Reklama

Duchowość

Poznań: 24-godzinne wielbienie w intencji miasta i archidiecezji

Monika Mężyńska / pl.wikipedia.org

W Poznaniu środowiska ewangelizacyjne przez całą dobę modliły się w intencji ewangelizacji miasta i archidiecezji poznańskiej. - Módlmy się o rozpalenie ducha misyjnego w naszych sercach i w sercach tych półtora miliona osób, które tworzą naszą archidiecezję - zachęcał podczas niej poznański biskup pomocniczy Damian Bryl.

W sobotę wieczorem w stolicy Wielkopolski zakończyło się 24-godzinne „Wielbienie w intencji ewangelizacji archidiecezji poznańskiej”. Była to wspólna inicjatywa środowisk ewangelizacyjnych skupionych wokół portalu www.centrumnowejewangelizacji.pl. Ewangelizatorzy modlili się w znajdującym się w centrum miasta kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Mszy św. rozpoczynającej wielbienie przewodniczył poznański biskup pomocniczy Damian Bryl. - Pytajmy Jezusa o to, jak mamy iść do ludzi naszej archidiecezji? O czym mamy im mówić? O Bogu? Przecież nie ma w Poznaniu człowieka, który by nie słyszał Jezusie - zauważył biskup.

Reklama

- O jakim jednak Bogu oni słyszeli? Czy o Bogu, który kocha? A może ktoś ich wystraszył Bogiem? Może nie widzą wiary jako szczęścia, ale jako nieznośne brzemię? Może słowo Boże nie jest dla nich słowem życia, ale jakimś nieznośnym kagańcem? Może nikt im nie powiedział, że Bóg nas kocha, że chce naszego szczęścia, więc nie muszą przed Nim uciekać - zastanawiał się bp Bryl.

Zachęcił też do postawienia sobie pytania o to, jak mówić, aby przyprowadzać ludzi do Jezusa. - Może wcale nie trzeba wiele mówić, ale promieniować na świat swoją postawą i wiarą - mówił biskup proponując, aby ewangelizatorzy zapytali najpierw samych siebie, czy ich świadectwo wiary jest na co dzień klarowne i czy swoją postawą pociągają ludzi do Boga.

- Czy inni patrząc na mnie, mogą dostrzec, że życie z Jezusem jest największym szczęściem, jakie może spotkać człowieka? Nie wymyślajmy za dużo sami, ale wsłuchujmy się w to, co mówi Bóg. Tak jak Maryja, bądźmy otwarci, zasłuchani i posłuszni, aby wypełnić to, do czego zaprasza nas Bóg - apelował bp Bryl.

Reklama

Po Eucharystii poszczególne godziny adoracji animowały różne wspólnoty z terenu archidiecezji, m.in. Wspólnota św. Jacka, Szkoła Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Barnaby”, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Zbawiciel”.

Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Justyna Marks, zaangażowana w działalność Centrum Nowej Ewangelizacji prowadzącego portal www.centrumnowejewangelizacji.pl, inicjatywa trwającego przez dobę wielbienia zapożyczona została od wspólnot amerykańskich, które prowadzą nieustannie wielbienie.

- Od dawna chcieliśmy podjąć dłuższą, nieustanną modlitwę w intencji ewangelizacji naszej archidiecezji. Brakowało nam jednak do tego odpowiedniego sztabu ludzi. Po tym jednak, jak połączyliśmy siły z o. Radosławem Rafałem ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, odważyliśmy się zorganizować 24-godzinne wielbienie - przyznaje Justyna Marks dodając, że o. Rafał przez wiele lat posługiwał przy o. Johnie Bashoborze podczas jego wizyt w Polsce i regularnie prowadzi wielbienia w poznańskim seminarium duchowym.

Powołane do życia w ubiegłym roku w archidiecezji poznańskiej Centrum Nowej Ewangelizacji, gromadzi wspólnoty i osoby indywidualne, którym bliska jest nowa ewangelizacja. Za cel obrało sobie ono integrację środowiska, przekazywanie informacji o wydarzeniach ewangelizacyjnych oraz wspólnotach modlitewnych i wspieranie ich w organizacji różnych wydarzeń, organizację spotkań formacyjnych, wielbieniowych oraz ze świadkami wiary. Poznańskim Centrum Nowej Ewangelizacji opiekuje się bp Damian Bryl.

2015-06-14 07:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Księdza Stolarczyka ewangelizacja górali


Apostoł Zakopanego – ks. Józef Stolarczyk

Fragment plakatu wydanego z okazji jubileuszu

Apostoł Zakopanego – ks. Józef Stolarczyk

Więcej ...

Młodzi, odwagi! ON jest – nie bójcie się!

2021-09-19 10:24

Karol Porwich/Niedziela

Mimo deszczu, mimo aury, która zachęcała do zostania w domu, ci młodzi postanowili, że tego sobotniego popołudnia nie spędzą przed telewizorami. Wstali z kanap i przyjechali. Konkretnie - do Częstochowy, na wydarzenie, które już wpisało się w kalendarz i pamięć, czyli na Kanę Młodych.

Więcej ...

Tomaszów Mazowiecki: dziękczynienie za 100-lat istnienia diecezji łódzkiej

2021-09-19 15:44

Archiwum Parafii

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

Wiara

Trudna konfrontacja i... Zmartwychwstanie

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...

Wiara

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La...

Chrystus wciąż aktualny

Chrystus wciąż aktualny

Papież skierował przesłanie do uczestników...

Kościół

Papież skierował przesłanie do uczestników...

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Wiara

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od...

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Niemcy

Niemcy: papież nie przyjął rezygnacji arcybiskupa...

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Wiara

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę,...

Od hrabianki do franciszkanki

Święci i błogosławieni

Od hrabianki do franciszkanki

Ona wskaże drogę

Kościół

Ona wskaże drogę