Reklama

Polska

Msza św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

Mariusz Książek

Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

„Przychodzimy do Maryi, aby jej zawierzyć sprawy naszej Ojczyzny i Kościoła, a także zbliżającą się pielgrzymkę Ojca Świętego Franciszka do Częstochowy, na Jasną Górę i na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa” - mówił o. Kazimierz Maniecki, definitor Zakonu Paulinów, który 2 lipca w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali m.in. o. Jerzy Tomziński, o. Paweł Przygodzki - sekretarz generalny ojców paulinów, ks. Robert Grohs - moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i publicysta „Niedzieli”, ks. Mariusz Frukacz - redaktor „Niedzieli”, który wygłosił homilię.

Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz - redaktor naczelną tygodnika, członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce.

Reklama

W homilii ks. Mariusz Frukacz, nawiązując do tekstu Ewangelii, podkreślił, że „musimy porzucić nasze stare przyzwyczajenia, aby żyć nowością i mocą Ewangelii”.

Redaktor „Niedzieli” przypomniał, że kiedy św. Jan XXIII został wybrany na Stolicę św. Piotra, media pisały, że jest „papieżem przejściowym”, że pewnie nic nie zmieni, nie naruszy naszych przyzwyczajeń, a tymczasem papież zwołał Sobór Watykański II, bo jak mówił: „Do Kościoła trzeba wpuścić świeżego powietrza”. Byli przeciwnicy tej decyzji papieża, bo nie chcieli ruszać starych bukłaków.

- Musimy być wierni Ewangelii, ale musimy szukać nowych sposobów jej głoszenia. Trzeba ciepłe wygodne kapcie, w których siedzimy przed telewizorem zamienić na czynne świadectwo wiary – kontynuował ks. Frukacz.

Reklama

Kaznodzieja przypomniał, że „abyśmy mogli być świadkami Chrystusa to musimy na nowo przyjąć Ewangelię do naszych odnowionych serc i porzucić stare bukłaki naszych przyzwyczajeń” - Życie trzeba dostosować do Ewangelii, a nie Ewangelię do naszego stylu życia. Nasze życie powinno być życiem ewangelicznym – mówił kaznodzieja.

„W ciągu 90 lat istnienia tygodnik katolicki „Niedziela” zawsze walczył o to, aby Ewangelię głosić w nowy sposób, ale w wierności Chrystusowi i Jego Ewangelii. Także członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka czynią wszystko, by stać się nowymi ludźmi” – zaznaczył ks. Frukacz.

Zwracając się do kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Paulinów, ks. Frukacz podkreślił, że „dzisiejsza Ewangelia jest szczególną lekcją życia dla kleryków” – Przychodząc do seminarium musicie porzucić dawny i wygodny styl życia, by w ten sposób przygotować się do służby w kapłaństwie. Owoc waszego kapłaństwa w przyszłości będzie płynął z tajemnicy krzyża, można powiedzieć za św. Janem od Krzyża z „gęstwiny krzyża”.

Mariusz Książek

Spotkanie z o. Jerzym Tomzińskim

„Maryja uczy nas słuchać Jezusa. Dlatego jeśli nam ciężko coś zmienić w naszym życiu, to przyłóżmy ucho do Serca Matki i uczmy się od Niej. W Nazarecie, w czasie zwiastowania wszystko zmieniło się w życiu Maryi, ale powiedziała Bogu: „Oto ja Służebnica Pańska” – kontynuował ks. Frukacz.

„Starajmy się w życiu pełnić wolę Bożą i otwierać odnowione, nowe nasze serca na dar Ewangelii” – zakończył redaktor „Niedzieli”.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30 odprawiana jest Msza św. w intencji tygodnika katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika. Jest to szczególny dar Jasnej Góry dla „Niedzieli” w 90. rocznicę powstania tygodnika, która obchodzona jest w 2016 r.

2016-07-02 16:29

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Redaktor naczelny „Niedzieli” podczas Apelu Jasnogórskiego: Wiara wymaga od nas odwagi

2020-07-30 09:56

TV Trwam

- Bycie chrześcijaninem nigdy nie było i nie jest łatwe. Ono wciąż zobowiązuje i stawia przed nami nowe wyzwania - mówił w środę podczas Apelu Jasnogórskiego ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Więcej ...

Oddany Maryi

Archiwum Instytutu Prymasa Wyszyńskiego

„Jestem niewolnikiem Maryi nie dla pięknych słów. Na wszystko, czego Bóg ode mnie zażąda, jestem zawsze gotów”.

Więcej ...

Łódź - pierwsze śluby zakonne we Wspólnocie Sług Ducha Pocieszyciela

2020-08-03 15:48

ks. Paweł Kłys

Chrześcijaństwo nie jest tanią pociechą, nie jest tanią obietnicą! Nic ci się nie stanie, nigdy nie zgrzeszysz- nie ma tanich obietnic w ewangelii. Jest niesamowita obietnica. Kiedy doznasz śmierci, to Bóg w jedności z Jezusem Chrystusem jest w stanie cię wskrzesić. Umierasz, żeby żyć! Bóg wyprowadzi z tego życie, i to jest rzeczywista pociecha. – mówił abp Grzegorz Ryś.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Niemcy:

Benedykt XVI

Niemcy: "Passauer Neue Presse": stan zdrowia Benedykta XVI...

Człowiek uzależniony

Rodzina

Człowiek uzależniony

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...

Wiadomości

Warszawa: na pomniku Chrystusa nieznani sprawcy umieścili...