Reklama

Edukacja

Kraków: zostań dziennikarzem z Instytutem im. Jana Pawła II

BOŻENA SZTAJNER

Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza do udziału w warsztatach pt. „Camera obscura”. Nauczanie Papieża Polaka o środkach społecznego przekazu, warsztaty z kamerą i praca z mikrofonem – to tylko niektóre elementy proponowanych dwudniowych szkoleń dziennikarskich dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

„Chcesz przez chwilę wcielić się w rolę dziennikarza? Marzysz o tym, aby założyć własną gazetę? Już teraz zapisz się lub zgłoś swoją klasę do projektu!” – zapraszają na stronach internetowych do udziału w cyklicznym wydarzeniu organizatorzy.

„Mamy świadomość, że nie jesteśmy w stanie przez dwa dni zrobić z kogoś dziennikarza. To są maleńkie wskazówki, które dajemy i ziarenka, które siejemy, mając nadzieję, że jeżeli ktoś złapie tego bakcyla dziennikarskiego, to dalej będzie się rozwijał w tym kierunku. I o to właśnie nam chodzi” – powiedziała KAI o idei projektu Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jak odróżnić newsa od plotki, jak zbudowana jest informacja, jak krytycznie ocenić przekaz medialny czy zapoznać się z obowiązkami dziennikarza. „Pierwszy dzień szkoleń jest typowo teoretyczny – uczymy się podstawowych gatunków dziennikarskich i poznajemy struktury funkcjonowania poszczególnych mediów. Natomiast drugiego dnia wybieramy już redakcję spośród uczestników i zaczynamy tworzyć” – sprecyzowała Siemion.

Reklama

Głównym warunkiem zgłoszenia grupy do organizowanych przez Instytut bezpłatnych warsztatów jest jej liczebność w zakresie 8-20 osób. Szkolenia najczęściej przeprowadzane są w zgłaszających się szkołach i placówkach edukacyjnych. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej www.idmjp2.pl oraz pod adresem e-mailowym magdalena.siemion@idmjp2.pl.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury powołaną przez Sejmik Województwa Małopolskiego. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

2015-11-07 11:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kościół w Pakistanie szkoli przyszłych urzędników państwowych

Vatican News / AFP

Niewielu chrześcijan w Pakistanie pracuje w administracji publicznej, mimo iż rząd rezerwuje dla mniejszości religijnych 5 proc. miejsc w instytucjach państwowych. Diecezja Islamabad-Rawalpindi zorganizowała pierwszy kurs dla pakistańskich katolików, aby mogli podjąć pracę w różnych urzędach administracji publicznej.

Więcej ...

Matko, dlaczego płaczesz? Rocznica Cudu Lubelskiego

2020-07-04 08:54

Paweł Wysoki

Uroczystej Mszy św. w 71. rocznicę Cudu Lubelskiego przewodniczył bp Adam Bab, nowy biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej.

Więcej ...

Jasna Góra: ocalić pamięć i prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej

2020-07-05 17:15

BPJG

Na Jasnej Górze odbyły się w niedzielę obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej. Odsłonięte zostały tablice upamiętniające Polaków zamordowanych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1939-1947 oraz sprawiedliwych Ukraińców niosących pomoc Polakom.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej  ks....

Kościół

Ratyzbona: szczegóły uroczystości pogrzebowej ks....

Wyznanie

Wyznanie

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Benedykt XVI

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to...

Duda: przedstawię projekt zmian w konstytucji...

Wiadomości

Duda: przedstawię projekt zmian w konstytucji...

Ksiądz na wakacjach

Kościół

Ksiądz na wakacjach

Jest akt oskarżenia ws. profanacji wizerunku Matki Bożej

Jest akt oskarżenia ws. profanacji wizerunku Matki Bożej

Ipsos: Duda wygrał w dwunastu województwach, a...

Polityka

Ipsos: Duda wygrał w dwunastu województwach, a...

Jasna Góra: transmisja Mszy św. z kaplicy Matki Bożej w...

Jasna Góra

Jasna Góra: transmisja Mszy św. z kaplicy Matki Bożej w...

Niemcy: zmarł ks. Georg Ratzinger - brat Benedykta XVI

Kościół

Niemcy: zmarł ks. Georg Ratzinger - brat Benedykta XVI