Reklama

Niedziela Częstochowska

Rodzinny Piknik OSW-5 – Integracja, radość, satysfakcja

Wojciech Mścichowski

Jest taki dzień w roku, gdy rodziny z udziałem osób niepełnosprawnych spotykają się, aby chociaż przez kilka godzin zapomnieć o trudach i kłopotach codziennego dnia, być razem i tylko dla siebie. Okazją do tego są coroczne Pikniki Rodzinne organizowane przez dyrekcję i personel Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, przy współudziale Stefana Pali – prezesa Klubu „Biegusy”, Firmy Odlewniczej Wiesława Kuleja i Wojskowego Klubu Biegaczy „Meta” w Lublińcu.

Tegoroczny XIII Piknik jaki odbył się 9 października w częstochowskim Parku na Lisińcu pod patronatem Prezydenta Częstochowy zgromadził wiele osób, które kochają, pragną być kochane i pomimo swoich niepełnosprawności dostrzegane i doceniane.

Duszą spotkań jest dyrektor OSW-5 Małgorzata Mysłek wraz z Alicją Bednarek i całym personelem, który swoich podopiecznych i wszystkich „sprawnych trochę inaczej” traktuje jako najcenniejszy skarb. Klimat spotkań uświadamia wszem i wobec, że osoby, które Bóg obdarzył krzyżem niepełnosprawności posiadają wszechstronne talenty, są wspaniałymi partnerami do zabawy i mogą stać się szczerymi przyjaciółmi.

Reklama

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Zobacz zdjęcia: Rodzinny piknik OSW

Cieszy fakt, że z każdym rokiem do grona przyjaciół Ośrodka dołączają nowi mecenasi i dobroczyńcy. Do tych, którzy od lat starają się wywołać radosny uśmiech na twarzyczkach dzieci wymienić trzeba Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach z reprezentacyjną orkiestrą, Miejską Komendą Policji w Częstochowie z tradycyjnym patrolem konnym oraz przyjaciółmi z Wydziału Prewencji, komandosów z Lublińca.

Ozdobą tegorocznego Pikniku byli przedstawiciele Marynarki Wojennej i patrol pirotechników z pokazem specjalistycznego sprzętu. Nie zabrakło przedstawicieli świata kultury, sportu, działaczy społecznych, środowiska naukowego, władz samorządowych, a także Kawalerów Orderu Uśmiechu w osobach Stanisława Uzdziela z Tarnobrzegu i Wiesława Kuleja z Częstochowy.

Reklama

Atrakcją dnia stały się liczne konkursy i zmagania sportowe oraz wielki bieg z udziałem wszystkich uczestników, pokazy strażackie i degustacja wyśmienitych potraw. Miłym akcentem było uhonorowanie wszystkich uczestników okolicznościowymi medalami i dyplomami.

Kolejny Piknik Rodzinny dobiegł końca. Pozostały niezapomniane wspomnienia i przeświadczenie, że po trudach codziennego dnia następują chwile radosne, a dzięki życzliwym ludziom łatwiej walczyć z przeciwnościami, towarzysząc Chrystusowi w niesieniu krzyża. Wysiłek organizatorów sprawia, że codzienny ciężar wychowania ponoszony przez rodziców staje się mniej dokuczliwy, każdy kolejny dzień przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne, a wszyscy nabierają przekonania, że życie może być piękne, warto jest kochać, służyć i stawać się radością dla innych.

2016-10-09 20:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wspólnie uczcijmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!

mat. prasowe

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na pikniki ,,Służymy Niepodległej”.

Więcej ...

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale zabraniają przyjmowania komunii

2020-05-28 13:38

Adobe.Stock.pl

Urzędnicy w hrabstwie Howard w amerykańskim stanie Maryland pozwolili na otwarcie kościołów, ale zabronili podczas liturgii spożywać komukolwiek komunii świętej, co w istocie dla katolików oznacza zakaz celebracji mszy św. Władze powołują się na zasady zdrowia publicznego dla miejsc kultu zakazujące dystrybucji i konsumpcji jakichkolwiek pokarmów lub napojów w ramach nabożeństwa.

Więcej ...

Maj z Maryją #30

2020-05-30 06:19

aspekty.niedziela.pl

Módlmy się do Maryi - Oblubienicy Ducha Świętego

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kościół musi być przeźroczysty

Niedziela Wrocławska

Kościół musi być przeźroczysty

81 lat temu zmarła św. Urszula Ledóchowska

Święci i błogosławieni

81 lat temu zmarła św. Urszula Ledóchowska

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

Wiadomości

Jest decyzja MEN ws. obozów i kolonii letnich

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Kościół

USA: urzędnicy zezwalają na otwarcie kościołów, ale...

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna