Reklama

Anna Wyszyńska

Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego prezentuje

2017-03-13 14:36

(akw)

W Ośrodku Promocji Gaude Mater w Częstochowie odbył się 11 marca wernisaż prac osób należących do Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego, działającej od ponad 33 lat w Warszawie. Po kilku zmianach adresów pracownia mieści się obecnie przy ul. Ordynackiej 9. Grupa zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i przedstawicieli różnych zawodów, którzy spotykają się, by wspólnie malować i rozmawiać o sztuce.

Odbywające się dwa razy w tygodniu spotkania, wyjazdy na plenery, a przede wszystkim możliwość realizacji własnych twórczych pomysłów, to, jak napisała Irena Wojnar, „wzbogacanie własnego życia, to przede wszystkim nadawanie mu piętna niepowtarzalnej indywidualności”. Najnowsza wystawa nosi tytuł „Hommage á Stanisław Ignacy Witkiewicz” i jest pokłosiem ogłoszonego dwa lata temu Roku Witkiewiczów. Wystawa była wcześniej prezentowana w warszawskiej galerii Ordynacka i w stołecznym Centrum Łowicka.

Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw malarstwa w muzeach, Biurach Wystaw Artystycznych oraz w galeriach w kraju i zagranicą. Jubileusz trzydziestolecia pracowni uświetniło kilka prezentacji przekrojowych m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku i Galerii Mazowieckiego UW w Warszawie. Zorganizowano także poplenerową wystawę pasteli w Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

Reklama

Kierujący grupą prof. Jacek Bukowski jest absolwentem Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom w pracowniach prof. Leona Michalskiego i prof. Henryka Tomaszewskiego. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się teorią sztuki i jest autorem licznych publikacji. W latach 1991-2000 był redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Plastyka i Wychowanie". Ma w dorobku ponad 40 indywidualnych wystaw malarstwa. Uczestniczył w historycznym już dziś plenerze malarskim zorganizowanym w stanie wojennym na Jasnej Górze. (akw)

Tagi:
wystawa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Trwają kursy dla lektorów

Trwają kursy dla lektorów

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich z kar. Sarahem

Kana Młodych - Zaproszenie

Kana Młodych - Zaproszenie

Pięknie jest być starszym

Pięknie jest być starszym

"Spotkanie z Niedzielą"

Patriotyczne krajobrazy

Patriotyczne krajobrazy

III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze.

III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze.

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

Światowy Dzień Ubogich krzykiem o obecność Boga

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

10. rocznica koronacji obrazu Matki Życia w Rozprzy

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem