Reklama

MR
Organizatorzy pływania – Elżbieta Tyczyńska oraz Roman i Magda Miszczykowie

Wiara i sport na basenie

2019-04-16 18:56

Mariusz Rzymek
Edycja bielsko-żywiecka 16/2019, str. VI

Dokładnie 890 km to dystans, jaki dla Jana Pawła II pokonali w dniach 6-7 kwietnia uczestnicy Integracyjnego 24-godzinnego Maratonu Pływackiego „Płyniemy do Rzymu” na basenie „Troclik” w Bielsku-Białej. Na wynik ten złożyło się 615 startów osób w różnym wieku. Najbardziej efektywny pływak przepłynął 800 długości basenu (20 km). Powyższy bilans powiększyli o 196 km mieszkańcy Kóz, którzy na tamtejszej pływalni wsparli starania bielszczan.

Oficjalnego otwarcia maratonu dokonał ks. Robert Kasprowski, sekretarz biskupa pomocniczego, i Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. Wszystkich gości imprezy, aby przypomnieć o jej celu i przesłaniu, witała w basenowym holu prezentacje multimedialna o Janie Pawle II. – Udało się znaleźć osoby, które porwała idea upamiętnienia Papieża Polaka, upowszechnienia sportu i integracji. Z roku na rok nasze grono się powiększa, o czym świadczy wsparcie, jakie uzyskaliśmy ze strony organizatorów Festiwalu Czekolady. W tym roku mogliśmy więc płynąć na słodko – mówi Elżbieta Tyczyńska, kierownik maratonu. W przygotowaniu organizacyjnym imprezy aktywnie wzięło udział 31 wolontariuszy. – Robię to dla ludzi, z którymi się znam i dla tych, których tutaj poznaję. Robię to też dla krzewienia sportu i wiary – wyznaje Roman Miszczyk, który wraz z żoną Magdą, od pierwszej edycji imprezy, czuwają nad bezpieczeństwem pływających.

Reklama

Tradycyjnie już swój udział w maratonie zgłosili nauczyciele i uczniowie wielu bielskich szkół. Odrębną grupę stanowiły osoby związane ze stowarzyszeniem ADA, które zajmuje się dziećmi specjalnej troski. Na basenie zjawiła się ich setka. Do tego grona dołączyły reprezentantki Polski na XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019: Kinga Iwańska z Cieszyna, dwukrotna złota medalistka w pływaniu, oraz Sylwia Caputa z Bielska-Białej, złota medalistka w skoku w dal i zdobywczyni brązowego medalu w sztafecie 4x100 m.

Reportaż z integracyjnej imprezy nagrała Telewizja Polska. Głównym organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie i klub olimpiad specjalnych ADA, gmina Bielsko-Biała, Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, BBOSiR, Avio Aero, CSW w Kozach.

Tagi:
sport

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Światowy  Dzień  Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

AA to nie grzech

AA to nie grzech

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

Jasnogorska tajemnica Wniebowziecia

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

„Z Janem Pawłem II ku przyszłości”

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Apel Jasnogórski z udziałem Premiera

Powraca siła nadziei

Powraca siła nadziei

Rodziny prosiły o odwagę

Rodziny prosiły o odwagę

Dożynki Gminy Wieluń

Dożynki Gminy Wieluń

Spotkanie w Muzeum Monet i Medali

Spotkanie w Muzeum Monet i Medali

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem