Reklama

Aktualności

Lesbos: 3 rodziny muzułmańskie wrócą z papieżem do Rzymu

Korea.net/foter.com

3 rodziny muzułmańskie – w sumie 12 osób w tym 6 dzieci leci razem z papieżem do Rzymu – oświadczył rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

W oświadczeniu dyrektora watykańskiej Sala Stampa poinformowano, że są to osoby, które były już w obozach dla uchodźców przed umową między Unią Europejską a Turcją. Decyzję tę poprzedziły rokowania między Sekretariatem Stanu a władzami greckimi i włoskimi.

Wszyscy członkowie trzech rodzin są muzułmanami. Dwie rodziny pochodzą z Damaszku, a jedna z Deir Azzor (obszaru zajmowanego przez „Państwo Islamskie”). Ich domy zostały zbombardowane. Koszty przyjęcia i utrzymanie trzech rodzin będą ponoszone przez Watykan. Początkowy gościnność zapewni Wspólnota św. Idziego.

2016-04-16 15:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Polscy biskupi: teraz czas na naszą gościnność

money.com

Pomoc powinna być organizowana wobec wszystkich uchodźców bez względu na religię, a współpraca Kościoła, państwa i samorządów jest w tym zakresie niezbędna. Wychodzimy ku drugiemu człowiekowi pod wpływem Ewangelii, ale i z tytułu sprawiedliwości. Teraz przychodzi czas na naszą gościnność - uważają polscy biskupi.

Więcej ...

Prymas Polski w liście na Adwent: mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia

2022-11-25 19:15

Episkopat.news

„Sen to symbol życiowego odrętwienia, bierności i wycofania, a także nieumiejętności czytania Bożych znaków w swoim życiu. To również obraz oddalenia człowieka od Boga i niewiary. Warto na początku Adwentu zadać sobie pytanie: co dziś jest moim duchowym snem?” – pisze Prymas Polski abp Wojciech Polak w liście na Adwent 2022.

Więcej ...

Mężnie wyznawać wiarę

2022-11-27 17:31

Ks. Michał Powęska

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbyły się rekolekcje powołaniowe.

Więcej ...

Reklama