Reklama

Polska

Kraków: w następny weekend Jubileusz Mężczyzn

Małgorzata Cichoń

Rodziny lubią się fotografować pod pomnikiem św. Jana Pawła II na dziedzińcu przed sanktuarium

Pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie” w dniach 11-13 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn. Wydarzenie organizowane jest w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Swoimi przemyśleniami o miłosierdziu podzielą się Ulf Ekman, Charles Whitehead i bp Grzegorz Ryś.

"Przygotowaliśmy to spotkanie, bo chcemy, aby wielkie rzeczy, które dzieją się podczas Roku Miłosierdzia stały się udziałem jak najszerszej grupy mężczyzn. Aby ten Jubileusz nie przeszedł obok nas, ale byśmy skorzystali z jego łask" - powiedział Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa z Krakowa, którzy współorganizują wydarzenie. Jubileusz Mężczyzn składa się z dwóch części. Dla członków poszczególnych grup zorganizowanych w Kościele krakowskim potrwa 3 dni i wymaga wcześniejszej rejestracji. Z kolei na 12 listopada przewidziano 6-godzinne spotkanie otwarte, na które może przyjść każdy.

W ramach sobotniego spotkania przewidziano prezentację sztuki pt. "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", konferencje zaproszonych gości, koronkę do Bożego miłosierdzia, nabożeństwo pokutne oraz wieczorną Mszę św.

W czasie wydarzenia wygłoszone zostaną prelekcje zatytułowane m.in. "Doświadczając Miłosierdzia Ojca" czy "Przeciw Zawężonej Wizji Miłosierdzia". Zwieńczeniem krakowskiego Jubileuszu Mężczyzn będzie diecezjalne zamknięcie Roku Jubileuszowego w Katedrze Wawelskiej oraz koncert "Bóg liczy na Ciebie!" w Tauron Arenie.

Reklama

"To będzie niesamowite spotkanie z Bogiem, który jest miłosierdziem. Nic nie zastąpi mężczyźnie spotkania z innymi mężczyznami i wspólnego dzielenia się wiarą" - zachęca do udziału w jubileuszu Lewek.

Do udziału w spotkaniu mężczyzn zaprosił także kard. Stanisław Dziwisz. "Zapraszam na spotkanie z Jezusem Miłosiernym, który dla nas wszystkich jest wzorem Oblubieńca. Od Niego można się uczyć, jak być mężem, a także tego, jak być prawdziwym Synem" - napisał między innymi metropolita krakowski.

Głównym organizatorem Jubileuszu Mężczyzn w Krakowie jest archidiecezja krakowska - sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji. Wydarzenie współorganizują Mężczyźni św. Józefa, wspólnota Galilea, Przymierze Wojowników, Rycerze Kolumba, szafarze oraz męskie grupy działających w obszarze od Rzeszowa aż po Wrocław. Szczegółowe informacje o jubileuszu dostępne są pod adresem krakow.jubileuszmezczyzn.pl.

2016-11-05 17:01

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Jak stać się prawdziwym mężczyzną? Odkryj w sobie pewność siebie, siłę i odwagę wojownika

freelyphotos.com

Jak odkryć swoją męską tożsamość? Jak przestać być wreszcie chłopcem, a stać się dojrzałym mężczyzną? Jak ukształtować młodych chłopaków, aby w przyszłości byli odpowiedzialnymi mężami i ojcami, a także by potrafili prowadzić innych mężczyzn?

Więcej ...

Odpust Porcjunkuli

Niedziela łowicka 29/2002

Ludmiła Pilecka/ pl.wikipedia.org

Porcjunkula

Więcej ...

Remont w Płotach

2020-08-04 12:33

Fb/Parafia pw. MB Bolesnej w Płotach

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Niemcy:

Benedykt XVI

Niemcy: "Passauer Neue Presse": stan zdrowia Benedykta XVI...

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Zmiany wikariuszy i proboszczów w 2020 r.

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Kościół

Chłopak z krzyżem dotarł na Jasną Górę

Watykańskie dementi: stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi...

Kościół

Watykańskie dementi: stan zdrowia Benedykta XVI nie budzi...

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Wiadomości

W sprawie drugiego ślubu Jacka Kurskiego

Odpust Porcjunkuli

Święta i uroczystości

Odpust Porcjunkuli

Rozwodów kościelnych nie ma!

Niedziela Łódzka

Rozwodów kościelnych nie ma!

Dzieją się cuda

Kościół

Dzieją się cuda

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami

Francja

Francja: nocna straż młodych katolików przed kościołami