Reklama

Wiadomości

Linda Gibbons zwolniona z więzienia!

Lianne Laurence/Lifesitenews

Linda Gibbons z przyjaciółmi Mary Burnie i Jonem Parr Vijinskim, na krótko po uwolnieniu

Kanadyjska obrończyni życia Linda Gibbons, po siedmiu tygodniach spędzonych w więzieniu dla kobiet Vanier w Milton koło Toronto, 15 maja została zwolniona. Nie musi również wnosić poręczenia majątkowego, którego domagała się prokuratura. - Jestem pozytywnie zaskoczona - powiedziała Gibbons, portalowi LifeSiteNews, na krótko po zwolnieniu.

Linda Gibbons była zatrzymana 24 marca br., pod kliniką aborcyjną Morgentalera w Toronto, gdzie w modlitewnym skupieniu przemieszczała się z tablicą, na której widniał napis: "Dlaczego mamo? Kiedy mam tak dużo miłości do podarowania". Obrończyni życia została zatrzymana, ponieważ naruszyła „strefę ochronną” kliniki aborcyjnej. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Linda wielokrotnie była aresztowana i łącznie spędziła w więzieniu 10 lat i 8 miesięcy, z czego najdłuższy czas spędzony za kratkami to aż 28 miesięcy.

Dzień przed zwolnieniem Lindy Gibbons, 14 maja, pod hasłem: „Pozwól wygrać życiu”, ulicami Ottawy przeszedł blisko trzydziesto tysięczny Marsz dla Życia, który dedykowano więzionym działaczkom pro-life Mary Wagner i Lindzie Gibbons. Uczestnicy Marszu domagali się wprowadzenia w Kanadzie ustawy, która będzie chronić każde życie, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Jak informuje portal LifeSiteNews, Linda Gibbons wyraziła rozczarowanie, że sama nie mogła uczestniczyć w Marszu i jednocześnie wdzięczność Campaign Life Coalition za okazane wsparcie i uznanie. Wezwała też ludzi do głębszego i większego zaangażowania w walkę z kulturą śmierci.

Reklama

Zarówno Linda Gibbons jak i Mary Wagner wielokrotnie podkreślały, że w więzieniu czy poza nim pełnia tę samą misje, że najważniejsze są nienarodzone dzieci. W walce o bezbronne ludzkie życie nie może być miejsca na żaden kompromis. To nie prawo stanowione, ale życie człowieka i nakaz sumienia są nadrzędne. Nie możemy być głusi na krzyk nienarodzonych pamiętając, że wspólne wysiłki mogą położyć kres barbarzyństwu.

W Kanadzie uchodzącej za kraj wysoce cywilizowany i demokratyczny, podobnie jak w Chinach czy Korei Północnej, prawo nie obejmuje ochroną nienarodzonych dzieci, dlatego aborcji można tam dokonać nawet w 9 miesiącu ciąży, z czego ogromne korzyści czerpie prężnie działający przemysł aborcyjny, a skutkiem tego jest mord na ponad 100 tys. nienarodzonych dzieci rocznie.

Natomiast absurdalne prawo bardzo radykalnie chroni działalność gospodarczą klinik aborcyjnych. Istnieją tzw. strefy ochronne, których naruszenie, przez osoby niepowołane jest karalne, a propozycje wsparcia i pomocy alternatywnej do aborcji kobietom zamierzającym zabić swoje nienarodzone dzieci, są równoznaczne z zakłócaniem działalności gospodarczej funkcjonującego tam biznesu aborcyjnego.

Reklama

Obrońcy życia, którzy zbliżają się do klinik, w ciszy modląc się o ocalenie niewinnie mordowanych i próbując obudzić sumienia kobiet, są traktowani jak przestępcy. Niepojęte jest, że w tak cywilizowanym kraju w świetle prawa, łamane są podstawowe prawa człowieka, a pod przykrywką demokracji pulsuje krew mordowanych nienarodzonych dzieci.

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” - mówił nasz święty rodak Jan Paweł II. Walka, którą dziś musimy podjąć, o czym wielokrotnie przypomina Mary Wagner, to nie tylko walka w obronie życia, ale przede wszystkim walka o Boga w naszym życiu, walka o wierność Ewangelii i Bożym Przykazaniom. To, jaka przyszłość czeka Kanadę i jaka czeka nas Polaków zależy od nas, od naszej postawy i zaangażowania w obronę chrześcijańskich wartości, do czego zobowiązani jesteśmy wszyscy, pamiętając, że Prawo Boże jest ponad każdym prawem.

2015-05-19 08:11

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kaja Godek: Aborcja gorszą pandemią od koronawirusa

Artur Stelmasiak

Zatrzymaj Aborcje upomina się za życiem tysięcy dzieci w tym nienarodzonych kobiet, o których zabijanie walczą dzisiaj feministki - mówi "Niedzieli" Kaja Godek, pełnomocnik obywatelskiego projektu chroniącego dzieci przed aborcją eugeniczną.

Więcej ...

Komunia Święta i na rękę i do ust

2020-05-26 17:43

Bożena Sztajner/Niedziela

Przy okazji pandemii rozgorzał na nowo spór dotyczący sposobu przyjmowania Komunii Świętej. Jakie formy jej przyjmowania są dozwolone w Kościele Katolickim? Czy któraś z nich jest godniejsza? I czy kapłan ma prawo odmówić wiernemu udzielenia Ciała Pańskiego ze względu na preferowany przez niego sposób komunikowania? Na te i inne pytanie odpowiadał ksiądz Paweł Cieślik.

Więcej ...

Pokazywał i uczył nas jedności

2020-05-29 00:30

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kard. Wyszyński doskonale wiedział, że jeśli Kościół da się podzielić, nie przetrwa czasu próby – powiedział kard. Kazimierz Nycz w homilii w czasie Mszy św. w 39. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia w archikatedrze warszawskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Niestrudzony pasterz narodu

Niedziela w Warszawie

Niestrudzony pasterz narodu

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Kościół

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Święty nie rodzi się po śmierci

Wiara

Święty nie rodzi się po śmierci

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw