Reklama

Archiwum Parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie

Kard. Stanisław Dziwisz przekazał relikwie do parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie

2016-04-25 20:04

Ks. Mariusz Frukacz

„Wierzę, że św. Jan Paweł II będzie Was wspierał i będzie pomagał waszej wspólnocie parafialnej” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski i osobisty sekretarz św. Jana Pawła II, który 25 kwietnia przekazał w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich wspólnocie parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie relikwie krwi św. Jana Pawła II.

W spotkaniu z metropolią krakowskim wzięli udział przedstawiciele parafii z ks. proboszczem Tadeuszem Zawieruchą i ks. Mariuszem Frukaczem, redaktorem „Niedzieli”.

W swoim słowie kard. Dziwisz zachęcił do stałej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i podkreślił „ szczególną bliskość św. Jana Pawła II z wiernymi parafii Narodzenia Pańskiego”.

Po spotkaniu i błogosławieństwie Księdza Kardynała częstochowscy pielgrzymi udali się na krótką modlitwę do kaplicy Arcybiskupów Krakowskich. Następnie na Wawelu uczestnicy pielgrzymki pomodlili się przy relikwiach św. Stanisława biskupa i męczennika oraz przy grobie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

Reklama

Archiwum Parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie

Za dar relikwii św. Jana Pawła II parafianie podziękowali Bogu podczas Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po Mszy św. wzięli udział w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kaplicy z łaskami słynącym Obrazem Jezusa Miłosiernego i z trumną- relikwiarzem św. s. Faustyny.

W rozmowie z „Niedzielą” ks. Tadeusz Zawierucha podkreślił, że „parafia ma teraz szczególne zobowiązanie stałej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II” – Uroczystego wprowadzenia relikwii dokonamy w październiku, jeszcze w tym roku - dodał ks. Zawierucha.

Archiwum Parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie

Parafia pw. Narodzenia Pańskiego została powołana do istnienia dla upamiętnienia Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 od Narodzenia Jezusa Chrystusa. Parafię erygował abp Stanisław Nowak 25 grudnia 2000 r. wydzielając jej terytorium z parafii archikaterdralnej, św. Stanisława Kostki i św. Andrzeja i Benedykta Pustelników. Pierwsze inicjatywy zmierzające do utworzenia tu samodzielnego duszpasterstwa podjął w 1998 r. ks. Jacek Fuljanty. Funkcjonowanie tej wspólnoty dokonywało się przy znacznym udziale i zaangażowaniu ks. Mariana Dudy, pomysłodawcy i pierwszego jej proboszcza oraz przy wsparciu materialnym tygodnika katolickiego „Niedziela”.

Ks. M. Duda zorganizował dla parafii kaplicę mszalną przy ul. Orzechowskiego nr 1. Jego następca ks. Andrzej Karczewski zaadaptował budynki parafialne dla potrzeb duszpastersko-mieszkalnych oraz przeprowadził remont elewacji wszystkich obiektów. Od 2010 r. proboszczem parafii jest ks. Tadeusz Zawierucha. W 2010 r. przebudowano pomieszczenie przeznaczone na zakrystię. Natomiast 11 grudnia 2013 r. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski poświęcił nową świątynię.

Na terenie parafii na dworcu PKP istnieje kaplica dworcowa poświęcona 8 listopada 1998 r. przez abp. Nowaka.

Tagi:
Częstochowa Jan Paweł II relikwie kard. Stanisław Dziwisz

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Modlitwa wiernych

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Adwent 2019 – Wyznanie wiary

Cierpliwe adwentowe czekanie

Cierpliwe adwentowe czekanie

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 50/2019

Prezentacja nr 50/2019

Nauka i wiara

Nauka i wiara

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wincentego Granata

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

Apb Kazachstanu w parlamencie UE

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

III Diecezjalna Gala Wolontariatu

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem