Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Dec: modląc się na różańcu zwyciężymy szatana

Ks. Daniel Marcinkiewicz

- Modląc się na różańcu zwyciężymy szatana, jego zakusy i wszelkie zło, które nam zagraża – mówił bp Ignacy Dec 3 października, w metropolitalnym sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie podczas V Pielgrzymki Róż Żywego Różańca diecezji świdnickiej. Bardzkie sanktuarium zgromadziło przeszło 2 tys. wiernych i blisko 60 kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Msza św., pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca, podczas której, homilię wygłosił o. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

W homilii o. Rydzyk zwrócił uwagę, że każda modlitwa powinna być połączona z czynami. – W życiu człowieka wierzącego, ważne miejsce zajmuje modlitwa, która powinna być połączona z czynami, które idą za nią. Same słowa niewiele zmienią, lecz słowa połączone z czynami, wydadzą wspaniałe owoce – podkreślał o. Rydzyk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Katolik, którego Bóg postawił w danym miejscu i danym czasie, nie jest przypadkowy, gdyż ma do wykonania zadanie polecone mu przez Boga. Dlatego, nie opierajmy się łasce Bożej, i przyjmując ją z pokorą w sercu, bądźmy dobrym narzędziem w ręku Pana Boga – zachęcał redemptorysta.

Zobacz zdjęcia: Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Na zakończenie Mszy św. bp Ignacy Dec oraz o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, otrzymali od ks. Pawła Kuriaty, diecezjalnego moderatora Róż Żywego Różańca odznaczenie, które zostało przygotowane przez zarząd główny moderatorów Róż Żywego Różańca oraz Zgromadzenie Sióstr Loretanek z Warszawy.

Eucharystię poprzedziły dwie konferencje, które wygłosili: o. dr Tadeusz Rydzyk nt. modlitwy różańcowej oraz Nina Kuniszewska z Wałbrzycha, świecka misjonarka, posługująca w Ameryce Południowej, która dzieliła się doświadczeniami pracy misyjnej na kontynencie amerykańskim.

W trakcie konferencji o. Rydzyk przypomniał wartość modlitwy różańcowej i jaką rolę, ta modlitwa odegrała w historii świata i naszego narodu. – Modlitwa różańcowa, może uchronić nasz naród przed wszelkim złem – podkreślał o. Rydzyk, dodając: - Najlepszym przykładem owoców tej modlitwy różańcowej, są liczne wydarzenia, które miały miejsce w historii, m.in. zwycięska bitwa pod Lepanto w 1571 r., bitwa pod Wiedniem w 1683 r. Warto przypomnieć, jak w czasie niewoli narodowej i dwóch wojen światowych, modlitwa ta, towarzyszyła więźniom łagrów sowieckich, niemieckich obozów koncentracyjnych i żołnierzom na wszystkich frontach. Po 76 latach od zakończenia II wojny światowej i nam, nie może zabraknąć modlitwy różańcowej, która może przyczynić się do wzrostu dobra w Kościele i naszym narodzie – mówił redemptorysta.

Reklama

Kolejną konferencję, zaprezentowała Nina Kuniszewska, świecka misjonarka, posługująca w Ameryce Południowej. Misjonarka przedstawiła pracę misyjną w peruwiańskim San Ramon, gdzie posługuje od dwóch lat. – Stając dzisiaj przed osobami kochającymi modlitwę różańcową, wyrażam wdzięczność za pamięć, modlitwę i za materialne wsparcie Misyjnego Dzieła Pomocy. Nie tylko ja, ale i wszyscy misjonarze mocno odczuwają tę duchową łączność, za którą wyrażam wdzięczność – mówiła misjonarka.

Po Mszy św. odbyła się procesja różańcowa z figurką Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej na bardzkich dróżkach maryjnych.

Podziel się:

Oceń:

2015-10-04 10:25

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec: Europę zbudowali ludzie święci

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Nie ograbiajmy się z kultury religijnej, lecz o nią dbajmy, gdyż bez Boga zginiemy. Musimy pamiętać, że Europa została zbudowana przez ludzi świętych na chrześcijaństwie. Czujmy się odpowiedzialni za kształtowanie życia narodowego, społecznego i międzynarodowego” – podkreślał bp Ignacy Dec.

Więcej ...

Konferencja naukowa „Prawo i Kościół” w Akademii Katolickiej w Warszawie

2024-04-24 17:41

ks. Marek Paszkowski i kl. Jakub Stafii

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”. Wzięło w niej udział ponad 140 osób. Celem tego wydarzenia było stworzenie przestrzeni do debaty nad szeroko rozumianym tematem prawa w relacji do Kościoła.

Więcej ...

Dni Krzyżowe 2024 - kiedy wypadają?

2024-04-25 13:08

Karol Porwich/Niedziela

Z Wniebowstąpieniem Pańskim łączą się tzw. Dni Krzyżowe obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Wiara

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Św. Marek, Ewangelista

Święci i błogosławieni

Św. Marek, Ewangelista

Współpracownik Apostołów

Święci i błogosławieni

Współpracownik Apostołów

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Kościół

W Lublinie rozpoczęło się spotkanie grupy kontaktowej...

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...