Reklama

Ks. Krzysztof Gryz

Święty Roch – do tańca i do różańca!

2017-08-30 12:21

Ks. Krzysztof Gryz
Edycja częstochowska 36/2017, str. 7

Ostatnie tygodnie w parafii pw. św. Rocha w Radomsku-Stobiecku Miejskim obfitowały w liczne wydarzenia. Dwa odpusty – ku czci św. Joachima i Anny oraz św. Rocha – festyn charytatywny i zbliżające się już wielkimi krokami dożynki wyraźnie ożywiły życie parafian.

Szczególnym wydarzeniem był tegoroczny odpust ku czci patrona parafii. Świętowanie dnia św. Rocha w tym roku zbiegło się z wizytacją kanoniczną parafii, którą przeprowadził bp Antoni Długosz. Podczas pierwszej Mszy św. w zabytkowym odpustowym kościółku z XVI wieku – przed 6 laty poddanym gruntownej renowacji – wygłosił kazanie do zgromadzonych wiernych i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po Eucharystii zgromadzonym dzieciom i młodzieży rozdawał egzemplarze Ewangelii wg św. Marka i tłumaczył przy tym historię jej powstania oraz zachęcał do czytania.

Po udaniu się na modlitwę na cmentarz, a przed Sumą odpustową w kościele pw. św. Joachima i Anny, której przewodniczył, bp Długosz zaśpiewał kilka piosenek ze swojego repertuaru, co spotkało się z radością zgromadzonych parafian. W kazaniu przypomniał rolę Bożego Miłosierdzia w życiu człowieka i wskazał na postać św. Rocha jako tego, który w swym życiu szczególnie umiłował pełnienie posługi miłosierdzia.

Reklama

W niedzielę 20 sierpnia w parafii odbył się również festyn charytatywny. Zebrane podczas niego środki zostaną przeznaczone na pomoc dla młodego parafianina Marcina Kalasińskiego, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił nogę. Liczba przybyłych osób i zainteresowanie, jakie wzbudził festyn, przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Aby wesprzeć Marcina obecnością i przysłowiową złotówką, przybyło mnóstwo ludzi – nie tylko z parafii, ale również z całego Radomska i okolic. Wielką popularnością cieszyły się stoiska gastronomiczne z kiełbaskami, karkówką czy z lodami i watą cukrową. Dla najmłodszych przygotowane były trampoliny i dmuchańce. Odbył się również pokaz ratowniczy Straży Pożarnej z wypadku samochodowego. Wszystko to przy dobrej muzyce, którą DJ-e grali aż do godz. 22.

Teraz parafia czeka na jeszcze jedno ważne wydarzenie – dożynki. Już przygotowywane są dekoracje. Będzie to okazja do podziękowania Panu Bogu za tegoroczne plony, a także do kolejnego wspólnego świętowania. Bo Stobiecko takie już jest – i do tańca, i do różańca!

Tagi:
parafia odpust

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Temat numeru 43/2019

w perspektywie nieba • koniec czy nowy początek?

Jan Paweł II zawsze był z nami

Jan Paweł II zawsze był z nami

Misja specjalna Kościoła

Misja specjalna Kościoła

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Z innej perspektywy

Z innej perspektywy

Wzajemne wsparcie

Wzajemne wsparcie

Noc czuwania

Noc czuwania

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Dziekan Roty Rzymskiej w Częstochowie

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Prelekcja nt. Cudu Eucharystycznego w Legnicy.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem w Krośnie Odrzańskim.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem