Reklama

Piotr Drzewiecki

Bp Marczak: w każdym chorym chcemy zobaczyć Pana Jezusa, który jest blisko nas

2017-02-11 16:09

xpk / Łódź / KAI

W każdym chorym chcemy zobaczyć Pana Jezusa, który jest blisko nas - powiedział w sobotę bp Marek Marczak w prowadzonym przez siostry służebniczki Domu Pomocy Społecznej w Łodzi. Administrator archidiecezji łódzkiej spotkał się z pensjonariuszami z okazji Światowego Dnia Chorych.

Biskup przewodniczył Mszy świętej oraz udzielił mieszkańcom DPS sakramentu Namaszczenia Chorych. Homilię wygłosił kapelan ośrodka, ks. Juliusz Lasoń.

- W Bogu wszystko ma sens! - podkreślił kaznodzieja. - Bóg potrafi wszystko co jest na „nie”, przemienić na „tak”. Bóg potrafi z tego co małe i niewidoczne, uczynić coś niezwykłego. Bóg potrafi, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego! Tylko trzeba Go posłuchać, wsłuchać się w to, co chce nam powiedzieć. Tej postawy słuchania uczy nas św. Bernadeta Soubirous, której objawiała się Matka Boża w Lourdes i której ona słuchała, której była posłuszna” – powiedział duchowny.

Po homilii odmówiona została modlitwa za chorych. Podopiecznym sióstr służebniczek udzielony został również sakrament Namaszczenia Chorych.

Reklama

- W każdym chorym chcemy zobaczyć Pana Jezusa, który jest blisko nas, który chce być razem z nami, ale przez swoje cierpienia, obecne w ludziach chorych, chce, abyśmy Jemu świadczyli miłosierdzie! Tak jak my tego miłosierdzia doświadczamy od Niego!” – mówił przed błogosławieństwem administrator archidiecezji łódzkiej.

Po zakończeniu liturgii, bp Marek Marczak wraz z kapelanem ks. Juliuszem Lasoniem udał się do sal chorych, by tam udzielić błogosławieństwa Bożego tym, którzy nie mogli przyjść do kaplicy. Następnie pensjonariusze DPS zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienie.

Dom Pomocy Społecznej, prowadzany przez siostry służebniczki istnieje w Łodzi od 2002 roku. Jego patronem jest. Bł. Edmunda Bojanowskiego. Jak wskakuje dyrektorka ośrodka, s. Anna Potręć, w domu aktualnie przebywa 116 pensjonariuszy, którzy mieszkają na dwóch oddziałach - męskim i żeńskim. Pensjonariusze objęci są całodobową opieka lekarską i pielęgniarską.

Tagi:
bp Marek Marczak

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Promocja Biblii Aramejskiej na KUL

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Komentarz dnia

Komentarz dnia

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

Łódź: odpust św. Stanisława Kostki w WSD

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

XXII Mistrzostwa WSD w Tenisie Stołowym w Częstochowie

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem