Reklama

Magdalena Niebudek/Niedziela

ŚDM Kraków 2016 weźmie udział w spotkaniu w Lednicy

2015-05-22 15:37

ekor / Kraków / KAI

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 szykuje się do uczestnictwa w XIX Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Ustalane są kwestie udziału członków KO oraz krakowskich wolontariuszy ŚDM w wydarzeniach, które odbędą się 6 czerwca. Będzie to okazja, żeby zachęcać młodych ludzi nie tylko do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, ale także do zaangażowania w przygotowania na poziomie swoich parafii, diecezjalnych komitetów czy wolontariatu podczas wydarzeń centralnych w Krakowie.

Wolontariusze ŚDM włączą się w regularne służby na lednickich polach. Będą pomagać w strefie recepcji, wśród Aniołów Porządku, przy posługach liturgicznych oraz w namiocie ŚDM.

Około stu osób w charakterystycznych koszulkach z logo ŚDM będzie udzielać informacji i kierować do namiotu, w którym zorganizowane będzie m.in. studio materiałów audio i wideo. Każdy będzie mógł podzielić się doświadczeniami z uczestnictwa na spotkaniach i świadectwem wiary polskiej młodzieży. W tradycyjnych dla lednickich czuwań procesjach wolontariusze ŚDM przejdą z flagami Światowych Dni Młodzieży w różnych językach.

Obecność na spotkaniu lednickim jest bardzo ważna dla wszystkich przygotowujących Światowe Dni Młodzieży. Jest to największe coroczne spotkanie młodych w Polsce, dlatego już tam, 6 czerwca, będzie można usłyszeć zaproszenie do Krakowa, a także prośbę o zaangażowanie w przygotowania do ŚDM. Zabrzmi też oficjalna modlitwa ŚDM, a w niej zawierzenie „ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków” Miłosiernemu Ojcu.

Reklama

Spotkanie na Polach Lednickich już od 1997 roku gromadzi młodych Polaków, którzy chcą wyznawać i rozwijać swoją wiarę. Do uczestników pierwszego spotkania Jan Paweł II skierował słowa: „Stoicie na Polach Lednickich, jakby u źródeł chrzcielnych Polski. Pragniecie wziąć w swe ręce całą spuściznę chrześcijańskiej tradycji Ojców, aby nieść ją dalej w Trzecie Tysiąclecie!” Orędzie Papieża już na stałe wpisało się w program obok wspólnej Eucharystii czy przejścia przez Bramę III Tysiąclecia.

Pola Lednickie w ciągu dziewiętnastoletniej historii zgromadziły już ok. 1 780 000 uczestników, 24 000 wolontariuszy i 15 000 posługujących kapłanów. W każdym roku zmienia się temat i symbole, ale trwają charakterystyczne pieśni, tańce.

Tegoroczne spotkanie pod hasłem „W Imię Ducha Świętego” będzie przedostatnim przed międzynarodowym spotkaniem młodych katolików w Krakowie, gdzie w lipcu 2016 roku spotkają się z Ojcem Świętym rozważając temat Bożego Miłosierdzia w ewangelicznym błogosławieństwie „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7).

Tagi:
Kraków Lednica ŚDM w Krakowie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Kapłańskie zamyślenia

Kapłańskie zamyślenia

Narodowe Perły Klasztoru OO. Paulinów

Narodowe Perły Klasztoru OO. Paulinów

Jestem w dobrym miejscu

Jestem w dobrym miejscu

Odnaleźć Boga

Odnaleźć Boga

Przegląd prasy 27 czerwca

Przegląd prasy 27 czerwca

Przegląd nr 26/2019

Przegląd nr 26/2019

Poeta Józef Baran gościł w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Poeta Józef Baran gościł w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Abp Depo: potrzeba wierności Chrystusowi do końca

Abp Depo: potrzeba wierności Chrystusowi do końca

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Proboszcz Roku Dolnego Śląska

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem