Reklama

Komentarze

Publiczne pieniądze na proaborcyjną imprezę?

Chciałbym wierzyć, że to sen, tragiczna pomyłka albo dywersja. Inaczej nie da się wytłumaczyć faktu przekazania publicznych pieniędzy organizacjom, które walczą z rodziną, promują homoseksualizm i aborcję.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chodzi o kampanię „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”, którą obsługuje fundacja Autonomia z prezesem Agatą Teutsch na czele. Pani prezes wraz ze swoją fundacją od lat jest aktywnym członkiem organizacji feministycznych, LGBT i lobbuje za tym, co się w unijnej nowomowie nazywa gender mainstreaming, czyli promowanie ideologii gender. Dlatego też fundacja wielokrotnie włączała się w organizację parad i marszów równości, które – delikatnie mówiąc - z polityką prorodzinną nie mają nic wspólnego.

To właśnie fundacja Autonomia dostała dofinansowanie z funduszy przydzielanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. „W otwartym konkursie ofert FIO został dofinansowany projekt fundacji Autonomia pn. "ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć". W ramach konkursów FIO dofinansowywane są różnorodne projekty ze wszystkich sfer pożytku publicznego” - czytamy na stronie ministerstwa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Program „ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć” wystartował w marcu 2016 roku i będzie kontynuowany do listopada 2017. W ramach tego projektu m.in. prowadzona jest kampania społeczna „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet” oraz prowadzenie strony internetowej tejże kampanii. Można tam przeczytać wiele treści zgodnych z genderową nowomową, ale moją uwagę zwrócił szczególnie terminarz wydarzeń.

Okazuje się, że w ramach „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet” organizowanych jest wiele wydarzeń o skrajnie feministycznym zabarwieniu. Najbardziej zdumiewający jest jednak proaborcyjny event w Wyższej Szkole Administracji w Bielsko-Białej. Nie wiadomo, czy wydarzenie zostało sfinansowane z publicznych pieniędzy, ale sam fakt zaliczenia go do kampanii jest - delikatnie mówiąc - mocno dyskusyjny.

Co ciekawe, spotkanie pt. Aborcja "fakty i mity" i warsztaty aktywizmu "#Mamy Głos" w ramach kampanii "16 Dni" organizowane jest przez skrajnie lewicową partię „Razem” na Podbeskidziu. „Ostanie wydarzenia polityczne idealnie pokazały nam, jak marginalnie traktowane są prawa kobiet w Polsce. Niemniej jednak dzięki przepięknej mobilizacji kobiet udało nam się wspólnie doprowadzić do odrzucenia projektu ustawy antyaborcyjnej(...) Siła i bunt kobiet są potężne, ale prawdziwą gwarancją skuteczności działań i zabezpieczeniem naszych interesów jest liczniejsza obecność kobiet w polityce(...). Wobec tego chcemy porozmawiać i wspólnie podyskutować m.in. o tym, jak to zaangażowanie pogłębiać, utrzymać oraz co wspólnie możemy dalej zrobić by polepszyć sytuację Polek w naszym kraju” - czytamy w zaproszeniu na dyskusję o aborcji.

Reklama

Sadząc po doborze zaproszonych gości można z całą pewnością domniemywać, że jest to wydarzenie całkowicie proaborcyjne, które nie ma nic wspólnego z dyskryminacją kobiet. A przecież w wyniku aborcji połowa zabitych dzieci, to dziewczynki.

Pierwszego dnia występują feministki, które od lat opowiadają się za wprowadzeniem aborcji na życzenie m. in. z grupy "Ponton". Kolejny dzień to warsztaty zorganizowane przez grupę "#Mamy Głos", czyli grupę młodych feministek, która szczyci się na swojej stronie zaangażowaniem w proaborcyjne czarne protesty.

Konferencja w Bielsko-Białej jest najjaskrawszym przykładem tego, co dzieje się, gdy publiczne pieniądze trafiają do rąk osób, które specjalizują się w lobbowaniu skrajnie lewicowych ideologii. Nie wiem, jak to się stało, że Fundacja Anatomia wygrała konkurs, ale tłumaczenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie brzmią zbyt uspakajająco. "Projekt został bardzo wysoko oceniony przez niezależnych ekspertów, którzy podkreślali m.in. zaangażowanie społeczności lokalnej" - czytamy w komunikacie na stronie ministerstwa.

Nie uspokaja również fakt, że kampania "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet" jest nadal promowana na stronach Pełnomocnika Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania. Zamieszczony jest nawet spot radiowy, z którego dowiadujemy się, że kampania jest realizowana właśnie przez rządowego pełnomocnika.

Reklama

Całkiem możliwe, że historia z kampanią "16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet", jest celową prowokacją środowisk lewicowych, które teraz chwalą się tym, że realizują ją z publicznych pieniędzy. Dlatego sprawę trzeba dokładnie wyjaśnić i sprawdzić, bo wygląda na to, że instytucje rządowe nie radzą sobie z obsługą trzeciego sektora. Trudno mi sobie wyobrazić, by Ministerstwo Rodziny jednocześnie wprowadzało program prorodzinny, prodemograficzny, prolife (Za Życiem) i jednocześnie przekazywało pieniądze środowiskom, które specjalizują się w zwalczaniu rodziny i są przeciwko życiu nienarodzonych dzieci.

Jedno jest pewne. Przekazanie publicznych pieniędzy Fundacji Anatomia jest błędem bo stoi w skrajnej sprzeczności z polityką obecnego rządu. Było błędem także politycznym, bo trudno sobie wyobrazić, by rząd chciał wspierać projekty polityczne propagowane przez skrajnie lewicową Partię Razem, która w ostatnich miesiącach uczestniczyła w głośnych antyrządowych manifestacjach.

Wiem, że wpadki się zdarzają jednak rolą władzy jest takie rządzenie, aby do wpadek nie dopuszczać, a rolą dziennikarzy jest o tych wpadkach informować.

Projekt jest realizowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Społecznych (FIO), którego operatorem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podziel się:

Oceń:

0 0
2016-12-07 20:49

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Poradnik: Jak wybrać posłów prolife?

Artur Stelmasiak/Niedziela

W kończącej się kadencji sejmowej podejmowano kilka prób zmiany prawa, by życie dzieci było lepiej chronione przed aborcją. Głosując 13 października, warto wesprzeć tych posłów, którzy walczyli o życie nienarodzonych.

Więcej ...

Nuncjusz Jagodziński: przyjmuję tę nominację jako wyraz zaufania

2024-04-17 07:09
Na abp. Henryka Jagodzińskiego czeka Ghana

Archiwum prywatne

Na abp. Henryka Jagodzińskiego czeka Ghana

Przyjmuję tę nominację jako wyraz zaufania i zrobię wszystko, aby jej sprostać - mówi w rozmowie z KAI abp Henryk M. Jagodziński, nuncjusz apostolski w Ghanie, polski kapłan pochodzący z diecezji kieleckiej, odnosząc się do ogłoszonej dzisiaj przez Stolicę Apostolską nominacji na nuncjusza apostolskiego w Republice Południowej Afryki i w Lesotho.

Więcej ...

O synodzie na Dworcu Głównym PKP

2024-04-17 18:30
Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

Marzena Cyfert

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

W ramach Wieczorów Polskich w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu odbyło się 184. spotkanie, w programie którego znalazł się Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jak wygląda moja wiara Jezusowi?

Wiara

Jak wygląda moja wiara Jezusowi?

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Wiara

Ilu jest katolików w Polsce? – analiza danych ze spisu...

Św. Katarzyna Tekakwitha

Święci i błogosławieni

Św. Katarzyna Tekakwitha

Wpłynęła kara TVN za

Kościół

Wpłynęła kara TVN za "Bielmo. Franciszkańska 3"

Zakaz działalności dla wspólnoty

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św....

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

Kościół

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była...

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Kościół

„Niech żyje Polska!” - ulicami Warszawy przeszedł...

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Święci i błogosławieni

Rozpoczął się proces beatyfikacjny sł. Bożej Heleny...

Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której...

Święci i błogosławieni

Gemma Galgani. Młoda święta stygmatyczka, do której...