Reklama

ZAKOPANE

XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was"

2016-05-06 13:44

Organizatorzy

W dniach 19-22 maja 2016r. w Zakopanem odbędzie się XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Festiwal jest świętem młodości i kultury, odbywającym się corocznie z okazji Dni Zakopanego, które uchwałą Rady Miasta Zakopane z 31 lipca 2002 roku zostały ustanowione dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II pod Tatrami w czerwcu 1997 roku. W spotkaniach uczestniczyć będą dzieci i młodzież z całej Polski poprzez wspólną modlitwę, a także przenikanie się pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej, w dziedzinach takich jak literatura, plastyka, muzyka, teatr.

W Roku Miłosierdzia hasłem przewodnim festiwalu stały się słowa Świętego Jana Pawła II „Otwórzcie się na największy dar Boga, na Jego miłość, która przez Krzyż Chrystusa objawiła się światu jako miłość miłosierna. Bądźcie gotowi świadczyć sprawie człowieka. Pomóżcie współczesnemu człowiekowi zaznawać miłosiernej miłości Boga! Niech w jej blasku i cieple ocala swoje człowieczeństwo!”.

Reklama

Festiwal rozpocznie koncert Zakopianki – Hanki Wójciak. Utwory z jej repertuaru zmuszają do refleksji nad własnym życiem. Nie zabraknie również muzyki, przy której będzie można się dobrze bawić. W drugim dniu wydarzenia Ks. Prałat Stefan Misiniec opowie o szlakach papieskich. Uczestnicy odwiedzą miejsce bardzo związane z Janem Pawłem II - Księżówkę oraz Pustelnię Brata Alberta, którego 100. rocznica śmierci przypada właśnie tym roku. Na artystycznym festiwalu nie może przecież zabraknąć „artystycznych” Świętych. W ramach wydarzenia będzie też można zobaczyć Misterium Męki Pańskiej przygotowany przez Nauczycieli, Rodziców i Wychowanków ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Zakopanem.

Wieczorem w Zakopiańskim Centrum Edukacji zagra Laureat Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej w Trzebnicy 2015 – zespół „Chrzan”. Gwiazdą wieczoru będzie Maleo Reggae Rockers. Festiwal zakończy koncert Laureatów oraz jak co roku Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Tagi:
festiwal

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Adwent 2019 – Dziękczynienie

Adwent 2019 – Dziękczynienie

II Konferencja Maryjna

II Konferencja Maryjna

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Adwent 2019 – Przygotowanie darów

Spotkania z  Maryją...

Spotkania z Maryją...

Spotkanie z

Spotkanie z "Niedzielą"

komentarz i życzenia

komentarz i życzenia

Rekolekcje adwentowe  w parafii św. Barbary w Wieluniu

Rekolekcje adwentowe w parafii św. Barbary w Wieluniu

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

XXII Forum Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej

Koncert w Warszawie

Koncert w Warszawie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem