Reklama

Wojciech Mścichowski

Rodzinny Piknik OSW-5 – Integracja, radość, satysfakcja

2016-10-09 20:38

Wojciech Mścichowski

Jest taki dzień w roku, gdy rodziny z udziałem osób niepełnosprawnych spotykają się, aby chociaż przez kilka godzin zapomnieć o trudach i kłopotach codziennego dnia, być razem i tylko dla siebie. Okazją do tego są coroczne Pikniki Rodzinne organizowane przez dyrekcję i personel Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, przy współudziale Stefana Pali – prezesa Klubu „Biegusy”, Firmy Odlewniczej Wiesława Kuleja i Wojskowego Klubu Biegaczy „Meta” w Lublińcu.

Tegoroczny XIII Piknik jaki odbył się 9 października w częstochowskim Parku na Lisińcu pod patronatem Prezydenta Częstochowy zgromadził wiele osób, które kochają, pragną być kochane i pomimo swoich niepełnosprawności dostrzegane i doceniane.

Duszą spotkań jest dyrektor OSW-5 Małgorzata Mysłek wraz z Alicją Bednarek i całym personelem, który swoich podopiecznych i wszystkich „sprawnych trochę inaczej” traktuje jako najcenniejszy skarb. Klimat spotkań uświadamia wszem i wobec, że osoby, które Bóg obdarzył krzyżem niepełnosprawności posiadają wszechstronne talenty, są wspaniałymi partnerami do zabawy i mogą stać się szczerymi przyjaciółmi.

Reklama

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

Zobacz zdjęcia: Rodzinny piknik OSW

Cieszy fakt, że z każdym rokiem do grona przyjaciół Ośrodka dołączają nowi mecenasi i dobroczyńcy. Do tych, którzy od lat starają się wywołać radosny uśmiech na twarzyczkach dzieci wymienić trzeba Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach z reprezentacyjną orkiestrą, Miejską Komendą Policji w Częstochowie z tradycyjnym patrolem konnym oraz przyjaciółmi z Wydziału Prewencji, komandosów z Lublińca.

Ozdobą tegorocznego Pikniku byli przedstawiciele Marynarki Wojennej i patrol pirotechników z pokazem specjalistycznego sprzętu. Nie zabrakło przedstawicieli świata kultury, sportu, działaczy społecznych, środowiska naukowego, władz samorządowych, a także Kawalerów Orderu Uśmiechu w osobach Stanisława Uzdziela z Tarnobrzegu i Wiesława Kuleja z Częstochowy.

Atrakcją dnia stały się liczne konkursy i zmagania sportowe oraz wielki bieg z udziałem wszystkich uczestników, pokazy strażackie i degustacja wyśmienitych potraw. Miłym akcentem było uhonorowanie wszystkich uczestników okolicznościowymi medalami i dyplomami.

Kolejny Piknik Rodzinny dobiegł końca. Pozostały niezapomniane wspomnienia i przeświadczenie, że po trudach codziennego dnia następują chwile radosne, a dzięki życzliwym ludziom łatwiej walczyć z przeciwnościami, towarzysząc Chrystusowi w niesieniu krzyża. Wysiłek organizatorów sprawia, że codzienny ciężar wychowania ponoszony przez rodziców staje się mniej dokuczliwy, każdy kolejny dzień przynosi oczekiwane efekty terapeutyczne, a wszyscy nabierają przekonania, że życie może być piękne, warto jest kochać, służyć i stawać się radością dla innych.

Tagi:
niepełnosprawni piknik

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Wystawa na jubileusz duchaczek

Wystawa na jubileusz duchaczek

Ceremoniarze ze specjalnym poruczeniem

Ceremoniarze ze specjalnym poruczeniem

II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha

II Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha

Polityka i zawierzenie

Polityka i zawierzenie

Niedziela nr 39/ 2019

Niedziela nr 39/ 2019

"Złota jesień"

Ceremonia zamknięcia Igrzysk Salezjańskich

Ceremonia zamknięcia Igrzysk Salezjańskich

Muzyka w Świątyniach

Muzyka w Świątyniach

Kromka Chleba dla Sąsiada i Niedziela św. Franciszka w Jaczowie

Kromka Chleba dla Sąsiada i Niedziela św. Franciszka w Jaczowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem