Reklama

Przemysław Groński

Msza w intencji Rycerzy i Dam Zakonu Bożogrobców

2015-07-09 08:40

Krystian Michalik

28 czerwca 2015 r. Damy i Kawalerzy Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie przybyli do krzeszowskiej bazyliki na Eucharystię dziękczynną w intencji nowych Członków OESSH.

Bożogrobcy z Wrocławia, Nowej Rudy, Wałbrzycha, Krzeszowa i Czarnego Boru pragnęli podziękować Panu Bogu za inwestyturę (uroczyste przyjęcie do Zakonu), która obyła się 13 czerwca 2015 r. w Gnieźnie. Podczas tej uroczystości z diecezji legnickiej, Kawalerem zakonu został ks. prałat Marian Kopko - kustosz i proboszcz krzeszowskiego Sanktuarium, a Damą - Ewa Korzempa-Świt.

Reklama

W ostatnią czerwcową niedzielę Mszę św. rozpoczął pochód dam w ciemnych sukniach oraz kawalerów w białych płaszczach, na których widnieje szkarłatny krzyż jerozolimski. Ks. Andrzej Raszpala z Wałbrzycha, również Kawaler OESSH, zarysował historię powstania zakonu i przedstawił nowych Członków. Wprowadzenie nowych Bożogrobców zbiegło się także z Mszą św. prymicyjną ks. Tomasza Pązika, dlatego zebrani mogli otrzymać również prymicyjne błogosławieństwo.

Po zakończeniu Eucharystii Damy i Kawalerzy Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie stanęli przed tronem krzeszowskiej Madonny, aby wspólnie pokłonić się Bogurodzicy. Przez śpiew i modlitwę dziękowali za otrzymane łaski, i oddali się w opiekę Maryi w jej krzeszowskim Domu Łaski.

Tagi:
bożogrobcy

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Zawody sportowe i jubileuszowy tort

Patriotyzm z Polakami

Patriotyzm z Polakami

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Andrzej Duda wręczył Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”

Plakaty

Plakaty

"Spiżarnia Caritas" w Głogowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem