Reklama

Anna Wyszyńska

Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego prezentuje

2017-03-13 14:36

(akw)

W Ośrodku Promocji Gaude Mater w Częstochowie odbył się 11 marca wernisaż prac osób należących do Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego, działającej od ponad 33 lat w Warszawie. Po kilku zmianach adresów pracownia mieści się obecnie przy ul. Ordynackiej 9. Grupa zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i przedstawicieli różnych zawodów, którzy spotykają się, by wspólnie malować i rozmawiać o sztuce.

Odbywające się dwa razy w tygodniu spotkania, wyjazdy na plenery, a przede wszystkim możliwość realizacji własnych twórczych pomysłów, to, jak napisała Irena Wojnar, „wzbogacanie własnego życia, to przede wszystkim nadawanie mu piętna niepowtarzalnej indywidualności”. Najnowsza wystawa nosi tytuł „Hommage á Stanisław Ignacy Witkiewicz” i jest pokłosiem ogłoszonego dwa lata temu Roku Witkiewiczów. Wystawa była wcześniej prezentowana w warszawskiej galerii Ordynacka i w stołecznym Centrum Łowicka.

Pracownia Malarska Jacka Bukowskiego ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw malarstwa w muzeach, Biurach Wystaw Artystycznych oraz w galeriach w kraju i zagranicą. Jubileusz trzydziestolecia pracowni uświetniło kilka prezentacji przekrojowych m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku i Galerii Mazowieckiego UW w Warszawie. Zorganizowano także poplenerową wystawę pasteli w Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie.

Reklama

Kierujący grupą prof. Jacek Bukowski jest absolwentem Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom w pracowniach prof. Leona Michalskiego i prof. Henryka Tomaszewskiego. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się teorią sztuki i jest autorem licznych publikacji. W latach 1991-2000 był redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Plastyka i Wychowanie". Ma w dorobku ponad 40 indywidualnych wystaw malarstwa. Uczestniczył w historycznym już dziś plenerze malarskim zorganizowanym w stanie wojennym na Jasnej Górze. (akw)

Tagi:
wystawa

Wybrane dla Ciebie

Reklama

Najpopularniejsze

Bezdomni pod opieką

Bezdomni pod opieką

Wieczernik Ducha

Wieczernik Ducha

Parkrun Częstochowa

Parkrun Częstochowa

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd prasy 13 czerwca

Przegląd nr 24/2019

Przegląd nr 24/2019

Idziemy z Jezusem?

Idziemy z Jezusem?

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Mali szachiści rywalizowali w auli „Niedzieli”

Jurajska Padwa odnowiona

Jurajska Padwa odnowiona

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

VIII Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

Najnowsze

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem