Spotkanie odobyło się w sali widowiskowej elektrowni. W tym roku formuła miała charakter otwarty, co oznacza, że oprócz pracownic samej elektrowni udział w wydarzeniu mogły wziąć kobiety z zewnątrz. Dotychczas spotkania poruszały ważne dla kobiet i ich bliskich kwestie poświęcone profilaktyce nowotworowej, zdrowemu trybowi życia i żywieniu, dbaniu o urodę, tematom makijażu i pielęgnacji oraz porady z zakresu ubioru, doboru odpowiedniej stylizacji do wieku, sylwetki, wagi i typu urody. Tematem spotkań były również podstawy samoobrony, cyberprzestępczości i pierwszej pomocy. W tym roku jednak propozycja programu miała trochę innych charakter. Mając na celu aspekt nie tylko integracji, ale wzmacniania kobiet w ich realizowaniu się w życiu zawodowym i prywatnym, tematem przewodnim było kobiece wsparcie i solidarność. Jako prelegentka wystąpiła Ilona Adamska, która poruszyła tematykę hejtu i jego destrukcyjnego wpływu w zestawieniu z bezcenną siłą wzajemnego wsparcia wśród kobiet.
Reklama
– Żadne słowa nie są w stanie oddać mojej ogromnej wdzięczności związanej z dzisiejszym wydarzeniem w Elektrowni Połaniec. Nie są w stanie opisać niesamowitej energii, która unosiła się podczas „Forum Kobiet. Kobieca siła wsparcia”. Ponad 200 kobiet – nie tylko biznesu, ale także fantastycznych pań, na co dzień pracujących w Elektrowni, wysłuchało mojej prelekcji dotyczącej działalności Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i naszej Kampania Nie hejtuję – motywuję! To nie była jednak prelekcja tylko o tym smutnym zjawisku, o samobójstwach wśród dzieci i młodzieży. To była także prelekcja o poczuciu wartości, byciu sobą, walce z kompleksami, ale też o sile komplementów i dobrych słów, które – my kobiety – powinnyśmy kierować do siebie na co dzień. Mówiłam też o pielęgnowaniu wdzięczności. O miłości do siebie samej. By najpierw nauczyć się kochać siebie, akceptować, by móc miłość dawać innym – mówiła po spotkaniu Ilona Adamska.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kulturalną atrakcją wieczoru był recital Magdaleny Smalary pod tytułem Kobieta do zjedzenia, opowiadający o jednej z największych namiętności świata, czyli o jedzeniu. – Nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Niektórym jest to zupełnie obojętne. Warto wiedzieć, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie magdalenki. Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden. Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach – powiedziała Magdalena Smalara. Na zakończenie spotkania panie wzięły udział w potańcówce, na której zagrał zespół The Night Kiss.
– Chcemy by Enea Elektrownia Połaniec była kojarzona z miejscem odpowiedzialnym społecznie. Cały czas staramy się odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej, okazując tym samym wdzięczność za ich pracę na rzecz elektrowni. Nie inaczej będzie dziś podczas forum dla kobiet. Kiedyś wydarzenie to nazywaliśmy comberami, ale w tym roku postanowiliśmy pozytywnie odpowiedzieć na propozycję Radia Rekord i przychylić się do wniosku o organizację forum dla kobiet. Patrząc po frekwencji widać, że kobiety tego potrzebowały. Bardzo budujące jest to, że dziś gościmy w naszej elektrowni nie tylko nasze pracownice, ale wiele kobiet niezwiązanych zawodowo z elektrownią, które chcą się z nami integrować. Jesteśmy naprawdę za to wdzięczni – mówiła Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrowni Połaniec.