Reklama

Magdalena Niebudek/Niedziela

ŚDM Kraków 2016 weźmie udział w spotkaniu w Lednicy

2015-05-22 15:37

ekor / Kraków / KAI

Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 szykuje się do uczestnictwa w XIX Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Ustalane są kwestie udziału członków KO oraz krakowskich wolontariuszy ŚDM w wydarzeniach, które odbędą się 6 czerwca. Będzie to okazja, żeby zachęcać młodych ludzi nie tylko do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, ale także do zaangażowania w przygotowania na poziomie swoich parafii, diecezjalnych komitetów czy wolontariatu podczas wydarzeń centralnych w Krakowie.

Wolontariusze ŚDM włączą się w regularne służby na lednickich polach. Będą pomagać w strefie recepcji, wśród Aniołów Porządku, przy posługach liturgicznych oraz w namiocie ŚDM.

Około stu osób w charakterystycznych koszulkach z logo ŚDM będzie udzielać informacji i kierować do namiotu, w którym zorganizowane będzie m.in. studio materiałów audio i wideo. Każdy będzie mógł podzielić się doświadczeniami z uczestnictwa na spotkaniach i świadectwem wiary polskiej młodzieży. W tradycyjnych dla lednickich czuwań procesjach wolontariusze ŚDM przejdą z flagami Światowych Dni Młodzieży w różnych językach.

Obecność na spotkaniu lednickim jest bardzo ważna dla wszystkich przygotowujących Światowe Dni Młodzieży. Jest to największe coroczne spotkanie młodych w Polsce, dlatego już tam, 6 czerwca, będzie można usłyszeć zaproszenie do Krakowa, a także prośbę o zaangażowanie w przygotowania do ŚDM. Zabrzmi też oficjalna modlitwa ŚDM, a w niej zawierzenie „ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków” Miłosiernemu Ojcu.

Reklama

Spotkanie na Polach Lednickich już od 1997 roku gromadzi młodych Polaków, którzy chcą wyznawać i rozwijać swoją wiarę. Do uczestników pierwszego spotkania Jan Paweł II skierował słowa: „Stoicie na Polach Lednickich, jakby u źródeł chrzcielnych Polski. Pragniecie wziąć w swe ręce całą spuściznę chrześcijańskiej tradycji Ojców, aby nieść ją dalej w Trzecie Tysiąclecie!” Orędzie Papieża już na stałe wpisało się w program obok wspólnej Eucharystii czy przejścia przez Bramę III Tysiąclecia.

Pola Lednickie w ciągu dziewiętnastoletniej historii zgromadziły już ok. 1 780 000 uczestników, 24 000 wolontariuszy i 15 000 posługujących kapłanów. W każdym roku zmienia się temat i symbole, ale trwają charakterystyczne pieśni, tańce.

Tegoroczne spotkanie pod hasłem „W Imię Ducha Świętego” będzie przedostatnim przed międzynarodowym spotkaniem młodych katolików w Krakowie, gdzie w lipcu 2016 roku spotkają się z Ojcem Świętym rozważając temat Bożego Miłosierdzia w ewangelicznym błogosławieństwie „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt5,7).

Tagi:
Kraków Lednica ŚDM w Krakowie

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

„Nadzieja. Zwycięstwo”

„Nadzieja. Zwycięstwo”

Bracia 24h

Bracia 24h

Nauka jest dla ciebie!

Nauka jest dla ciebie!

Noc czuwania

Noc czuwania

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Nowi nadzwyczajni szafarze Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów w Paradyżu

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Częstochowa: Zapalają ogień w świecie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem