Reklama

Świat

Kościół pomoże tworzyć miejsca pracy dla uchodźców

Mahmood Salam / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Na życzenie papieża Franciszka Kościół katolicki pomoże tworzyć miejsca pracy dla irackich uchodźców w Jordanii. Przeznaczone na to zostaną ofiary zebrane w pawilonie Stolicy Apostolskiej podczas Wystawy Światowej w Mediolanie w 2015 r. Poinformowała o tym Papieska Rada „Cor Unum”.

Na projekt, realizowany przez Caritas Jordania, przeznaczono 150 tys. dolarów. W tym kraju przebywa obecnie 130 tys. uchodźców z Iraku i ponad 1,3 mln uchodźców z Syrii. Dyrektor jordańskiej Caritas, Wael Suleiman podkreśla, że uchodźcom jest niezmiernie trudno znaleźć pracę, choć wielu z nich jej szuka, jednak rynek nie oferuje wielu możliwości zatrudnienia.

Projekt da regularnie płatną pracę 15 uchodźcom z Iraku, którzy zostaną zatrudnieni przy produkcji konserw, a także uprawie i sprzedaży oliwy i warzyw. Dzięki temu ich rodziny będą w stanie same się utrzymać.

Ponadto około 200 Irakijczyków uzyska szkolenie zawodowe w dziedzinie stolarstwa, rolnictwa i przetwórstwa spożywczego. Z kolei dzięki zatrudnieniu do prac sezonowych pomoc uzyska dalszych 500 uchodźców.

Projekt zainauguruje 12 maja w Ammanie podsekretarz Papieskiej Rady „Cor Unum”, prał. Segundo Tejado Munoz.

2016-05-10 14:09

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Ks. Pawłowski: ekumeniczne przesłanie ws. uchodźców jest wciąż bardzo aktualne

Archiwum Caritas Polska

Przesłanie w sprawie uchodźców jest wciąż bardzo aktualne - podkreślił w rozmowie z KAI ks. Sławomir Pawłowski SAC, sekretarz Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu.

Więcej ...

Adwent. Czas oczekiwania

2022-11-27 08:19

Bożena Sztajner/Niedziela

Adwent to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Dziś w Kościele katolickim przypada początek Adwentu.

Więcej ...

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47
Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

Więcej ...

Reklama