Reklama

Wiadomości

Poznań: ulicami miasta przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia

Monika Mężyńska / pl.wikipedia.org

W najbliższą niedzielę 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Jego organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy podczas festynu rodzinnego, a następnie do radosnego przemarszu w kierunku poznańskiej katedry.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak zauważa w rozmowie z KAI ks. Tomasz Brussy, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, koordynatora marszu, warto w nim wziąć udział, aby ukazać swoje przywiązanie do życia i płynącą z niego radość. - Trzeba wyjść na ulice, żeby pokazać jak wiele osób jest za obroną życia. Za życiem, które od poczęcia jest niesamowitym darem Boga – podkreśla ks. Brussy.

W tym roku uczestnicy wydarzenia maszerować będą pod hasłem „Czas na życie”. - To hasło wyraża naszą chęć odejścia od biegu dzisiejszego świata i codziennego pędu. Chcemy skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, istocie każdego ludzkiego życia. Hasło jest również apelem o to, by cieszyć się każdą chwilą, jaka jest nam dana i nie zmarnować żadnej minuty życia - wyjaśnia KAI Marzena Kasprzak, koordynatorka poznańskiego marszu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wydarzenie poprzedzi czuwanie w intencji życia, które odbędzie się 16 maja o godz. 18.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie. Podczas niego będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

Sam marsz rozpocznie się na pl. Wolności o godz. 14.30 festynem rodzinnym, podczas którego wystąpi zespół Trzej Królowanie z parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. O godz. 15.45 uczestnicy marszu wyruszą Al. Marcinkowskiego, a dalej ulicą Solną, Małymi Garbarami i Estkowskiego, by dojść do katedry.

Tam, ok. 16.30, wszyscy chętni będą mogli włączyć się na placu w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, a godz. 17.00 wziąć udział we Mszy św. sprawowanej w katedrze.

Marszowi towarzyszy też akcja „Pieluszka dla Maluszka” polegająca na zbiórce pieluch dla dzieci oraz pieluchomajtek dla osób dorosłych, które zostaną przekazane potrzebującym rodzinom, domom dziecka i domowi samotnej matki. Dary przekazywać będzie można również podczas festynu rodzinnego poprzedzającego przemarsz.

Reklama

Elementem przygotowań do marszu jest również wystawa pro-life, którą od marca można oglądać w różnych miejscach Poznania, pokazująca rozwój człowieka od pierwszych dni życia w łonie matki. W tygodniu poprzedzającym Marsz wyeksponowano ją przy kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry, jednej z bardziej ruchliwych ulic w stolicy Wielkopolski.

Do wzięcia udziału w Marszu dla Życia młodzi ludzie zachęcają również na Facebooku. Robiąc zdjęcie z hasłem marszu i oznaczając je hashtagiem #CzasNaZycie nie tylko zapraszają do udziału w niedzielnych wydarzeniach, ale i publicznie wyrażają swoje „tak” dla życia.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz trzeci podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Pro – prawo do życia oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej. Więcej informacji na stronie www.marszdlazycia.pl.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2015-05-12 14:31

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Paryż: ok. 200 tysięcy osób demonstrowało w obronie małżeństwa i rodziny

La Manif Pour Tous

Około 200 tys. osób wzięło dziś udział w demonstracji w Paryżu przeciw zalegalizowanym 3 lata temu we Francji związkom osób tej samej płci, matkom zastępczym i sztucznemu zapłodnieniu oraz w obronie tradycyjnych małżeństw i rodziny.

Więcej ...

Czy przylgnąłem sercem do Jezusa dość mocno?

Grażyna Kołek

Rozważania do Ewangelii J 6, 44-51.

Więcej ...

Francja: kościół ks. Hamela niczym sanktuarium, na ołtarzu wciąż są ślady noża

2024-04-18 17:01
Ks. Jacques Hamel

laCroix

Ks. Jacques Hamel

Kościół parafialny ks. Jacques’a Hamela powoli przemienia się w sanktuarium. Pielgrzymów bowiem stale przybywa. Grupy szkolne, członkowie ruchów, bractwa kapłańskie, z północnej Francji, z regionu paryskiego, a nawet z Anglii czy Japonii - opowiada 92-letni kościelny, mianowany jeszcze przez ks. Hamela. Wspomina, że w przeszłości kościół często bywał zamknięty. Teraz pozostaje otwarty przez cały dzień.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Kościół

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous