Reklama

"Rola Ducha Świętego w życiu chrześcijańskim”

2017-03-01 14:39

Dominikańska Szkoła Wiary we Wrocławiu zaprasza na marcowe spotkanie – 18 marca (sobota) o 17.00 w starym refektarzu klasztoru Ojców Dominikanów we Wrocławiu dr Maja Miduch wygłosi wykład „Rola Ducha Świętego w życiu chrześcijańskim”.

Tegoroczny cykl wykładów wrocławskiej DSW ma na celu przybliżenie wszystkim chętnym – wierzącym, poszukującym i niewierzącym – tej najmniej znanej, najtrudniej uchwytnej osoby Trójcy Świętej. Opowie o nim dr Maja Miduch, która łączy w sobie wiedzę naukową i głębokie doświadczenie bliskości Ducha Świętego.

Nie odważyłabym się podać definicji Boga – Ducha Świętego. Myślę, że najważniejsze jest, by powiedzieć, że jest On osobą Trójcy Świętej. Nie należy sprowadzać Go do czegoś na wzór energii, tchnienia. To odebrałoby Mu tożsamość – i tak do końca niezgłębioną i tajemniczą. Jeżeli miałabym Go jednak ująć w jakieś słowa, to zdecydowałabym się na klasyczne określenie, iż jest On miłością pomiędzy Ojcem i Synem. Nie jestem zwolenniczką poznawania Ducha Świętego poprzez słuchanie o nim wywodów dogmatycznych, ale przez doświadczenie. Wtedy nawet najcięższa teologia nabiera życia i staje się miejscem świadectwa o spotkaniu z tą tajemniczą osobą Trójcy Świętej. Fakt, że Boga poznaje się przez doświadczenie, stanowi naprawdę dobrą wiadomość, ponieważ nie ma tu ograniczeń intelektualnych, moralnych czy wiekowych. Bóg chce się dawać poznać! Jemu na tym zależy bardziej niż nam i nie ma dla Niego żadnych przeszkód. Ciekawe może być dla nas to, że On to czyni poprzez najbardziej tajemniczą osobę z Trójcy Świętej. Za każdym doświadczeniem Boga stoi bowiem Duch – powiedziała prelegentka w wywiadzie dla portalu Opoka.org, mówiąc o swojej książce „Biografia Ducha Świętego”. – Nie chcę, żebyście poszerzyli swoją wiedzę o Duchu Świętym, ale się z Nim nie spotkali. Nie chcę, żeby wzbogacił się tylko i wyłącznie wasz intelekt, a serce pozostało bez wzbudzonego głodu poznania tej Osoby Trójcy Świętej. Chcę was zaprosić do lektury wzbogaconej o wasze pragnienie spotkania, które wyrażać się będzie modlitwą. Chcę was prosić, byście nie czytali napisanych przeze mnie słów sami – zaproście Tego, o którym będziecie czytać, niech On dotyka waszych serc i umysłów, prostuje to, co zostało krzywo napisane, niech pozbawia uprzedzeń i leczy, prowadząc do jedności.

Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji. Wstęp na wykład jest wolny. Nagrania poprzednich spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary we Wrocławiu można znaleźć na stronie internetowej www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl.

Reklama

Maja Miduch – dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii, mgr studiów bliskowschodnich, wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu. Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Zakochana w podróżach - szczególnie tych do Ziemi Świętej.Teolog, ukończyła studia doktoranckie w katedrze judaistyki i hermeneutyki biblijnej UPJPII, liderka we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska. Autorka książek: „Biografia Ducha Świętego” oraz „Biografia Boga Ojca”, w opracowywaniu jest „Biografia Syna Bożego”.

Link do nagrania wykładu dr Mai Miduch „Co Duch Święty mówi do Kościoła?”

Tagi:
zaproszenia

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

Historia podziemnego przejścia na Jasną Górę

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

XXII Mistrzostwa Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym

„Niedziela” u ks. Soboty

„Niedziela” u ks. Soboty

Przegląd prasy

Przegląd prasy

Prezentacja nr 46/2019

Prezentacja nr 46/2019

Pytania o wolność...

Pytania o wolność...

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym

Częstochowa. Zakończenie XXII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów...

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

XXII Mistrzostwa w tenisie stołowym

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Jubileusz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie.

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem