Reklama

Wiara

Ty je broń przed złem (Dz. 765)

Niedziela Ogólnopolska 44/2018, str. 49

©filipobr - stock.adobe.com

W prefacji mszalnej wyżej wspomnianej uroczystości Wszystkich Świętych znajdują się m.in. słowa, których podmiotem jest Pan Bóg: „Dziś pozwalasz nam czcić Twoje święte miasto Jeruzalem, które jest naszą matką”. Jeruzalem – nazwa ta składa się z trzech hebrajskich słów: „ir” (miasto), „szalom” (pokój), „el” (Bóg) i oznacza: „Miasto pokoju Boga”.

Jezus, przychodząc na świat, obrał drogę podobną do tej, którą na świat przychodzi każdy człowiek. Stał się dzieckiem. Później, gdy nauczał, brał dzieci w objęcia, błogosławił je i pokazywał w ten sposób, jak należy traktować dziecko.

Dzisiaj wiemy, jak ważna jest troska o dzieci od chwili poczęcia. O ich rozwój duchowy, psychiczny i fizyczny. Jednocześnie można zauważyć wiele zagrożeń, które mogą znacznie zaburzyć ich życie. Są to zagrożenia duchowe, płynące m.in. z niewłaściwych bajek, gier, zabawek czy ideologii, będących w sprzeczności z wiarą i nauką Kościoła, oraz zagrożenia fizyczne: aborcja, zaniedbania i przemoc fizyczna czy psychiczna.

Stąd wypływa potrzeba nie tylko podjęcia wszelkich działań, by chronić dzieci przed zagrażającym im złem, ale przede wszystkim, by otoczyć je modlitwą.

Namiot miłosierdzia jest jedną z takich inicjatyw modlitewnych, mających na celu ochronę dzieci przed złem. Pomysł ten zrodził się w związku ze słowami, które św. Faustyna napisała w „Dzienniczku”:

„W pewnej chwili ujrzałam klasztor tego nowego zgromadzenia. Kiedy chodziłam i zwiedzałam wszystko, nagle ujrzałam gromadę dzieci, które na wiek więcej nie miały jak od pięciu do jedenastu lat. Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: Broń nas przed złem – i wprowadziły mnie do kaplicy, która była w tym klasztorze. Kiedy weszłam do tej kaplicy, w tej kaplicy ujrzałam Pana Jezusa umęczonego; Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany – ty je broń przed złem. Od tej chwili modlę się za dzieci, ale czuję, że nie wystarcza sama modlitwa” (Dz. 765).

Reklama

Zasady Namiotu miłosierdzia są następujące:

1. Namiot miłosierdzia, czyli modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci, ma dwa promienie: Piastunki miłosierdzia i Brygady miłosierdzia.

2. W skład Piastunek miłosierdzia wchodzą kobiety modlące się za dzieci. W skład Brygad wchodzą mężczyźni.

3. Każda osoba należąca do Piastunek miłosierdzia i Brygad miłosierdzia modli się codziennie koronką do miłosierdzia Bożego w intencji dzieci: swoich, sobie najbliższych oraz fizycznie i duchowo zagrożonych i zaniedbanych.

4. Dobrze jest, by członkowie poszerzali swoją wiedzę w zakresie chrześcijańskich zasad wychowania dzieci, nauki Kościoła oraz by, w miarę możliwości, włączali się w inicjatywy mające na celu dobro dzieci.

Jak widać z powyższych zasad, najważniejszym i jedynym zadaniem osób należących do Namiotu miłosierdzia jest modlitwa koronką za dzieci.

Koronka do miłosierdzia Bożego jest modlitwą szczególną. Została podyktowana przez samego Jezusa. I to On sam złączył z tą modlitwą wiele obietnic, i prosił, by s. Faustyna rozpowszechniała ją wśród ludzi.

Jezus powiedział m.in.: „Przez nią (Koronkę) uprosisz wszystko, jeśli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją” (Dz. 1731).

Ponieważ Namiot miłosierdzia jest inicjatywą początkującą, nie ma jeszcze wielu informacji na ten temat. Pierwsze wiadomości pojawiają się na stronie internetowej: www.zgromadzenie.faustyna.org .

Wszelkie informacje na temat Namiotu miłosierdzia można uzyskać pod numerem telefonu: 883 582 604 oraz przez kontakt mailowy: mariamarta123@wp.pl .

Zachęcam, by włączyć się w tę inicjatywę modlitwy za dzieci – one potrzebują naszego wstawiennictwa przed miłosiernym Bogiem.

2018-10-31 08:28

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Przesłanie Papieża Polaka na Rok Miłosierdzia

Przeżywamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W wywiadzie dla tygodnika „Paris Match” pod koniec ubiegłego roku papież Franciszek mówił: „Od Pawła VI Kościół kładł zawsze nacisk na odniesienie do miłosierdzia. W czasie pontyfikatu św. Jana Pawła II ten akcent znalazł jeszcze mocniejszy wyraz: encyklika «Dives in misericordia», ustanowienie Święta Bożego Miłosierdzia, kanonizacja s. Faustyny Kowalskiej.

Więcej ...

Kraków: dominikańska akcja “Ciacho za ciacho” zbliża się wielkimi krokami

2022-12-07 17:55

Adobe.Stock

Już 11 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej “Ciacho za ciacho” organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie “Beczka”. Inicjatywa ta powstała w 2003 roku. Wydarzenie najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku, przed Wielkanocą oraz przed Bożym Narodzeniem, w klasztorze oo. dominikanów w Krakowie Całkowity dochód z akcji zawsze jest przeznaczany na wsparcie organizacji niosących szeroko rozumianą pomoc potrzebującym.

Więcej ...

Most gorących serc

2022-12-07 20:55
Rycerze Kolumba, wspólnie z wolontariuszami z Ludźmierza i okolicy, przygotowali 2100 paczek dla potrzebujących na Ukrainie!

Paweł Put

Rycerze Kolumba, wspólnie z wolontariuszami z Ludźmierza i okolicy, przygotowali 2100 paczek dla potrzebujących na Ukrainie!

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Wiara

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Godzina Łaski

Kościół

Godzina Łaski

Maria czy Maryja?

Wiara

Maria czy Maryja?

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Niedziela Kielecka

Kuria w Kielcach bada sprawę w związku ze zmianą barwy...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...