Reklama

Polska

Abp z Lourdes promował połączenie lotnicze z Krakowa do Lourdes

Grażyna Kołek

Z udziałem arcybiskupa Lourdes Xaviera D'Arodes w Krakowie 22 listopada odbyła się promocja nowego połączenia lotnicznego ze stolicy Małopolski do tego znanego francuskiego sanktuarium.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Czekamy na wszystkich pielgrzymów, którym oferujemy przewodników w ich językach narodowych. Gości z Polski oprowadza trzech kapłanów. To wielka, a zarazem piękna sprawa. Oto otwiera się nowa droga, aby móc znaleźć czas na rozmowę z Maryją w szczególnym miejscu - powiedział abp D'Arodes.

W spotkaniu promocyjnym, które odbyło się w jednym z krakowskich hoteli, wziął też udział bp Tadeusz Pieronek. - Wielka radość przepełnia moje serce, bo oto mówi się, że Europa odchodzi od Boga, tymczasem to wydarzenie pokazuje coś zgoła innego, że Europa i Europejczycy Boga poszukują, chcą mieć w Nim oparcie, za wstawiennictwem Matki Boskiej - zauważył hierarcha. Bp Pieronek pozdrowił wszystkich uczestników spotkania od kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Przyjeżdżają do nas pielgrzymi z całego świata, najbardziej wzruszająca jest pielgrzymka dzieci niepełnosprawnych. Sanktuarium w Lourdes to miejsce, które pozwala odzyskać pokój w sercu. Pozwala też zobaczyć ludzi, pragnących wyciszenia i modlitwy w przeróżnych intencjach - mówił o. Zbigniew Musielski, który od 8 lat jest w Lourdes kapelanem zajmującym się polskimi pielgrzymami.

Do Krakowa promować nowe połączenie z Lourdes przyjechała delegacja z tego właśnie francuskiego miasta. Był prezes tamtejszego portu lotnicznego, przedstawiciele samorządu i tamtejsi przedsiębiorcy z branży turystycznej. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczył m.in. Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport i Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki Miasta Krakowa.

- Połączenie do Lourdes jest rozwinięciem naszej siatki do znanych miejsc kultu religijnego. Latamy do izraelskiego miasta Eliat/Ovda, skąd niedaleko jest do Jerozolimy. Od wiosny rusza też połączenie do Porto. Stamtąd blisko jest Fatima. Samoloty wykonują też operacje do Pescary we Włoszech, która leży w pobliżu Loreto. Nie wspominając oczywiście lotów do Rzymu - podkreślał Włoszek. Z Krakowa można też polecieć jeszcze m.in. do Padwy i Wenecji.

Reklama

- To jest otwarcie wielkiej bramy dla nas wszystkich. Ona otwiera się na obie strony. Lecąc do Lourdes mamy możliwość zwiedzania niezwykle pięknego południa tego kraju. Z kolei Francuzi wybierając do zwiedzania Kraków, mogą również pojechać na południe naszego województwa - mówiła Katarzyna Gądek.

Olga Pawlonka z linii Ryanair, która będzie obsługiwała trasę Kraków - Lourdes - Kraków, mówiła o atrakcyjnych cenach biletów. W jedną stronę można je kupić już za 179 zł. - Do stolicy Małopolski będziemy latać dwa razy w tygodniu. Samolot wyląduje w czwartek przed godz. 23 i w niedzielę o 13.25. Odloty z Kraków Airport zaplanowaliśmy na czwartek popołudniu i niedzielny poranek - mówiła O. Pawlonka.

Przedstawiciele lotniska w Lourdes wspomnieli o bardzo dobrym położeniu lotniska, które jest oddalone zaledwie o 10 km od centrum. Z lotniska do miasta można dojechać już za dwa euro.

Spotkanie zakończyła degustacja francuskich przysmaków i koncert. A wśród gości rozlosowano dwa vouchery na przelot i pobyt w Lourdes oraz sam przelot.

Podziel się:

Oceń:

2016-11-23 08:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Miejsce uzdrowień

Grażyna Kołek

– W Lourdes spadłem z konia jak św. Paweł w drodze do Damaszku – wspomina po latach dr Maurice Caillet. – W wieku 53 lat towarzyszyłem chorej żonie w podróży do tego francuskiego sanktuarium. Tam po raz pierwszy zetknąłem się z Eucharystią i innymi sakramentami. Doświadczyłem wówczas prawdziwego nawrócenia, a później przyjąłem chrzest

Więcej ...

Kard. Ryś: Stanisława Leszczyńska to wzór obrony życia

2024-04-18 16:33
Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

domena publiczna

Stanisława Leszczyńska (ok. 1935)

Ona jest potężnym znakiem ratowania każdego życia. Świadczy o tym zdanie, które sama zapisała w swoim raporcie położnej z Auschwitz: «dzieci nie wolno zabijać». Tak o heroicznej postawie Stanisławy Leszczyńskiej opowiada kard. Grzegorz Ryś. Zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej. Wczoraj zebrane dokumenty dostarczono do watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Więcej ...

Zakończyła się ekshumacja szczątków ks. Michała Rapacza

2024-04-19 12:39

IPN/diecezja.pl

19 kwietnia br. zakończyła się ekshumacja i rekognicja kanoniczna szczątków Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Beatyfikacja męczennika czasów komunizmu odbędzie się 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Święty ostatniej godziny

Niedziela Przemyska

Święty ostatniej godziny

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Wiara

Gdy spożywamy Eucharystię, Jezus karmi nas swoją...

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza

Kościół

W „nowej”, antyklerykalnej Polsce aresztowano księdza