Reklama

„Fronda” wraca do Grzegorza Górnego

2015-01-22 16:16

Pierwszy numer miesięcznika „Fronda” ukaże się w kioskach 30 stycznia. Redaktorem naczelnym pisma został Grzegorz Górny. Wydawcą jest Fratria, która tworzy miesięcznik we współpracy z wydawnictwem Fronda. Grzegorz Górny zakładał „Frondę” w 1994 roku, a pismo stało się dla kilku pokoleń czytelników drogowskazem wyznaczającym nie tylko kierunki, ale i sposoby mówienia o wierze, o tym co duchowe i ważne. Nowa odsłona „Frondy” to, jak zapowiada wydawca, popularny miesięcznik społeczno-kulturalny, poświęcony znanym postaciom, wydarzeniom oraz zjawiskom cywilizacyjnym, kulturowym, obyczajowym i naukowym. Chcemy prezentować sylwetki pozytywnych bohaterów zbiorowej wyobraźni i robić to w sposób odpowiadający wrażliwości większości Polaków, przywiązanych do tradycyjnych wartości, życia rodzinnego i dorobku chrześcijaństwa – wyjaśnia Grzegorz Górny.

Dziś, łącząc doświadczenie dawnej „Frondy”, z dynamizmem Fratrii, znów tworzymy rzeczy pionierskie na naszym rynku prasowym – pierwszy ilustrowany miesięcznik dla Czytelnika, dla którego ważne są sprawy ducha i wiary oraz wartości wspólnotowe, związane z patriotyzmem i rodziną.

Wydawnictwo Fratria, wydawca tygodnika „wSieci”, miesięczników „wSieci Historii” i „Gazeta Bankowa” oraz portalu wPolityce.pl podjął współpracę z Wydawnictwem Fronda, wydawcą książek i kwartalnika „Fronda Lux”, uzyskując licencję na wydawanie tytułu.

Reklama

Od dawna przygotowywaliśmy się do wydania pisma społeczno-kulturalnego i niepolitycznego, które będzie nowoczesne w formie przekazu, layoucie i w sposobie narracji – mówi Tomasz Przybek, prezes Fratrii.

Rok 2014 zamknęliśmy z dobrymi wynikami wszystkich przedsięwzięć wydawniczych, co pozwala nam podjąć pracę nad kolejnymi projektami. „Fronda” to marka, doskonały tytuł związany od lat z publicystyczną debatą w Polsce. Porozumieliśmy się z wydawcą kwartalnika i wzajemnie się wspierając uruchamiamy miesięcznik, który – jak wierzę – trafi do szerokiego grona osób szukających sposobu na dobre życie, zainteresowanych pogłębianiem życia duchowego, lubiących ciekawą lekturę.
Miesięcznik „Fronda” ukazywać się będzie w klasycznym formacie magazynów lifestylowych (210/280), w cenie 9,90 zł i nakładzie 50 tys. egzemplarzy.

Tagi:
gazeta

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem