Reklama

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Bp Dec: przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny zakusy szatana

2017-01-01 08:40

Ks. Daniel Marcinkiewicz

„Niech w naszej Ojczyźnie nie zabraknie modlitwy, która będzie pokornym wołaniem do Boga o oddalenie zakusów szatana. Prośmy by zapanowała zgoda i braterska miłość, gdyż przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny wszelkie zło pochodzące od szatana” – mówił bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej podczas uroczystej Eucharystii na zakończenie 2016 roku.

Biskup świdnicki w homilii zwrócił uwagę, że w ostatni dzień kalendarzowy, a szczególnie w wieczór sylwestrowy, doświadczamy mocniej przemijania czasu. „Każdy przełom starego i nowego roku przypomina, że także nam umieszczonym w tym czasie przybywa lat życia, przez co się zmieniamy, a tym samym zauważamy większy bagaż naszych życiowych doświadczeń” – mówił bp Dec.

Mówił także, że w ten ostatni dzień kalendarzowego roku wsłuchujemy się w słowo Boże, które wskazuje nam na osobę Jezusa Chrystusa, który przyszedł do nas na ziemię, zaistniał, jako człowiek w ziemskim czasie, by ten czas uświęcić, by nadać mu sens. „Pan Jezus pragnie nam zwrócić uwagę, że w tym płynącym czasie winniśmy się zmieniać w lepszych ludzi, by przygotować się i dojrzeć do wieczności, gdzie już nie będzie ani czasu ani przestrzeni” – podkreślał hierarcha.

Reklama

Następnie przypominając najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła powszechnego, polskiego i lokalnego hierarcha wskazywał, że jest to dziękczynienie Wszechmogącemu Bogu, Panu doczesności i wieczności, za wszelkie dobro, jakie od Niego otrzymaliśmy. „Chcemy sobie to dobro uświadomić, byśmy lepiej wiedzieli, za co składamy dziękczynienie” – tłumaczył biskup świdnicki.

Ks. Daniel Marcinkiewicz
Modlitwa w katedrze na pożegnanie Starego Roku

Podkreślał przy tym, aby w Ojczyźnie nie zabrakło modlitwy, która będzie pokornym wołaniem do Boga o oddalenie zakusów szatana. „Doświadczamy dzisiaj namacalnie, jak bardzo szatan pragnie wprowadzić zamęt do naszych domów, miejsc pracy, Ojczyzny, za wydarzenia, które miały miejsce w mijającym 2016 roku: Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży, Wielka Pokuta na Jasnej Górze oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Prośmy Pana Boga by zapanowała zgoda i braterska miłość, gdyż przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny wszelkie zło pochodzące od szatana” – mówił ordynariusz świdnicki.

Na zakończenie uroczystej Eucharystii celebrans poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem przebłagalnym za miniony rok.

Tagi:
bp Ignacy Dec nowy rok

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Lech Dyblik na Pielgrzymce Bezdomnych

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Trzeci dzień biskupich rekolekcji

Bł. Edmund  Bojanowski w Częstochowie

Bł. Edmund Bojanowski w Częstochowie

101. rocznica urodzin

101. rocznica urodzin

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 47/ 2019

Prezentacja nr 47/ 2019

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

35-lecie święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

Myśląc z Wyszyńskim

Myśląc z Wyszyńskim

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Żarki: spotkanie o bł. ks. Ludwiku Gietyngierze

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem