Reklama

Niedziela Kielecka

Kolędy na trzy tysiące serc i wielki charytatywny dar

Artyści wyczarowali niepowtarzalny klimat podczas koncertu

WD

Artyści wyczarowali niepowtarzalny klimat podczas koncertu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Drugie Betlejem w Kielcach, które odbyło się 20 stycznia w Hali Leszka Drogosza, już za nami. To był piękny koncert kolęd i zarazem widowisko artystyczne na najwyższym poziomie. Imprezie, jak co roku, przyświecał charytatywny cel. Całkowity dochód z koncertu, jak i ze sprzedanych płyt przeznaczony jest na akcję „Głodnych nakarmić”. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wprowadzono również „tytki charytatywne” czyli specjalne torby, które po zapełnieniu ich przez ambasadorów miłosierdzia artykułami spożywczymi, powędrują do najbardziej potrzebujących w naszych parafiach.

Artyści: Kasia Moś, Daria Zawiałow, Agnieszka Musiał, Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Beata Bednarz, Igor Herbut, Dana Vynnytska, Adam Krylik i Jan Smoczyński i MATE.O Mateusz Otręba wraz z akompaniującą im Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO z dyrygentem Markiem Mosiem zabrali wszystkich w niezwykłą muzyczną podróż po czasie, po różnych kulturach, narodach i państwach, prezentując utwory o tematyce bożonarodzeniowej, adwentowej i świątecznej. Na scenie rozbrzmiały pieśni inspirowane muzyką izraelską, ukraińską, bałkańską, brytyjską i amerykańską. Muzycy sięgnęli także do korzeni i tradycji Tracji i Kapadocji. Razem z prawie trzytysięczną widownią koncertu wysłuchali również biskupi kieleccy: Jan Piotrowski i Andrzej Kaleta, prezydent miasta Wojciech Lubawski z małżonką. Było wiele rodzin z dziećmi, młodzież, grupy parafialne, schole. Na koncert przyjechali również księża i siostry zakonne. Teksty utworów czasem skłaniały do medytacji, innym razem radosnym i żywiołowym klimatem porywały publiczność z krzeseł do uwielbienia Boga tańcem i oklaskami czy wspólnym śpiewem razem z artystami, którzy czarowali swoimi pięknymi głosami. Muzyczne impresje przetykane były Słowem Bożym, które pokazywało całą historię zbawienia – wiodło od Księgi Genesis poprzez Proroków, aż do wypełnienia się Pisma i Wcielenia Słowa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Jesteście prawdziwą wspólnotą. A ludzie budują wspólnotę po to także, żeby troszczyć się i chronić najsłabszych, tym którym się nie powiodło i ubogich – mówił ze sceny prowadzący koncert Marek Zając, dziękując kielczanom za włączenie się w charytatywną pomoc.

W czasie koncertu bp Jan Piotrowski pobłogosławił opłatek, którym przełamali się zgromadzeni oraz złożył wszystkim życzenia. Podziękował również organizatorom i artystom za wydarzenie, które uczy miłości miłosiernej i otwartości wobec bliźnich.

Na finał kielecką halę wypełniło żywiołowe granie uwielbieniowe, w wykonaniu wszystkich artystów, a ze sceny szedł ewangelizacyjny przekaz MATE.O, który zachęcał publiczność do oddania Bogu swojego życia i powierzenia Mu swojej drogi. Koncert zorganizowała Fundacja Światło-Życie. Podczas koncertu pomagało wielu wolontariuszy Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2018-01-31 10:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koniec największego kolędowego przeglądu?

Materiały promocyjne

W najbliższych dniach rozpoczną się zapisy do XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który w tym roku wpisuje się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jednak organizatorzy największego festiwalu kolęd w Polsce biją na alarm – to może być ostatnia edycja tego wyjątkowego przeglądu

Więcej ...

Kard. Ryś: Stanisława Leszczyńska to wzór obrony życia

2024-04-18 16:33
Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

domena publiczna

Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

Ona jest potężnym znakiem ratowania każdego życia. Świadczy o tym zdanie, które sama zapisała w swoim raporcie położnej z Auschwitz: «dzieci nie wolno zabijać». Tak o heroicznej postawie Stanisławy Leszczyńskiej opowiada kard. Grzegorz Ryś. Zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej. Wczoraj zebrane dokumenty dostarczono do watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Więcej ...

Wkrótce peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w obu warszawskich diecezjach

2024-04-18 16:38

Karol Porwich/Niedziela

Sięgająca do starożytności cześć oddawana relikwiom, modlitwa w aktualnych potrzebach (m. in. dla mających trudności ze spłatą kredytu), wsparcie i inspiracje dla rodzin oraz integracja parafii i lokalnego środowiska - to jedne z celów stojących za zaplanowaną na maj peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów w archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej. W tematykę peregrynacji wprowadzili jej organizatorzy podczas briefingu w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Czy przylgnąłem sercem do Jezusa dość mocno?

Wiara

Czy przylgnąłem sercem do Jezusa dość mocno?

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik...

Wiara

Kustosz sanktuarium św. Andrzeja Boboli: ten męczennik...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Katolicy Szkocji w szoku – biskup-nominat zmarł nagle,...

Europa

Katolicy Szkocji w szoku – biskup-nominat zmarł nagle,...