Reklama

Wiadomości

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Archiwum Szlachetnej Paczki

We wtorek 6 września ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W największych polskich miastach z tej okazji Stowarzyszenie Wiosna zorganizowało specjalną studniówkę.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ostatnim roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości połączyły we wspólnym pomaganiu ponad milion Polaków. Aby tego dokonać potrzebni byli wolontariusze, którzy przez Stowarzyszenia Wiosna nazywani są SuperW.

Wolontariusze Akademii pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie w systemie 1 na 1. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary w siebie. Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Organizatorzy akcji szacują, że w tym roku w całej Polsce będzie potrzeba 13 700 wolontariuszy. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony: www.superw.pl.

„Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy” – dodaje prezes Stowarzyszenia Wiosna.

„Planowanie, organizacja pracy, współpraca z dużą grupą ludzi oraz komunikatywność to ważne umiejętności, które rozwinęłam w Paczce. Przydają mi się w pracy i w życiu prywatnym. Teraz jestem kierownikiem jednego z działów w firmie transportowej” – mówi Aleksandra, SuperW Paczki. „Akademia pozwoliła mi poznać fantastycznych ludzi – takich samych wariatów jak ja, którym się chce. Chce wstawać rano, robić niesamowite rzeczy i przenosić góry! – mówi Ania, SuperW Akademii z pomorskiego. – Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje” – dodaje wolontariuszka.

Rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości potrwa do 15 października.

Z okazji rozpoczęcia naboru wolontariuszy 6 września we wszystkich miastach wojewódzkich w całej Polsce odbyła się studniówka. Wolontariusze oraz przyjaciele Paczki i Akademii wspólnie zatańczyli poloneza. „Studniówka, to już nasza tradycja. To sygnał dla Polaków, że za 100 dni odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki. I że właśnie startuje rekrutacja 13 700 SuperW – wolontariuszy, bez których pomoc nie dotrze do potrzebujących dzieci i rodzin” – mówią pracownicy Stowarzyszenia Wiosna.

Reklama

Szlachetna Paczka to flagowy projekt Stowarzyszenia Wiosna realizowany już od 15 lat. „To jedyny taki projekt ogólnopolski, który umożliwia Polakom bezpośrednie pomaganie sobie nawzajem. Blisko 10 000 wolontariuszy dociera do rodzin żyjących w biedzie i łączy ich z darczyńcami, którzy przygotowują dla ubogich dedykowaną pomoc. Finał projektu przypada na połowę grudnia. Tylko w 2015 roku połączyliśmy ponad milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 mln zł” – wyliczają organizatorzy.

Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki – przeprowadza dzieci od porażki w szkole, do sukcesu w życiu. „Oferuje im unikatowy System Motywatorów Zmiany, w tym indywidualną opiekę tutora-wolontariusza. Dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. To uczucie staje się impulsem do zmiany. Mali studenci odkrywają swoje mocne strony i zaczynają wierzyć w siebie. Akademia to prewencja biedy i nauka zaradności już od dziecka” – opisują odpowiedzialni za inicjatywę.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2016-09-07 12:19

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

XIV Finał Szlachetnej Paczki już blisko!

Więcej ...

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską 18 kwietnia 1993 roku w Rzymie.

Więcej ...

Francja: kościół ks. Hamela niczym sanktuarium, na ołtarzu wciąż są ślady noża

2024-04-18 17:01
Ks. Jacques Hamel

laCroix

Ks. Jacques Hamel

Kościół parafialny ks. Jacques’a Hamela powoli przemienia się w sanktuarium. Pielgrzymów bowiem stale przybywa. Grupy szkolne, członkowie ruchów, bractwa kapłańskie, z północnej Francji, z regionu paryskiego, a nawet z Anglii czy Japonii - opowiada 92-letni kościelny, mianowany jeszcze przez ks. Hamela. Wspomina, że w przeszłości kościół często bywał zamknięty. Teraz pozostaje otwarty przez cały dzień.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

Kościół

Oświadczenie ws. beatyfikacji Heleny Kmieć

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Kościół

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Kościół

Newsweek prawomocnie przegrał proces z biskupem...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Św. Bernadetta Soubirous

Wiara

Św. Bernadetta Soubirous