Reklama

PB

Bp Pindel: spotkajmy się z Jezusem i Jego Matką

2015-02-18 10:22

rk / Bielsko-Biała / KAI

Do odkrycia sensu niezwykłych znaków, które za niecałe dwa tygodnie gościć będą w diecezji bielsko-żywieckiej zachęca bp Roman Pindel w liście pasterskim z okazji peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Ordynariusz zaprasza diecezjan do udziału w zaplanowanych wydarzeniach i przypomina, że rozpoczynający się okres Wielkiego Postu powinien być okazją do otwarcia się na „uzdrawiającą miłość Boga poprzez udział w wielkopostnych rekolekcjach, głęboko przeżytą spowiedź, podjęte umartwienia i uczynki miłosierdzia”.

W liście pasterskim „Aby odczytać znaki” bp Pindel poinformował, że w ramach przygotowań do XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, symbole ŚDM w dniach od 28 lutego do 14 marca gościć będą w wybranych piętnastu kościołach diecezji bielsko-żywieckiej. Wyjaśniając historię i znaczenie symboli ŚDM – wizerunku Matki Bożej „Salus Populi Romani” wraz z Krzyżem Światowych Dni Młodzieży – ordynariusz przypomina, że peregrynacji towarzyszyć będą w kilku miejscach nabożeństwa drogi krzyżowej, w czasie których wierni wyjdą na ulice z niesionym na ramionach Krzyżem ŚDM.

„Kościoły przyjmujące znaki Światowych Dni Młodzieży pozostaną otwarte przez całą dobę. Obok nabożeństw odprawianych w wyznaczonych godzinach, zapewniony będzie czas na modlitwę w ciszy, adorację i skorzystanie ze zdrojów miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty” – podkreśla biskup, zachęcając wiernych do wzięcia udziału w peregrynacji. „Zaproszenie to kieruję przede wszystkich do ludzi młodych, ale także do całych rodzin - dzieci i dorosłych, do kapłanów i osób konsekrowanych” – podkreślił i zachęcił do „odszukania dogodnego miejsca i przybycia na spotkanie z Jezusem i Jego Matką”.

Duchowny wezwał do modlitwy także w intencji owoców pielgrzymowania znaków w naszej diecezji i w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016. „Prośmy o to, by jak najwięcej z nas otworzyło drzwi swych domów na przyjęcie młodych pielgrzymów z różnych stron świata, a młodzież diecezji bielsko-żywieckiej zaangażowała się w przygotowania i dobrze przeżyła Światowe Dni Młodzieży, które odbywać się będą w naszej metropolii” – zaapelował, wspominając także wagę modlitwy w intencji pokoju na świecie, oraz chrześcijan zabijanych i prześladowanych w różnych krajach.

Reklama

Biskup przypomniał na koniec o czekającej diecezjan we wrześniu br. peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z krakowskich Łagiewnik oraz o zaplanowanej na przełomie kwietnia i maja Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce do Łagiewnik, na koniec której uczestnicy odnowią akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Boga. List biskupa Pindla zostanie odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji bielsko-żywieckiej w I niedzielę Wielkiego Postu.

Peregrynacja znaków ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się 28 lutego w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie. Ikona i Krzyż nawiedzą kościoły, sanktuaria, klasztory w śląskich i małopolskich parafiach diecezji, m.in. w Strumieniu, Cieszynie, Ustroniu, Koniakowie, Rajczy, Żywcu, Szczyrku, Andrychowie, Kętach, Oświęcimiu, Jawiszowicach, Wilamowicach, Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

Tagi:
biskup bp Roman Pindel

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem