019

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem