Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bp Pindel: spotkajmy się z Jezusem i Jego Matką

PB

Do odkrycia sensu niezwykłych znaków, które za niecałe dwa tygodnie gościć będą w diecezji bielsko-żywieckiej zachęca bp Roman Pindel w liście pasterskim z okazji peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Ordynariusz zaprasza diecezjan do udziału w zaplanowanych wydarzeniach i przypomina, że rozpoczynający się okres Wielkiego Postu powinien być okazją do otwarcia się na „uzdrawiającą miłość Boga poprzez udział w wielkopostnych rekolekcjach, głęboko przeżytą spowiedź, podjęte umartwienia i uczynki miłosierdzia”.

W liście pasterskim „Aby odczytać znaki” bp Pindel poinformował, że w ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, symbole ŚDM w dniach od 28 lutego do 14 marca gościć będą w wybranych piętnastu kościołach diecezji bielsko-żywieckiej. Wyjaśniając historię i znaczenie symboli ŚDM – wizerunku Matki Bożej „Salus Populi Romani” wraz z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży – ordynariusz przypomina, że peregrynacji towarzyszyć będą w kilku miejscach nabożeństwa drogi krzyżowej, w czasie których wierni wyjdą na ulice z niesionym na ramionach Krzyżem ŚDM.

„Kościoły przyjmujące znaki Światowych Dni Młodzieży pozostaną otwarte przez całą dobę. Obok nabożeństw odprawianych w wyznaczonych godzinach, zapewniony będzie czas na modlitwę w ciszy, adorację i skorzystanie ze zdrojów miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty” – podkreśla biskup, zachęcając wiernych do wzięcia udziału w peregrynacji. „Zaproszenie to kieruję przede wszystkich do ludzi młodych, ale także do całych rodzin - dzieci i dorosłych, do kapłanów i osób konsekrowanych” – podkreślił i zachęcił do „odszukania dogodnego miejsca i przybycia na spotkanie z Jezusem i Jego Matką”.

Duchowny wezwał do modlitwy także w intencji owoców pielgrzymowania znaków w naszej diecezji i w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016. „Prośmy o to, by jak najwięcej z nas otworzyło drzwi swych domów na przyjęcie młodych pielgrzymów z różnych stron świata, a młodzież diecezji bielsko-żywieckiej zaangażowała się w przygotowania i dobrze przeżyła Światowe Dni Młodzieży, które odbywać się będą w naszej metropolii” – zaapelował, wspominając także wagę modlitwy w intencji pokoju na świecie, oraz chrześcijan zabijanych i prześladowanych w różnych krajach.

Reklama

Biskup przypomniał na koniec o czekającej diecezjan we wrześniu br. peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z krakowskich Łagiewnik oraz o zaplanowanej na przełomie kwietnia i maja Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce do Łagiewnik, na koniec której uczestnicy odnowią akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Boga. List biskupa Pindla zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji bielsko-żywieckiej w I niedzielę Wielkiego Postu.

Peregrynacja znaków ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się 28 lutego w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Ikona i Krzyż nawiedzą kościoły, sanktuaria, klasztory w śląskich i małopolskich parafiach diecezji, m.in. w Strumieniu, Cieszynie, Ustroniu, Koniakowie, Rajczy, Żywcu, Szczyrku, Andrychowie, Kętach, Oświęcimiu, Jawiszowicach, Wilamowicach, Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

2015-02-18 10:22

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: jutro ingres bp. Marka Mendyka

2020-09-11 19:34
Bp Marek Mendyk

BP KEP

Bp Marek Mendyk

- Moim zadaniem jest przede wszystkim budzenie wiary, nastawanie w porę i nie w porę wobec tych, którzy tworzą żywą wspólnotę Kościoła, ale także tych, którzy z różnych powodów oddalili się od tej wspólnoty - mówił dziś bp Marek Mendyk. W Świdnickiej Kurii Biskupiej odbyła się konferencja prasowa przed jutrzejszym ingresem do katedry bpa Marka Mendyka.

Więcej ...

Czynić to, co mówi Jezus

2020-09-19 02:40
YT Jasna Góa

ks. Łukasz Romańczuk

YT Jasna Góa

O północy Pasterce maryjnej przewodniczył ks. dr Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny. Śpiew prowadził Chór parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy.

Więcej ...

Wambierzyce: Festiwal Młodzieży “Light For Life” w innej formie niż zwykle

2020-09-19 19:39
Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

FB: EKG Serca, Kamieniec Ząbkowicki

Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

Co roku we wrześniu do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach na Festiwal Młodzieży “Light For Life” przyjeżdżało kilka tysięcy młodych z diecezji świdnickiej. W ramach tegorocznego spotkania, 19 września, w sanktuarium sprawowana była Msza św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Mendyk ordynariusz świdnicki.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

USA: Ministerstwo Sprawiedliwości poparło diecezję w...

Wiadomości

USA: Ministerstwo Sprawiedliwości poparło diecezję w...

Bp Jeż: kiedy poniżane są wizerunki Matki Bożej, w...

Niedziela Małopolska

Bp Jeż: kiedy poniżane są wizerunki Matki Bożej, w...

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Wiadomości

14 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Polska

Kard. Nycz: tłumów już nie będzie, cieszmy się z...

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Niedziela Łódzka

Nikt nikogo nie zmusza do kapłaństwa

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Jasna Góra

Jasna Góra żegna Emmę Morosini - najstarszą pieszą...

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Watykan

Kard. Sarah: „Z radością powróćmy do Eucharystii”

Złość i gniew są obrzydliwościami

Złość i gniew są obrzydliwościami